זה תמיד אותו הסיפור אצל מתמודדי ריאליטי: האחות הקטנה או החבר הכי טוב רושמים אותם לתכנית בלי שהם בכלל ידעו או תכננו. אבל זה רחוק מלהיות המקרה אצל דוגמן הפיטנס אריאל בן עטר, שאת שריריו הרבים תוכלו לראות בשבת הקרובה בנינג'ה ישראל בקשת 12. מי שגרם לו להגיע למסלול המכשולים הוא דווקא אחד מ-200 אלף ומשהו העוקבים שלו באינסטגרם, אדם העונה לשם אסי עזר. "אסי פרגן לי בלייקים, ולמרות שלא הכרנו, התחלנו להתכתב והוא אמר לי שאני בחיים לא אעבור את מסלול הנינג'ה. זה ישר דירבן אותי לבוא ולעשות את האתגר. בשבת נראה מי צדק - אסי או אני".

זה לא מפחיד אותך לבוא עם כל העוקבים שלך מאחוריך ובסוף ליפול תוך שנייה?
"מאוד מפחיד. הגדולים נפלו מאוד מהר כמו מקקים ואני נכנס בנקודת פתיחה בעייתית. אבל אני אוהב אתגרים".

בן עטר (24) חווה עכשיו רגע גדול בחיים שלו, אפילו שרוב הסיכויים שלא נתקלתם בשם שלו. קריירת הכושר שהוא מטפח בשנים האחרונות מתפוצצת וכוללת זכייה בתחרות מר ישראל, הובלת קמפיין של מתחם האימונים העולמי F45 שם הוא משמש גם כמאמן כושר, וכמובן הטייטל הנחשק "משפיען": כל פוסט ממומן בחשבון האינסטגרם שלו מכניס לכיסו 15 אלף שקלים והרבה הודעות זימה. אבל לזה נגיע עוד בהמשך. 

"הייתי הילד שצוחקים ועושים עליו חרם", הוא ממהר לפזר את דימוי הבודי בילדר שנראה כאילו היה לו מאז ומעולם. "קראו לי רבע עוף וצחקו עליי שאני נמוך. נראיתי מוזר בתור ילד - בהתחלה מאוד קטן ואז גבהתי בבת אחת אבל נשארתי מאוד רזה. צמחתי מ-1.60 מ' ל-1.83 מ' אבל נשארתי באותו משקל של 58 ק"ג, ואז גילו לי בעיה בבלוטת התריס".

מה זה אומר?
"חילוף החומרים אצלי הוא פי ארבע מבן אדם רגיל ובגלל זה לא עליתי במשקל. אני פשוט לא יכול להשמין. בשלב מסוים לא היה לי נוח עם עצמי אז התחלתי להתאמן. שנתיים ראשונות הייתי בטירוף - שבע פעמים בשבוע. זה התחיל להיות האדרנלין שלי, זה היה המקום שלי להתפרק, לנקות את הראש עם המוזיקה, רק אני והמשקולות. פתאום גדלתי והילדים שצחקו עליי התחילו לבקש עצות. הייתה פה סתירה, לפני חצי שנה עוד הסתלבטתם עליי ועכשיו אתם מזמינים אותי למסיבות שלכם? לא אהבתי את המשחקים האלה".

אריאל בן עטר (צילום: אורי טאוב)
צילום: אורי טאוב

הלכתי לישון עם 4,000 עוקבים, קמתי עם עוד 20 אלף

ב-2015 קיבל בן עטר את הסימן הראשון לכך שהוא על הרדאר. צילום שלו ממצעד הגאווה בתל אביב, שהוא הלך אליו כדי לתמוך בבן דודו, הפך לוויראלי ואתרים בינלאומיים הכריזו כי נמצא צעיר ישראלי שנראה כמו פרי אהבתם של שניים מחברי להקת "וואן דירקשן", ליאם פיין וזאין מאליק. "עד אז היו לי 4,000 עוקבים, הלכתי לישון וכשהתעוררתי גיליתי עוד 20 אלף. זה היה מטורף, פתאום עשיתי גוגל לשם שלי וכיכבתי בבאזפיד ובדיילי מייל, וככה התחילו להגיע עוקבים מכל העולם והאינסטגרם שלי תפס תאוצה".

אתה מעלה תמונות שלך באמבטיה עם כיתובים כמו "מי מצטרף אליי?". לא מרגיש שאתה קצת מוכר את עצמך?
"לא. אני עובד מאוד קשה על הגוף שלי. אני אוהב אותו ורוצה להראות אותו, זה גם חלק מהעבודה בתור מאמן כושר. סיימתי עכשיו לימודים בווינגייט כדי שאוכל להעביר את הידע שלי הלאה, אנשים רואים איך אני נראה והם רוצים שאעזור להם להשיג כזה גוף".

העולם מנסה להתקדם לעבר מודלים קצת יותר מגוונים של גוף האדם. איך מודל יופי כמו שלך נכנס למשוואה?
"הייתה לי בעיה עם הגוף שלי ובגלל זה התחלתי להתאמן. אם בן אדם אחר שלם עם הגוף שלו ואין לו בעיה בריאותית, אז הכל טוב. זה הכל עניין של איך טוב לך עם עצמך. נטע ברזילי, למשל, משרה המון ביטחון ונראה שהיא נהנית מהחיים. נראה לי שיש לה יותר ביטחון מאשר הרבה בחורות רזות שאני מכיר וזה מהמם. אם טוב לה, טוב לי".

היית יוצא עם מישהי מלאה?
"זה פחות הטעם שלי. בואי נגיד שבמבט ראשון לא תהיה לי משיכה על ההתחלה. אני אשמח שבחורה שאני אצא איתה תהיה עם אותם תחומי עניין כמו שלי, ואם היא תעשה כושר זה בונוס".

אריאל בן עטר (צילום: אורי טאוב)
צילום: אורי טאוב

בניגוד לתדמית הפלייבוי שהוא דואג לתחזק בימים אלו, בן עטר מעיד על עצמו שכילד לא חווה הצלחה עם בנות המין הנשי, עד שנכנס לכושר והתחיל במהפך החיצוני. "בגיל 16 הייתה הנשיקה הראשונה שלי, היא הייתה בבת אחת עם שש בנות. נסענו חבורה לתל אביב, ואז ישבנו ונישקתי את אחת הבנות והיא אמרה 'וואי הוא מנשק טוב', אז גם החברה שלידה רצתה לנסות ואז גם החברה שלידה, וככה יצא שבפעם הראשונה שלי התנשקתי עם שש בנות".  

אם זה מה שקרה בנשיקה הראשונה אני קצת מתפתה וגם קצת חוששת לשאול על החוויה המינית הראשונה.
"לא, לא, זה היה עם בחורה אחת. בגיל 17 וחצי בבית, עם חברה שהייתה לי אז". 

כשהיה בצבא הכיר במסיבה בתל אביב את הדוגמנית הודיה כהן, והשניים יצאו במשך שלושה חודשים. "הודיה מהממת אבל זה לא עבד, הייתי חוזר הביתה רק ארבע פעמים בחודש אז בקושי נפגשנו. לא ממש הצלחנו ליצור קשר ואז היא חתכה, זה לא התאים לה".

איך הגבת כשראית את הזוגיות שלה עם סיגל תמם?
"הייתי בשוק, זה מוזר שמישהי שיצאת איתה עכשיו יוצאת עם אישה. אבל באהבה, אני מפרגן, העיקר שיהיה לה טוב".

היום אתם בקשר?
"כן, שמרנו על קשר ולא מזמן התקרבנו קצת יותר". 

אז יש מצב לקאמבק?
"אנחנו זורמים. אנחנו רק ידידים אבל אני לא פוסל".

עד לפני ארבעה חודשים היה בן עטר בזוגיות צמודה עם עדי חשמונאי, אושיית אינסטגרם בת 22 שהתחילה איתו ברשת החברתית. "היא שלחה לי 'היי' עם תמונה שלה, עניתי, ומשם זה התגלגל". שלוש וחצי שנים הם היו ביחד, עד שלאחרונה בן עטר הרגיש שמשהו כבר לא עובד. "הרגשתי שמיציתי. אני גבר שמחפש חום ואהבה ותשומת לב מבת הזוג כמו שאני נותן לה. הרגשתי שעדי לא נתנה לי את מה שחיפשתי. גם בגלל הדברים שעברתי בחיים, הרגשתי יותר בוגר והפער השפיע. מבחינת קריירה, הפרידה עשתה רק טוב".

יש מצב שצריך להיות רווקים בתחום הזה?
"לא בהכרח, אבל זה עוזר, בעיקר כי יש זמינות לעבודה ואין משהו שמשאיר אותך בארץ או לא מפוקס".

כשיש לך חברה ואתה מעלה תמונות חשופות זה יוצר מתח בזוגיות?
"אני עושה מה שטוב לי, ולא מה שהיא רוצה. אם הבחורה לא תסמוך עליי אין לה מה לעשות איתי, היא חייבת לפרגן ולתת בי אמון. זו העבודה שלי".

אריאל בן עטר (צילום: אורי טאוב)
צילום: אורי טאוב

אמא היא החברה הכי טובה שלי

הוא נולד בזכרון יעקב למשפחה מסורתית אמידה מאוד, בן זקונים מתוך חמישה. אביו מרקו עוסק בנדל"ן, אימו אביבה גידלה את הילדים וכיום עובדת עם ניצולי שואה. כשהיה בן 13 נקלע אביו למשבר כלכלי ובן עטר נאלץ להתרגל לתנאים חדשים. "הייתי רגיל לחיות חיי תענוגות, ילד שמקבל הכל וגר בבית גדול של ארבע קומות. פתאום הייתי צריך להתמודד עם הפער. יצאתי לעבוד כדי שחברים לא יבחינו בשינוי הסטטוס. הרי אם אין לך אייפון או פלזמה בחדר אתה פחות נחשב. בגיל 13-14 הייתי שוטף כלים ומחלק פלאיירים, ובגיל 16 עשיתי בייביסיטר. זה לא היה קל, חטפתי כאפה, אבל זה בנה אותי להיות מי שאני היום". 

כעסת על ההורים שלך?
"לא, הם הסבירו לי את המצב, אמרו לי שצריך להצטמצם. בכיתי לבד עם עצמי. אבל מול ההורים שידרתי חוזק".

ומול החברים? גם שידרת חוזק?
"הייתי משקר שקרים לבנים כדי לשרוד. נגיד, לא הגעתי לימי הולדת כי לא יכולתי לבקש כסף מההורים למתנות או לבילויים, אז הייתי משקר שאני אצל דודים שלי. הסתרתי את העובדה שלא היה כסף בבית, וכל פעם שלכולם היה משהו חדש הייתי דואג להשיג אותו. פעם פרסמתי ביד 2 את ה-Xbox שקניתי לעצמי, נסעתי באוטובוס לעיר אחרת, מכרתי אותו, ובכסף קניתי אייפוד 4 כדי להישאר מעודכן".

אז הילדים לא ידעו שזה המצב?
"כמה שניסיתי להסתיר, ילדים קולטים והייתה פעם אחת שעשו עליי עליהום. הייתה שיחה כזו של ילדים, כל אחד אמר עם מי הוא יתחתן ואיפה, וכשהגיע תורי כולם צחקו עלי ואמרו 'אתה לא יכול, אנחנו יודעים שלאבא שלך אין כסף'. ילדים בגיל 12 מתגלחים על אחר כדי להיות חזקים, הם מורידים את החלשים. אני זוכר את זה עד היום, פשוט ברחתי לשירותים ובכיתי, זה לא היה קל".

אריאל בן עטר (צילום: נינגה ישראל, קשת12)
ביום שבת הקרוב הוא מגיע לנינג'ה ישראל | צילום: נינגה ישראל, קשת12

המשבר הכלכלי בבית הוביל גם לפירוק הזוגיות של ההורים. "הבית היה כמו סיר לחץ וכשהם החליטו להתגרש הבנתי שזה יעשה להם טוב. מה שהיה קשה זה שלמרות שהייתי מאוד קרוב לאמא שלי, נאלצנו לעבור לגור עם אבא, כי הוא היה המפרנס ולא הייתה לה יכולת כלכלית לשכור בית מספיק גדול לכולנו. בהמשך אבא הצליח להתייצב וגם אמא שלי שכרה בית גדול יותר, אז בגיל 17 עברתי לגור איתה ואני גר איתה עד היום, רק אני והיא".

ואיך הקשר היום?
"עם אמא מדהים, היא החברה הכי טובה שלי".

ועם אבא?
"כשעברתי לגור עם אמא הוא עבר לגור בעיר אחרת עם בת זוג חדשה והיה שקוע בעבודה. עם הזמן והמרחק, הקשר בינינו ניתק".

רק בגלל זמן ומרחק?
"לא. הוא מרוקאי של פעם, מאוד ביקורתי עם דעות מאוד שונות משלי על אורח החיים, ולי יש אמונה בדרך שלי".

הודיה ואריאל בן עטר, ספטמבר 2019 (צילום: צילום פרטי)
בדרך לקאמבק? בן עטר עם הודיה כהן, השבוע בבית קפה | צילום: צילום פרטי

אתה מבייש אותו?
"לא, ממש לא. זה לא שיש איזה ריב ספציפי או פיצוץ שנוצר ומשהו שהוא חלם שאעשה ובחרתי אחרת, אנחנו פשוט אנשים מאוד שונים והתרגלנו למצב הזה".

מתי דיברתם בפעם האחרונה?
"לפני חצי שנה, כשסבתא שלי, אמא שלו, נפטרה. הגעתי להלוויה ולשבעה, אבל זהו".

הקשר איתו לא חסר לך?
"רוב הילדות שלי הוא עבד עד מאוד מאוחר ומבחינתי עידן, אחי האמצעי, הוא זה שגידל אותי. התרגלתי למצב הזה".

אז אבא לא ליווה אותך לנינג'ה?
"מה פתאום".

הוא יראה את הפרק?
"לא יודע".

היית רוצה שהוא יראה?
"ברור".

אריאל בן עטר (צילום: אורי טאוב)
צילום: אורי טאוב

הייתי יכול להיות מיליונר אם הייתי נענה לשייח' מקטאר

גם אם בנינג'ה הוא יפול למים עוד לפני שיספיק ללחוץ על הבאזר, רוב הסיכויים שכמות העוקבים שלו אחרי יום שבת הולכת לתפוח - ותיבת ההודעות שלו עומדת להתמלא אפילו יותר. כבר היום מחכה לו כמות לא מבוטלת של הודעות מכל העולם; רבות מלוות בתמונות שלא משאירות הרבה מקום לדמיון. 

מה ההודעה הכי בוטה שקיבלת?
"בואי נגיד שאני מקבל תמונות של איברי מין".

של גברים או נשים?
"גם וגם".

נשים מצלמות את עצמן ברגליים פשוקות בשבילך?
"לא חסר. זו הדרך הקלה עבורן - לשלוח תמונה של ה'טון-טון' שלהן".

כשאתה מקבל תמונה כזו, איך אתה מתייחס אליה?
"רוב הפעמים אני לא עונה, כי הקלות הזאת לא עושה לי את זה, אבל יש פעמים שאני מסתכל גם על הפרופיל של הבחורה ואומר יאללה, למה לא".

נפגשים?
"כן, אבל רק לסקס. זה ברור שאם בחורה תשלח תמונה כזאת זה לא לדייט. זה קל, זה במקום לפתוח טינדר".

כשאני מקבלת תמונה של איבר מין גברי אני מיד מדווחת על הפרופיל ומבחינתי זו הטרדה לכל דבר. לך זה מרגיש אחרת?
"זה לא מטריד אם אני בעניין, ובכלל - התמונות פחות מטרידות אותי, כי אני יכול להמשיך הלאה. אבל לא פעם אני מרגיש מוטרד מינית, קודם כל בזמן צילומים. יכול לקרות מצב שיבקשו ממני להחליף תחתונים על הסט, אז זה כאילו עקיף, אבל אני מבין שרוצים לראות אותי עירום, ואם אני מרגיש לא בנוח, אני הולך הצידה ומחליף. אבל גם לקבל באינסטגרם הודעות של 'בוא תשכב איתי ותקבל 200 אלף דולר' זה לא נעים, ויש גם נשים שמציעות לממן אותי. בהתחלה הייתי המום, הרגשתי מוטרד שאשכרה חושבים שאפשר לקנות אותי".

מה ממש מחכות לך הצעות מגונות שכרוכות בתשלום?
"וואו, יש מלא. הייתי יכול להיות מיליונר אם הייתי נענה לכאלה. הציעו לי ללילה אחד 250 אלף דולר. אני מקבל הודעות מקטאר, משייח'ים. קיבלתי עכשיו הצעה ממישהו מבחריין, איזה עשיר מטורף שרצה שאבוא להיות איתו שבוע בבאלי, בלי סקס, ולשלם לי 25 אלף דולר".

לא מפתה?
"ממש לא. אני אשיג את הסכומים האלה בעצמי".

אריאל בן עטר (צילום: אורי טאוב)
צילום: אורי טאוב

בלי קשר להצעות מגונות, לא מעט מהתגובות לתמונות שלך מגיעות מגברים. אתה מודע לפנייה לקהל הזה?
"ברור, עכשיו הצטלמתי בעירום למגזין DNA שזה מגזין הגייז הכי גדול בעולם. תראי, בהתחלה היה לי קשה, כי כשגדלתי לא היו סביבי גייז ופתאום כולם סביבי כאלה. חשדתי שאולי מזמינים אותי לעבודה כי רוצים לשכב איתי. אבל לאט לאט השתחררתי והבנתי שאין הבדל. בן דוד שלי התחתן לא מזמן עם בחיר לבו ואני מאוד בעד הקהילה וחושב שהם צריכים להיות שווי זכויות. באופן אישי אני מוקיר להם תודה, הם חלק מההצלחה שלי, 66% מהעוקבים שלי זה גברים. זה בכלל מצחיק אותי שגבר חושב שאם הוא יתאמן הוא יהיה מוקף נשים. זה לא ככה, יש שם בעיקר גברים - או גייז או כאלה שרוצים ללמוד איך להיות כמוך".

כמה פעמים אתה מקבל הודעות מגברים שמנסים את מזלם?
"הרבה. אבל אני עונה להם שזה לא יעזור, אני אוהב שוקולד, את יכולה להמיר אותי לאהוב וניל? לא יקרה. לא אוהב. זה הכל".

אריאל בן עטר (צילום: אורי טאוב)
אריאל בן עטר | צילום: אורי טאוב

אוקיי, אז בוא נדבר על נשים. אתה מתחיל איתן בכלל?
"פחות, בדרך כלל הן מתחילות איתי. אבל קרה לי ששלחתי לבחורה הודעה והאמת שהיא אפילו לא ענתה. לא כל הנשים אוהבות שהגבר מטופח ונראה טוב. הן רוצות להיות אלו שמושכות תשומת לב".

איך הכי נכון להתחיל איתך?
"לשאול אם בא לי לאכול שווארמה בפלאפל או בפיתה. זה יכול לקנות אותי".

אתה רוצה זוגיות?
"אני מוכן להצעות, אבל אני מאוד מפוקס על עצמי, יש לי תחרות על הראש ואין לי מקום לזוגיות. ל'טונטונים', לעומת זאת, כן". 

צילום: אורי טאוב | סטיילינג: הילה ג'רבי | איפור ושיער: נילי שריג | בגדים (לפי לוקים): לוק 1: מכנס אדום- דיזל, גופיה- אוסף פרטי, ג׳קט- פולו ראלף לורן, נעליים- נייקי | לוק 2: ג׳נס- ברשקה, עליונית- פולו ראלף לורן | לוק 3: מכנס- טומי הילפיגר | לוק 4: סט חליפת טרנינג- דיזל | לוק 5: סט חליפת טרנינג- אמריקן וינטג׳ |