1. אייל שני (מאסטר שף)

משורר הביקורות, הבשלן הפייטן, האיש שגם אם אנחנו לא מבינים מה הוא אומר - תמיד כיף לשמוע אותו מדבר. לא תמיד יש לנו כוח אליו אבל אי אפשר להכחיש שהוא פורץ דרך בתחומו, שהעלה את מוסד השיפוט בריאליטי לגבהים חדשים, והצליח לבסס את עצמו כמותג וכאייקון תרבותי.

אייל שני - מאסטר שף (יח``צ: עדי אורני,  יחסי ציבור )
יח``צ: עדי אורני, יחסי ציבור

2. שירי מימון (אקס פקטור)

הכוכבת הגדולה של "אקס פקטור" היא דיוות הפופ המושלמת ואהבתנו הנצחית. שירי תמיד נראית מיליון דולר, לא דופקת חשבון, לא הולכת עם הזרם ולא מתקפלת מול אף אחד. כשצריך, היא קשוחה וחותכת, ברגעים אחרים היא אמפתית וחמה, אבל היא תמיד משכילה להישאר מקצועית ומנומקת. אם רק היו עוד כוכבות כמו שירי מימון, אולי אשכרה הייתה לנו תעשיית פופ היום. 

שירי מימון מתוך האקס פקטור (צילום: צילום מסך)
שירי מימון מתוך האקס פקטור | צילום: צילום מסך

3. ישראל אהרוני (מאסטר שף)

הפתעת העונה של "מאסטר שף" - אהרוני הוא עילוי בתחומו, ושופט מנומק ומנוסח ברמה שלא ראינו בתחרויות מסוג זה. בעונתו הראשונה בתכנית, האייקון הוותיק צלל לתפקידו ברצינות תהומית, מסירות ואהבה אמתית לעולם האוכל ולפרחי הבישול אותם הוא שופט. סגנון השיפוט החכם והעדין שלו מצליח לאזן מקצועיות ואמפתיה, להעמיד קונטרה להגיגים המבלבלים של אייל שני ולתת משב רוח רענן ואנושי לתכנית הוותיקה.

4. מירי מסיקה (דה וויס)

מרים, מרים, כמה שאנחנו אוהבים אותך. מירי לקחה את משבצת השופטת האמפתית, והוסיפה לה חן של ילדה בת שש שמעלה הופעה בסלון מול כל המשפחה. בין אם היא מקפצת ומתיישבת בחיקו של אביב גפן, רודפת בדמעות אחרי מתמודדת שהודחה או פורצת בשירה ספונטנית בכל רגע נתון, המופע של מירי מסיקה זה אחד הדברים המלבבים על המסך, ומספק לבדו סיבה לראות את התכנית.

5. דוד דביר (רק רוצים לרקוד)

גם אם הבוטוקס (לכאורה) מחק לו את כל הבעות הפנים, דביר הוא עדיין הדיווה הכי כריזמטית בפאנל שופטים מלא דיוות כריזמטיות. האוטוריטה הראשית של פאנל השופטים, עם ניסיון וידע שקשה להתחרות בו, דביר הפך במהרה למוקד המשיכה העיקרי בחבר שופטי תחרות הריקודים.

6. חיים כהן (מאסטר שף)

האיש שהמציא את משבצת השופט החם והאמפתי אולי נמצא איתנולא מעט שנים, אבל חייבים להודות שמאחורי המסכה העממית מסתתר מקצוען ומומחה מהמעלה הראשונה, שמצליח להעביר את הידע והניסיון העצום שלו בחוכמה, צניעות, ובעיקר כבוד למתמודדים.

7. אסף אמדורסקי (הכוכב הבא לאירוויזיון)

אמדורסקי הוא עוף מוזר - השיקולים שינחו אותו תמיד יהיו שונים משלושת השופטים האחרים, והוא מקפיד להעמיד קונטרה נחרצת כל פעם שהוא מרגיש שמתגבש קונצנזוס שנראה לו בעייתי. אמדורסקי לא שופט בתחרות שירה, מבחינתו הוא חבר בוועדת חיפוש של המתמודד הבא לאירוויזיון, ושיקולים כמו רייטינג, סיפור אנושי או אותנטיות פשוט לא מעניינים אותו. גם אם הוא מושך אליו הרבה אש, נוכחותו של אמדורסקי מעניקה לפאנל השופטים עניין ואינטגריטי הכרחיים.

כשאסי ניסה להוציא חיוך מאסף אמדורסקי (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", קשת 12)
האם השיר שבחר ירככך את אסף? | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", קשת 12

8. אביב גפן (דה וויס)

נרגן, מתנשא וניים דרופר חסר תקנה, אביב ממלא בתנופה וכריזמה את משבצת השופט הקשוח, ומערכת היחסים בינו לבין מירי סיפקה אינספור ויכוחים סוערים, עקיצות אכזריות ורגעי טלוויזיה משובחים.

 

9. עברי לידר (אקס פקטור)

התיישב על משבצת השופט הקשוח אבל בעיקר עסוק בליפסינג אינטנסיבי שיוכיח שהוא מכיר את השירים, ובהרמות לעצמו במסווה של ביקורות ענייניות. אבל למרות האהבה העצמית המוגזמת, עברי הוא תוקפני ומתנשא מספיק כדי למלא את המשבצת שלו בכבוד, והדינמיקה הלוחמנית עם שירי מניבה את הרגעים הטובים בתכנית (בעיקר כששירי מעמידה אותו במקומו).

10. אנה ארונוב (רק רוצים לרקוד)

דיווה תחרותית ואגרסיבית שמשקיעה את כל כולה בתחרות הריקודים. אנה היא אולי לא השופטת המקצועית ביותר, אבל האש שלה מחליפה את כל שנות הניסיון הרבות של עמיתיה לפאנל.

אנה ארונוב (צילום: יח"צ adidas)
צילום: יח"צ adidas

11. עדן שבתאי (רק רוצים לרקוד)

מעבר לניסיונה וכשרונה הרב, עדן הביאה משב רוח של חו"ל לתכנית, וקרב הדיוות הגדול בינה לבין ארונוב היה תענוג צרוף לאורך כל העונה.

12. משה פרץ (אקס פקטור)

משה פרץ הוא לא ממש איש של מילים, ולא תמיד מוצא דברים בעלי תוכן לתרום לדיון, אבל מתיקותו הרבה וליבו הרך הקפיצו אותו כמה מקומות בדירוג.

משה פרץ (צילום: פיני סילוק, יחסי ציבור)
משה פרץ | צילום: פיני סילוק, יחסי ציבור

13. קרן פלס (הכוכב הבא לאירוויזיון)

קרן היא שופטת רצינית, אמפתית ומקצועית. עם זאת, היא לא מצליחה לייצר דינמיקות מעניינות עם שאר השופטים, פרט להערה מרוגזת שהיא שולחת מדי פעם לכיוונו של אמדורסקי.

14. מיכל אנסקי (מאסטר שף)

אנסקי נפגעת מעט מהאישיות הגדולה של חבריה לפאנל השופטים, ולפעמים נעלמת בין כל מלחמות התרנגולים וניפוחי החזה. אבל מתחת לחזות האלגנטית, אנסקי יודעת לעמוד על שלה, והחיך המעודן שלה (בשונה מהטעמים העזים שעמיתיה מעדיפים) מספק נקודת מבט חשובה לשיפוט המנות.

15. קרין גורן (בייק אוף)

חיוכה קצת מטריד ורוחה קצת עליזה מדי, אבל העצות וההערות של גורן מראות שמדובר באשת מקצוע מהשורה הראשונה, שיודעת להעביר את הידע העצום שלה בצורה תקשורתית ומכבדת.

סוכריה: קרין גורן מחקה את שני כהן מחקה את קרין גור (צילום: מתוך היום בלילה, שידורי קשת)
ומבטיחה לגורי: "אם אנחנו עושים סקס אני גומרת אותך" | צילום: מתוך היום בלילה, שידורי קשת

16. שלומי שבת (דה וויס)

מנמנם לו על הכיסא המסתובב, לשלומי שבת כבר אין כוח להעיר הערות למתמודדים או להתערב בדיונים, אבל גם אם רוב הזמן נראה שהוא ישן בעיניים פקוחות למחצה, הוא לא ייתן לאף אחד להזיז אותו מהכיסא, ויישאר לישון עליו גם בפגרה אם זה מה שצריך.

17. עידן שרעבי (רק רוצים לרקוד)

שרעבי רך הלב אוהב לבכות הרבה, ומעבר לזה אין לו הרבה לתרום. למרות שהוא חתיך שאין דברים כאלה, דמותו המתוקה נשארה חבויה מעט ביחס לחבריו הססגוניים.

18. סטטיק ובן אל (הכוכב הבא לאירוויזיון)

מלבד פאנצ'ים מקרטעים והבלחי ביטבוקס לא קשורים, צמד הכוכבים החינני לא תורם הרבה לאיכות השיפוט בתכנית, וגם לא מספק אלמנט מעניין במיוחד לדינמיקה בין השופטים.

סטטיק ובן-אל (יח``צ: רונן אקרמן)
סטטיק ובן-אל | יח``צ: רונן אקרמן

19. אברהם טל (דה וויס)

אברהם טל הוא רגיש וקשוב, רציני ומקצועי, ולכל הדעות שופט ומנטור בסדר גמור. אבל מה לעשות, משהו באנרגיות הקופצניות והחייכניות שלו מקריפ לנו את הנשמה, והתקשינו לתת לו מקום גבוה יותר בדירוג.

20. הראל סקעת (הכוכב הבא לאירוויזיון)

סקעת הוא נשמה טהורה, אבל גם השופט הכי פרווה ברשימה. אנחנו יודעים שכל פאנל צריך שופט נשמאמי, אבל למה הוא חייב להיות כל כך אנמי?

21. סאבלימינל (אקס פקטור)

סאב באמת לא מבין שום דבר מהחיים שלו, וזה בסדר גמור מבחינתנו. אז במקום להגיד דברים בעלי תוכן, הוא מגמגם איזה חצי משפט מבולבל, זורק איזה סלנג מעולם ההיפ הופ של תחילת שנות האלפיים ומסתובב לקהל בתחושת ניצחון. לא ברור אם באמת צריך את משבצת השופט שלא יודע כלום, אבל בכל מקרה, סאב ממלא את תפקידו נאמנה.

סאבלימינל (צילום: משה נחמוביץ',  יחסי ציבור )
סאבלימינל | צילום: משה נחמוביץ', יחסי ציבור

tvbee בפייסבוק