אזכור של כבוד: לימור אטיאס (ניצן ברגר)

מעטות הדמויות הטלוויזיוניות שפילגו את קהל הצופים כמו ניצן מהשמיניה, ונראה שלימור אטיאס לא התאוששה עד היום מהטראומה. אחרי תפקיד ראשי בטלנובלה ילדות רעות והשתתפות ברוקדים עם כוכבים, אטיאס קצת נעלמה וזה חבל, כי 2008 היא נושא שקרוב לליבנו והיינו שמחים לראות ממנה יותר. למזלה ולמזלנו, נראה שאטיאס חיה חיים מאושרים למדי גם מחוץ למרדף אחרי אור הזרקורים, ובכל זאת התרגשנו כששמענו שלוהקה לסדרת עורכי הדין החדשה של נועה רוטמן, שצפויה לעלות בכאן 11 בשנה הבאה. 

השמיניה (צילום: מתוך הסדרה - HOT; טדי הפקות)
מתגעגעים - לימור אטיאס ב"השמיניה" | צילום: מתוך הסדרה - HOT; טדי הפקות

דני לשמן (דורי פיינגולד)

חשוב לנו שלא ישתמע כאילו אנחנו חושבים שהמקום האחרון בדירוג פירושו לוזריות. בכל זאת, אנחנו מדברים פה על יוצאי השמיניה - יש שיגידו, הבאטל רויאל של הטלוויזיה הישראלית - התחרות צפופה והמקומות ספורים. אבל אם הייתם חייבים לשאול אותנו מי מכוכבי הסדרה מתהדר בביו "שחקן | מגשר | מתרגם" באינסטגרם, מיד היינו עונים לכם שדני לשמן, פשוט כי הרבה זמן לא ראינו אותו. אבל גם מי שלא ראה את לשמן, אולי שמע אותו - בשנים האחרונות הוא משחק בתאטרון, מנחה סדנאות משחק ומדבב בסדרות מצוירות. לא נתקלנו ביצירות שתרגם, אבל זה באמת כי הספר האחרון שקראנו היה "אוליביה מקימה תזמורת" והתעייפנו באמצע. מה שכן - התחטב.

View this post on Instagram

A post shared by Danny Leshman דני לשמן (@danny_leshman) on

שירה וילנסקי (מיקה שקד)

ז'אנר סלבריטאים אהוב: כוכבים שמפרסמים צילומי תשבצים, בהם מופיעות תמונותיהם כהגדרות להשלמה. אישה אהובה בז'אנר האהוב: שירה וילנסקי. קל אולי לחשוב שווילנסקי קצת נעלמה, אבל יו גאייז, היא הגשימה את החלום של כולנו ועברה לאל.איי, המקום האחרון בו לא צועקים לה ברחוב "היי מיקה, אולי תנגני לנו איזה סולו בצ'לו?". וילנסקי ממשיכה לשחק וכמו לשמן, גם היא מנחה סדנאות משחק. לצערנו, לא הצלחנו למצוא הפקות עתידיות ומסקרנות בארץ שהיא מעורבת בהן אבל אנחנו מאמינים בה.

View this post on Instagram

A post shared by Shira Vilensky (@shiravilensky) on

הילי ילון (מאיה "איה" דביר)

צריך להעריך את האומץ של ילון, שאמרה "אני מניחה מאחוריי את התפקידים שעשיתי ב... אה... חשופים ואני לא מאמין, אני רובוט! ומתמסרת לחלום האמיתי שלי: מוזיקה". אבל יש חולמים ויש מבצעים, והילי ילון מבצעת. יוצרת ומבצעת. האלבום שלה, "כל רגע מת", יצא ממש לא מזמן, וזאת בנוסף לסינגלים שיצאו בעבר ולהופעות שלה עם להקת אנרגיה חולנית (שנקראה בטח על שם הקשר הלא בריא שלה עם דדי בסדרה). פלאס, היא משתתפת בעונה החדשה של כפולים. מתי לאחרונה אתם הופעתם בפריים-טיים של קשת 12? בדיוק, לא חשבנו ככה.

View this post on Instagram

A post shared by Hili Yalon (@hiliyalon) on

אבי קורניק (אבי מוסקוביץ')

עוד לא צפיתם בסרט של "פריסטייל פסטיגל", היצירה הקולנועית בת 48 הדקות שמלווה את מופע החנוכה המדובר? חבל, אתם מפספסים תפקיד של אבי קורניק. הכל זמין ביוטיוב ותאמינו לנו שזה שווה את ההשקעה. וברצינות, קורניק ממשיך לשחק, להנחות (חפשו אותו בחי בסרט) ולדבב. ולא תאמינו, אבל הוא גם מלמד משחק. אנחנו מריחים פה קורס משותף עם דני ושירה. תקראו לזה "השלישיה". או "האשכנזים". מה שכן - התחטב.

View this post on Instagram

A post shared by Avi Kornick (@avikornicker) on

ידידיה ויטל (יונתן "ניני" דביר)

למרות שוויטל מתפרנס מהאמנות המפוקפקת ביותר - תאטרון - אי אפשר להתכחש לסטאר פאוור שיש לו. גם על פי המדד השטחי של כמות העוקבים באינסטגרם ניתן לראות שהוא נמצא בספרה גבוהה יותר של כוכבות מיוצאי השמיניה שדירגנו תחתיו. משהו שם, במפגש שבין מראהו לסטייל שלו לאוצרות התפקידים שהוא בוחר, הופך אותו לאחד הבוגרים המוערכים של השמיניה גם אם הוא לא הסלב הכי גדול שיצא משם. כמו כן, הוא האיש שמקפיד לאחד את שחקני הסדרה, ורקח לפני חודשיים את החתוניני, מפגן העוצמה של כוכבי השמיניה שהיה גם במקרה החתונה שלו.

View this post on Instagram

A post shared by Yedidia Vital ידידיה ויטל (@yedidia) on

דון לני-גבאי (רוני מלכי)

עם תפקיד ראשי בהצגת ילדים שרצה כבר שלוש שנים, ועם רזומה של שבע שנים בהנחיית תוכניות בערוץ הילדים ובערוץ זום, דון לני גבאי צמחה והפכה לכוכבת ילדים של ממש. זאת אומרת, תמיד חשדנו אבל לא היה לנו נעים להגיד, כי עדיין קיימת איזו סטיגמה מיושנת על התחום, אבל לני-גבאי מקפידה לעסוק בו, לרוב, מהצד האיכותי ונחמד להכיר בזה. כמו כן, עשתה את המוּב האהוב על שם אגם רודברג והלכה ללמוד משחק ביורם לוינשטיין אפילו שלא היתה "חייבת" כי הלו, מי יבקש מרוני מלכי להציג תעודה?

View this post on Instagram

A post shared by Dawn Lanny Gabay (@dawnlanny) on

עדי הימלבלוי (נטשה סגוביה)

היא גילמה פחות או יותר כל דמות נשית ראשית בכל עיבוד לכל אגדה שאי פעם הפכה להצגת חנוכה בעשור האחרון. היא עשתה שלוש עונות של האלופה, עונה של איפה אתה חי? ותגיח בקרוב לעונה השלישית של כדברא. היא הנחתה עשרות תוכניות בטלוויזיה, כולל קדנציה מפוארת בערוץ הילדים. יותר מעשור אחרי סיום העונות המקוריות של השמיניה, ברור שהימלבלוי היא הסלבריטאית הכי, וול, סלבריטאית שצמחה מהסדרה. היא היתה נערת פלפל, למען השם, אם זה לא קונה לך מקום נצחי בתולדות הבידור הישראלי - מה כן?

מיכאל אלוני (אדם הלוי)

ניסינו למצוא סדרת טלוויזיה שמשודרת כרגע ושמיכאל אלוני לא משתתף בה, התעייפנו באמצע החיפוש והלכנו לעשות משהו אחר. השנה האחרונה היתה מהעמוסות והפוריות בחייו של אלוני, שכיכב בבשבילה גיבורים עפיםשטיסלמתים לרגע והופיע לפתע כמו חלום מתוק גם במלכות. תוסיפו לזה את הנחיית The Voice, את הסרט הקצר שביים בעצמו ואת הספר בעל השם המופלא "אהבה בימי שפעת" ותקבלו מפלצת מדיה עסוקה, שמלהיבה מלהקים וצופים גם יחד. אלוני מקפיד לשלב בין איכות ופופולריות, ומה נאמר - השילוב הזה עובד.

הכירו את דותן "הימלר" (צילום: מתוך "בשביליה גיבורים עפים", קשת12)
האיש הכי עסוק בביזנס - מיכאל אלוני | צילום: מתוך "בשביליה גיבורים עפים", קשת12