מקום עשירי: עונה 10

איך ניתן לשכוח את ליטל אלוש, ירון אשי-מלכה, קריס לוי ונתנאל צרפתי, המתמודדים הזכורים ביותר מ"כוכב נולד 10" שעכשיו ממש המצאנו ולא היו מעולם? תודו, אלמלא הדירוג הזה לא הייתם זוכרים של"כוכב" היתה בכלל עונה עשירית, וקשה היה לבוא אליכם בטענות. למרות שהעונה נפתחה בבום משגע - ביצוע של כל הפיינליסטים מהעונות הקודמות לשיר של שלמה ארצי - ולמרות שמפיקי התוכנית עשו כל שביכולתם כדי למתוח את פניו של המותג, דבר לא עזר. המתמודדים היו אנמיים, השופטים הפגינו אפס כימיה זה עם זה, ולאור העובדה שפורמטים מתוקים יותר כמו "בית ספר למוזיקה" או סקסיים יותר (כן, ב-2012 "The Voice" נחשבה לחידוש סקסי) שודרו באותה שנה, ל"כוכב נולד" לא נותר דבר מלבד להתקפל. המצער הוא שבמקום שירת ברבור צלולה, קיבלנו עונת פרידה מקושקשת ומשעממת.
מתמודדים בולטים: אה... אור טרגן?
רגעים נבחרים: ירון אשי-מלכה בביצוע מטלטל ל"Killing In The Name Of", איך אפשר לשכוח.

מקום תשיעי:  עונה 3

איך? איך אחרי הברק של העונה הראשונה וסערת הברקים של עונה 2 קיבלנו עונה כל כך דישדושית? יש כמה הסברים. ראשית, זו העונה בה הפך הסמס לנשק, ומתמודדים רבים נשארו בה הרבה מעבר למה שהגיע להם הודות לבסיסי מעריצים עיקשים שהבינו ש-40 אגורות להודעה זה לא מחיר נורא כל כך לשלם תמורת הזכות לראות את, נאמר, אוהד אלישע בעוד ועוד פרקים. וזה לפני שהזכרנו את פרשת הטיית הקולות שגרמה לפתיחתם המחודשת של הקווים באחת התוכניות האחרונות בעונה ולפני שאמרנו מילה על ההלבשה המכוערת ביותר שנעשתה אי פעם בריאליטי ישראלי.
מתמודדים בולטים: יהודה סעדו שנשא את משקל העונה כולה על כתפיו, שיר ביטון
רגעים נבחרים: שיר האודישנים הכי יפה של כוכב נולד ("לפעמים חלומות מתגשמים", שכתב צביקה פיק בעונתו הראשונה כשופט בתוכנית); יהודה שר את "שדות של אירוסים"; יהודה שר את "אני אוהב אותך, לאה"; טלי מיכאלי שרה את "הדרך היורדת אל הכפר"; סבתא של מישה קירקילן מוטסת מרוסיה ומפתיעה אותו באולפן בזעקת "מישניה!" שצביקה הדר לא התפאק והפך לקאצ'פרייז גזעני שליווה את המשך העונה; המתמודד שלומי סבן מתעלף נוכח פרשת הרמאות; ריקי גל נכנסת במתמודדת הדר עוזרי וטוענת שהיא יפה - אך זמרת לא בשלה.

מקום שמיני: עונה 9

עונה לפני הסוף, ו"כוכב נולד" כבר גררה רגליים. פאנל השופטים היה לקרוסלה של עזיבות עצובות (דנה אינטרנשיונל) והצטרפויות תמוהות (יאיר ניצני), צביקה הדר פחות או יותר הנחה את התוכנית בעיניים עצומות, מהבית על הספה, וכל מה שזוכרים ממנה הוא פרשת רמאויות בסמסים, שניהל אביה של המתמודדת תמר יהלומי. ולא תגידו רמאויות מורכבות במיוחד, כן? הוא פשוט קנה הרבה טלפונים וסימס מהם פחות או יותר בעצמו. זה לא אומר שאין לעונה הזו מעלות או ביצועים זכורים, אבל כמו כל החיילים שאולצו לשרוד את סבבי האודישנים שנערכו בעשרות בסיסי צה"ל ברחבי הארץ, המותג היה עייף - וזה ניכר.
מתמודדים נבחרים: הפיינליסטים דוד לביא, לירון רמתי וחגית יאסו (שזכתה), אורטל אדרי, קלרה סבג
רגעים נבחרים: דוד שר את "מבול" באודישן; חגית שרה את "אולי הפעם"; לירון רמתי עוזב וחוזר ועוזב וחוזר ומודח; לירון רמתי שר את "צל עץ תמר"; האודישן של קלרה בו ביצעה את "הייתי בגן עדן" וגמרה קולקטיבית את כל החיים בחדר.

מקום שביעי: עונה 6

לא נוכל לומר בכנות שזו עונה מלאת כריזמה. למעשה, מסכן לי בירן שפחות או יותר עשה אותה בעצמו, בעשר אצבעות עם לק שחור מקולף וגם זה לא הספיק לו כדי לזכות. כי מדינה ישראל היתה מאוהבת עד מעל האוזניים בישראל בר-און, שביצוע הגמר שלו - שיר מקורי בשם "בדיוק כמו פעם" - הפך ללהיט גם מחוץ לגבולות התוכנית. כמו כן, זו היתה שהולידה את מסורת האודישנים לישראלים שמטיילים בחו"ל, והעונה שהיו בה כנראה יותר כוכבי אורח ממתמודדים, ובין המנטורים המקצועיים שהתארחו בה נמנו קרן פלס, עברי לידר, יהודית רביץ וריטה.
מתמודדים זכורים: לי בירן, ישראל בר-און
רגעים נבחרים: ביצוע הגמר של ישראל; ליבי שר את "תמיד אהבה"; ליבי שר את "סיון"; כרמל אקמן שרה את "גבר הולך לאיבוד"; אביב משולם ועדי אבישי שרים את "סמבה בשניים"; עדי אבישי מבינה שהטיול שלה בהודו הסתיים והיא צריכה לבוא לצלם עונה שלמה בארץ.

מקום שישי: עונה 8

זוכרים שפבלו רוזנברג שפט ב"כוכב נולד"? זמנים משונים. אבל לא רק אגן הפלדה הזה הרטיט את העונה השמינית של התוכנית, אלא גם קול היהלומים של דיאנה גולבי, המתיקות של אוהד שרגאי ואדר גולד (כיום: שני שליש מההרכב ילדי החוץ. על לא דבר, גלגלצ) והלב המהלך שהוא עידן עמדי. כן, קצת ירינו לעצמנו ברגל והזנחנו את סקשן המתמודדים הזכורים, אבל זו באמת עונה שקמה ונפלה על מתמודדיה כי שערוריות - לא באמת היו בה.
מתמודדים זכורים: נו, כבר אמרנו
רגעים נבחרים: דיאנה שרה את "לבכות"; דיאנה שרה את "עד סוף הקיץ"; רוני גינוסר שרה את "ניגונים"; נועה דויטש שרה את "אני ניצחתי"; בכלל, כל מגבעת שנועה דויטש חבשה בעונה והיו לא מעט; עידן עמדי שר לראשונה את "כאב של לוחמים"; אבי בן אבו שר את "היא יושבה לחלון"; נאור אלבז מסיים לשיר את "זה הכל בשבילך" וכשהמיקרופון עוד פתוח פולט "על הפנים" וננזף.

מקום חמישי: עונה 5

משדר הגמר של העונה הזו הניב רייטינג שיא של תשע שנים, ואפשר להבין למה. העונה החמישית של המותג, שהיה אז כבר מפלצת טלוויזיונית סופר-מהוקצעת, עימתה את כל מה שמעניין בריאליטי תחרותי. מצד אחד, האינדי הלחששני של מארינה מקסימיליאן בלומין ששבה את לב השופטים, ומהצד השני קול הזהב וזרועות הברונזה של בועז מעודה. חפשו במילון "קרב ענקים" - זה בדיוק זה, והמאבק הזה הדהד גם את מה שקרה באותה תקופה ברדיו הישראלי, כך ש"כוכב נולד" היתה אז (ולא לראשונה) למייצגת נאמנה ויעילה של מגמות רוחב בתרבות הישראלית כולה.
מתמודדים זכורים: מארינה מקסימיליאן בלומין, בועז מעודה, חן אהרוני, מרים טוקאן
רגעים נבחרים: בוגרי עונה 4 שרים את שיר האודישנים, "קשה לי לא להתרגש"; שתי הקשות הקסילופון הראשונות באודישן של מארינה (עם שיר מהמחזמר "פיטר פן", לא פחות); בועז שר את "מנגן ושר" במשדר הגמר; מרים טוקאן שרה את "עץ השדה" בתוכנית הקרוס-אובר המטורללת ששידכה בין מתמודדים "כוכב" למתחרים מהריאליטי "נולד לרקוד"; בועז שר את "קול גלגל"; בועז שר את "חומות חימר"; אדיר אוחיון שר את "על גגות תל אביב".

מקום רביעי: עונה 7

בשלב זה של מחזור חייה, "כוכב נולד" כבר היתה מכונה משומנת. ייחודה של העונה השביעית הוא במתמודדים המעולים שהתחרו בה, שהצליחו להפוך גם קונספטים בסיסיים למדי ערב דיסקו או מחווה לגידי גוב למופעים שהיה פשוט כיף לצפות בהם. רק תראו את השמות שיצאו מהעונה הזו - זה לא מובן בכלל. שווה לציין גם התמודדותו הקצרה של עומר אדם, שנאלץ לעזוב את התוכנית אחרי שהתגלה ששיקר בנוגע לגילו כדי להתקבל לעונה, אבל באמת שברפרטואר השערוריות של "כוכב נולד" לא מדובר באירוע הכי דרמטי שאפשר לחשוב עליו.
מתמודדים זכורים: רוני דלומי, לירן דנינו, חובי סטאר, מיי פיינגולד וכן, נו, עומר אדם
רגעים נבחרים: האודישן של רוני דלומי שכלל ביצוע ל"שיר ללא שם" וצעיף שמילא 80% מהפריים; לירן דנינו שר את "האם להיות בך מאוהב"; מיי וחובי שרים את "רד מעל מסך הטלוויזיה שלי"; מיי שרה את "שאריות של החיים"; עומר שר את "מרלן".

מקום שלישי: עונה 1

הסיבה העיקרית לכך שהעונה החשובה הזו לא גרפה את המקום הראשון היא שבדיעבד, מדובר בפיילוט אחד ארוך. בחיתוליה, "כוכב נולד" היתה יותר שעשועון שירה בציבור שבמקרה היתה לו גם תחרות זמר נושאת פרסים, והעונה נאבקה בדואליות הזאת לאורך כל אורכה. למרות זאת, קשה להתווכח עם המפץ הגדול שהיא חוללה בטלוויזיה: זו היתה התוכנית שלימדה אותנו לשלוח סמסים כדי להשאיר על המסך מתמודדים יקרים לליבנו, זו היתה אחת הפעמים הראשונות שפיצלנו את הקשב שלנו לשתי תוכניות בשבוע (אחת לביצועים ואחת לתוצאות) וכמובן, ההיכרות הראשונה של הציבור הישראלי עם נינט, שהפך מאז לרומן ארוך שנים. ונחטוא להיסטוריה אם לא נזכיר את משדר הגמר המחרפן של העונה, שריסק לבבות בביצוע של נינט ל"ים של דמעות" והפגיש אותנו עם חולצת נייר הכסף של שי גבסו. קלאסיקה בקפיטל קו"ף.
מתמודדים זכורים: נינט טייב, שירי מימון, שי גבסו, גיא שרפי, מורן גמליאל
רגעים נבחרים: כפפת הסאטן של נינט בביצוע ל"קח אותי"; שירי מימון שרה את "כשאת עצובה"; הפעם הראשונה ששמענו "ערב טוב, ניצנים"; גיא שרפי שר את "זודיאק"; שיר הדאחקה "אמא תביאי לי עוף עם צ'יפס".

מקום שני: עונה 2

עונת הבכורה ריגשה והפתיעה, אין ספק, אבל "כוכב נולד" הגיעה בעונתה השנייה לרמת מקצועיות שהבהירה ששם התוכנית הוא יותר מרפרנס לסרט עם ברברה סטרייסנד (כמה תמימים היינו ב-2004), ושמדובר באמת במפעל לייצור כוכבים. הדרישות היו גבוהות וממוקצעות יותר, המתמודדים הגיעו הרבה יותר מוכנים, והם נתקלו בתמורה בחידוש: צוות שופטים בהובלתם של צדי צרפתי וריקי גל - אישה שלא מקבלת מספיק קרדיט על תרומתה לריאליטי בישראל. כמו כן, שלישיית גמר מחשמלת שסיפקה לישראל רגע טלוויזיוני מושלם וסוחף. אפשר בהחלט לטעון שלהראל סקעת היתה התמודדות מרשימה יותר לאורך העונה, אבל באמת שקשה להתווכח עם האפקטיביות שבקריאה "מהפך: הראל מויאל!".
מתמודדים זכורים: הראל סקעת, הראל מויאל, עדי כהן, לירון לב, סשה גרישקוב, מיקה שדה
רגעים נבחרים: צדי צרפתי נמס והופך לשלולית אדם באודישן של סשה גרישקוב; לירון לב שר את "נבראתי לך"; שמעון טפטה שר את "שהשמש תעבור עליי"; הראל מויאל שר את "משאלה"; שירלי לילו שרה את "לך איתה"; הראל סקעת שר את "בתוך".

מקום ראשון: עונה 4

על רקע מלחמת לבנון השנייה וואחרי עונה שכמעט הקריסה את הפורמט, "כוכב נולד" המציאה את עצמה מחדש. חמושה באולפן חדש, במיתוג חדש, בדנימיקה הכובשת של גל אוחובסקי ומרגול ובשלבים חדשים בתחרות (זו היתה לידתו של שלב הדואטים), התוכנית הימרה בגדול - וזה השתלם. גם ליהוק המתמודדים התהדק, ואל קאדר המלצרים המזמרים המרגשים נוספו מבצעי רוקנרול (או לפחות אנשים שחיממו מספיק כיסאות בר באינספור "הופעות אינטימיות" בבתי קפה), בזמרים ים תיכוניים מדויקים ובחובבי אר'נבי שהעשירו את הרפרטואר המוזיקלי של "כוכב" והפכו את העונה לתחרות אפקטיבית. ישראל רצתה להתרגש, ו"כוכב נולד" נתנה לתושביה סיבה לשבת מול המסך ולהרגיש פעם-פעמיים בשבוע שהצרה הכי גדולה שיכולה לקרות להם היא ההדחה של ישראלה אסגו, ואסור לזלזל בזה.
מתמודדים זכורים: מאיה רוטמן, ג'קו אייזנברג, זהבית פסי, מורן אהרוני, מישל גוריאשווילי
רגעים נבחרים: מאור פיניה שר את "ואז תבואי"; מאיה וזהבית שרות את "כמו צמח בר"; מורן, ג'קי ורפאל מירילא שרים את "בדרך אל האושר"; פאקינג "נרדם על החולות" בפרק הגמר (כולל הופעת הבכורה של הפונינט ™).