רגע לפני שתוכנית הריאליטי החדשה "כמה רחוק" תבקש מרווקות ורווקים ישראליים לעזוב הכל ולצאת למסע מסביב לעולם בשביל הסיכוי להתאהב, חזרנו אל הזוגות והרווקים הכי אהובים ואוהבים בטלוויזיה. אלה הדמויות שעשו הכל כדי לא להיות לבד.

פולמון

אולי כבר הספקתם לשכוח איך הדרמה היומית הזאת התחילה, כי בכל זאת, עברו מאז איזה 100 פרקים ומיליון עלילות מופרכות ומפותלות. אבל הפרק הראשון נפתח כשבר מגלה שבן הזוג שלה לא נהרג, כפי שחשבה, אלא עדיין בחיים. היא עוזבת את הכול - קריירה וזוגיות יציבה עם דמות משנה שמקבלת כשתי שורות שלמות בכל הסדרה - ונוסעת עד תאילנד הרחוקה בעקבות אהובה מן העבר. ומשם זה איכשהו רק מסתבך.

פולמון
נוסעת בעקבות האהבה - "פולמון" | צילום: יחסי ציבור

להיות איתה

הקומדיה הרומנטית הזו מבוססת על מקרה קלאסי של אהבה כנגד כל הסיכויים - נועה הולנדר הדוגמנית המצליחה והעשירה מתאהבת בעמוס דהרי, האופה הפשוט מבת-ים. כל אחד מהם נאלץ לעשות הקרבות מסוימות בשביל הקשר - עמוס מוותר על הפרטיות שלו בגלל התקשורת שתוקפת ומבקרת כל אספקט בחייו, ונועה מוותרת על זוגיות נוחה ובטוחה יותר עם פיט, האקס ההוליוודי, למרות האזהרות של הסוכן שלה שהדבר עלול לפגוע לה בתדמית ובקריירה. ולמרות שהקשר שלהם עבר הרבה טלטלות ומביא איתו הרבה מאוד בעיות כמו הורים שתלטניים ואקסיות נקמניות, הם מחליטים לבחור באהבה ולהתמודד עם ההשלכות. אם אתם מחפשים גם מעבר גאוגרפי, בעונה השניה עמוס עוזב את בת ים ועובר לגור בווילה של נועה, שנמצאת איפהשהו בין תל אביב לחלל החיצון, לא לגמרי הבנו.

מאחורי הקלעים של
אינספור מכשולים - "להיות איתה" | צילום: אורטל דהן, יחסי ציבור

מטומטמת

כל העלילה המרכזית בסדרה מתחילה כשנמרוד, בן הזוג של שירי אזוגי, נכנס לכלא על לא עוול בכפו. אז מה היא עשתה כדי להחזיר אותו? יהיה פשוט יותר לשאול מה היא לא עשתה. היא התחזתה לתלמידת תיכון, הסתבכה עם סוחרי סמים, בגדה, דרכה ופגעה בחברים היחידים שלה עד שניתקו איתה קשר, שמה את עצמה בכל סכנת חיים אפשרית וכמובן, הדבר הכי הארדקור - בילתה את זמנה הפנוי עם מוקי. כנראה שזו באמת הייתה אהבת אמת.

מטומטמת 2
רק לא מוקי - "מטומטמת" | צילום: באדיבות HOT, יחסי ציבור

השמיניה

הסדרה נפתחת כשהתאומים בני ה-10 איה וניני נכנסים למכונה שהופכת אותם לבני 15. הם נשלחים לאחר מכן לכיתת המחוננים המיוחדת שמקבלת את הכינוי "השמיניה", עוברים הרפתקאות ומצילים את המדינה - ועל הדרך חווים אהבה ראשונה עם חברי כיתתם בני ה-15. האם כל העניין הזה של בני 10 שהולכים ומתמזמזים עם בני 15 ממש פרוורטי? כן, אבל זה כבר לכתבה אחרת. כשהשניים מקבלים סוף-סוף הזדמנות לחזור לגיל 10 ולקבל את חייהם הרגילים בחזרה, איה מוותרת. במהלך המסע המטורף הזה היא התאהבה באדם ומחליטה לבחור באהבה שלהם על פני לקבל בחזרה חמש שנים מהחיים שלה. בימינו, אגב, איה ראתה אותו מנחה את "דה ווייס" והתחרטה על הבחירה הזאת.

השמינייה
קמו לעולם אחר - "השמיניה" | צילום: ירדן זהב, מעריב לנוער

האקסית המטורפת

רבקה באנץ היא דוגמה  קלאסית למי שהלכה רחוק בשביל האהבה שלה. על הדף, היו לה חיים מושלמים: היא גרה בניו יורק, היתה רגע לפני קידום חשוב בעבודתה כעורכת דין ואמא שלה מרוצה ממנה. עדיין, היא הרגישה שמשהו לא בסדר. ואז היא נתקלה בג'וש - קראש הנעורים שלה - והוא גרם לה להרגיש כל כך מאושרת שהיא הבינה שהיא חייבת לעשות הכול כדי שהאהבה הלא ממומשת הזאת תקרה. וכשאנחנו אומרים הכול, אנחנו מתכוונים ללזרוק את הקריירה והחיים בניו יורק לפח, לעבור לעיירה הקטנה והשוממת בקליפורניה שג'וש חי בה רק כדי להיתקל בו במקרה. משם הכול רק הולך ומשתבש, אבל היי - לפחות יצאו משם כמה שירים מעולים.

האקסית המטורפת צילום מסףך
מאוזנת ברמות - "האקסית המטורפת" | צילום: באדיבות yes

הרמון

קשה שלא להצטמרר מהמחשבה על מה שהיה בין נשות הכת ושבתאי צדיק כ"אהבה", מכיוון שמדובר במצב הרבה יותר מורכב המבוסס על שטיפת מוח וניצול נשים ברגעי חולשה.למרות זאת, נשות ההרמון ובראשן הגיבורה מאיה כל כך התאהבו בצדיק, או לפחות חשבו שהתאהבו, עד שהיו מוכנות לוותר על הכל למענו. מאיה ויתרה על מפגש עם משפחתה גם ברגעים האחרונים של אמה, היא העידה עדות שקר על אביה כדי שייעצר והפקירה את אחותה הקטנה לבד - וכל זה בגלל שכל כך אהבה את שבתאי.

חן אמסלם מתוך
אהבה רעה - "הרמון" | צילום: יחסי ציבור

ווסטוורלד

אהבה, גדולה ככל שתהיה, היא לא תמיד הדדית. בסוף העונה הראשונה של הסדרה אנחנו מגלים שהאיש המסתורי בשחור היה למעשה וויליאם התמים - זה שראינו מתאהב באופן ילדותי כמעט בדולורס האנדרואידית. לבו נשבר כשהוא מבין שכל הזכרונות מהמסע שעבר איתה נמחקו לה לגמרי, והוא יוצא למסע סדיסטי והרסני לחיפוש משמעות עמוקה יותר בפארק השעשועים העצום ששמו "ווסטוורלד". בקיצור, אם למדנו משהו מהסדרה הזו, הוא שמומלץ להתאהב בבני אדם ולא ברובוטים, אנושיים ככל שיהיו.

אוון רייצ'ל ווד ב'ווסטוורלד'
אהבה חד צדדית - "ווסטוורלד" | צילום: HBO, באדיבות yes

משחקי הכס

הדוגמה הזאת קצת מורכבת, כי מדובר באהבה רומנטית וגם באהבת אחים. וכן, אנחנו מדברים כמובן על ג'יימי וסרסיי, האחים שיעשו ליטרלי הכל אחד בשביל השנייה. ואם אתם לא מבינים על מה אנחנו מדברים, תנו לנו להזכיר לכם שהסדרה נפתחת כשג'יימי מוכן להרוג ילד בשביל שגילוי העריות הזה יישאר סודי. אם זה לא ללכת רחוק, אנחנו לא יודעים מה כן. וסליחה בדיעבד מבראן.

"כמה רחוק" תעלה בקרוב בקשת 12