העונה הראשונה של "מלכות" הייתה אחת ההפתעות הטלוויזיוניות הכיפיות של 2018. קומדיית פשע אינטליגנטית ופרועה שנכתבה על ידי יוצרים מוכשרים כמו גל זייד, דני רוזנברג וכמובן דרור נובלמן - עם טביעת האצבע הקאלטית והמעולה שלו שאי אפשר לפספס. הרעיון של הסדרה, שאותו הגתה לימור נחמיאס, די מבריק: משפחת פשע ישראלית שכל הגברים נרצחים בה בלילה אחד, כולל אבי המשפחה, יעקב מלכה, בזמן מסיבת רווקים. הנשים במשפחה הן אלו שנשארות כדי לנהל את העניינים, לשקם את הבית וגם, כמקובל, לנקום.

"מלכות" הציגה לא מעט הברקות, למשל ריטה בתור דורי, אם המשפחה, במשחק אלמודוברי מוגזם ונפלא. דאנה איבגי כבתה, ליזי מלכה, שכולם חושדים בה כלסבית אבל מנהלת רומן עם חמודי הערבי (אדיב ספאדי ההורס). גם אורלי זילברשץ כאחותה של דורי, ורוי מילר כגיא פרנסיס הנמסיס המרושע ולירז חממי כנילי, אשתו המתחזקת. כולם היו כיפיים ממש והעונה הראשונה הייתה פרודיה מופרכת ומצחיקה. רמת הטרלול הגיעה עד כדי חומצה שמושלכת על פניה של ליהי קורונובסקי ומעוותת אותם, מה שגורם לה להסתובב כל העונה עם רטייה על עין אחת. 

מתוך "מלכות" (צילום: באדיבות HOT,  יח"צ)
לראות את ריטה משחקת זה תמיד חוויה. אורלי זילברשץ וריטה ב"מלכות" | צילום: באדיבות HOT, יח"צ

העונה הראשונה הפכה לסדרה הנצפית ביותר של HOT באותה השנה וגל גדות כבר הודיעה שתפיק את הגרסה האמריקאית שלה, יהיה מעניין לראות מה יצא מזה. ההצלחה הייתה גדולה מספיק כדי שעונה שנייה תהיה רק עניין של זמן, והשבוע היא עלתה.

בפרקים הראשונים בעונה השנייה, העניינים לא נראים מזהירים עבור הנשים של משפחת מלכה: כוחו של גיא פרנסס עולה והוא מאיים לחסל את העסקים שלהן. כולם עדיין בטראומה מאירועי העונה הקודמת כשמתברר שאלברט, הרוצח שלא נלכד, חוזר לאיים על חייהן. גם ספיר (קורונובסקי) במצב רע, היא חזרה לסמים ולחשפנות ושואפת לנקום את מותו של אחיה, כך שדי ברור שהמלכות לא עומדות לקבל אפילו רגע של שקט. כמו בעונה הקודמת, גם כאן אחת השאלות המהותיות היא איך נשים יכולות להסתדר בעולם הפשע, ואולי בעולם בכלל - לאמץ מאפיינים גבריים? להשתמש בנשיות שלהן? איזה דברים אחרים הן מביאות איתן והאם הם יספיקו?

גם בעונה הזאת קצב האירועים גבוה, אולי אפילו יותר מזה של העונה הראשונה, אבל למרות שהדמויות חזקות כשהיו, נכון לפרקים הראשונים היא לא מצליחה להתרומם לגמרי. משהו בה מרגיש מעט עייף, האירועים לא מצליחים להיכנס למקצב הנכון. היא מרגישה קצת יותר מוגזמת מאשר קאלטית ובעיקר פחות מצחיקה משהייתה. עדיין יש בה פנינים קטנות כמו אורלי זילברשץ והרומן מלא הנשמה בין ליזי לחמודי, גם לראות את ריטה משחקת זה תמיד חוויה, אבל כל היתר עוד צריך להתאפס על עצמו כדי להגיע לרמתה של העונה הראשונה. 

וזה בסדר, לפעמים זה לוקח זמן. העונה עדיין מהנה ויש פוטנציאל שהיא תשתפר בהמשך, אחרי הכל היסודות כבר שם: העולם, הדמויות, הרקע. הם חזקים ועובדים וכיף לפגוש אותם מחדש. ובכלל, איפה עוד תראו קומדיית פשע שמונהגת ומובלת על ידי נשים, ועוד אחת מהן היא ריטה? גם עם הפרש של שלוש שנים בין העונה הראשונה לשנייה - שבמהלכן הטלוויזיה עברה לא מעט שינויים - "מלכות" עדיין חריגה בנוף. הסדרה עצמה, כמו הדמויות הראשיות בעלילה המרכזית שלה, צריכות למצוא את מקומן בעולם גברי די קשוח. אז אנחנו, וסביר להניח שגם אתם, לגמרי בעדן.