שקיעה נוגה יורדת על אולפן טלוויזיה איפשהו ברחבי הארץ, והמתח בעונה החדשה של "המטבח המנצח VIP" (שהוזנקה אמש בקשת 12) נוכח מהשנייה הראשונה: המתח בין מעיין אדם לחיים לוינסון, בין חזי דין לחיים לוינסון, בין פאולה וליאון רוזנברג לחיים לוינסון - וגם בין ספיר לליאור נרקיס, לפחות לפי הדיווחים ולמרות שהם באותו הצוות. הנרקיסים נבחרו גם לארח את הערב הראשון בריאליטי הקולינריה והקטנוניות, והקפידו להציג חזית מאוחדת. רק שבינתיים השולחן עוד לא הורכב וכבר התחיל להתפרק.

מעונה לעונה, "המטבח המנצח" מבינה עד כמה קטעי ההמתנה שבין הבישולים הם מנה עיקרית בפני עצמה. וכשסביב שולחן אחד מתיישבים כל כך הרבה אנשים שלחיים לוינסון יש כל כך הרבה מה להגיד עליהם - חיים כהן ורותי ברודו לא באמת צריכים להוביל את האירוע. תוך רגע מעיין אדם (שהגיעה עם אמא יונה) כבר מספרת איך נהגה לצאת בבכי מתוכנית הבוקר, בעקבות היחס של לוינסון כלפיה, ותוך שני רגעים לוינסון (שהגיע עם עמיתו קובי אריאלי) כבר מציג דאבל-דאון מרשים כשהוא מדבר מול כולם על "מחלת הפרסום" של הנוכחים. אדם, מצדה, טענה שהיא המציאה את הפורמט של התבטאות בפומבי על שימור פריון ("יצאתי עם זה ראשונה"), אבל נשמע שהדבר היחיד שהומצא בשולחן הוא המילה "שוללני". ביקור קצר במילון מגלה שפאולה דווקא דיברה עברית תקנית.

למרות המתח הברור וזיגוג הדם הרע, אף אחד ממשתתפי הסבב הזה של "המטבח המנצח" לא התפרע עם הטינופים. עד שלוינסון אמר על מישהו שהוא "לא מאמין למילה שיוצאת לו מהפה", הוא דיבר בכלל על חזי דין - ובואו, מדובר בקוסם, זה די לגיטימי. דין (שמנסה לעשות ריקליימינג לתואר "קוסם", לתשומת ליבם של הסושרדים) שמר לבינתיים על איפוק, ונראה שאם הצד שלו בשולחן יביא אקשן זה יהיה דווקא באדיבות אמא שלו בלהה, שמסתמנת כ"טיפוס" רציני. אבל כשזה מגיע לתוכנית שהביאה לנו בשנה שעברה את ריקי גל במבטא צרפתי, אין שום פסול בטיפוסים. 

מעיין אדם, פאולה וליאון, "המטבח המנצח VIP" (צילום: קשת 12)
מתנגדים ליחס שוללני. מעיין אדם ופאולה וליאון רוזנברג ב"המטבח המנצח VIP" | צילום: קשת 12

בינתיים, במטבח, הנרקיסים הכינו מנת "ים סוער" עם "מרכיבים סוערים": דרך די שקופה להצית דיון בשולחן על טיב היחסים ביניהם בזמן הצילומים. ולא שכינויים הם בהכרח סמל לעניינים עמוקים יותר, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שספיר קוראת לליאור "בעלי" בגוף שני - בעוד שהוא קורא לה "צוץ" כאילו אנחנו ב"חזרות" - ומעלה כמה תהיות. אחרי מכשולי מלח במנה הראשונה (בלהה התלוננה שחסר לה לחוח, כאילו לא מדובר בקרפצ'יו אינטיאס), הם החליטו לאפות פיתות במנה העיקרית. מה כבר יכול להסתבך כשליאור עושה זאת לראשונה בחייו? הכל, אם כי בדיעבד מתברר שכלום. השופטים והמתחרים התלהבו, והערב הסתכם על 79 נקודות מרשימות מאוד וביצוע לצלילי תזמורת חיה. 

אבל רגע, לא סיימנו - למעיין אדם יש עוד שד לחשוף. הבחירה שלה להניק את בתה בשולחן כ-מו-בן הזניקה דיון בנושא (מי היה מאמין שזה יקרה?), ובעוד שהמתחרים חיו עם זה בשלום דווקא רותי ברודו התפתלה בכיסא. גם יונה, אמא של מעיין (היחסים הכי סימביוטיים בפורמט מאז ורדה וקורין גדעון), הודתה שהמצב לא הכי נוח לה. רק שכפי שציינה פאולה, עצם העובדה שיש רוב דעות בעד המהלך בכלל לא מובנת מאליה. בטח כשבדיון מוקדם, על טיבה של הבעת ביקורת, לוינסון גילה שגם פאולה הפרוגרסיבית וגם קובי אריאלי שותפו חושבים שהוא ביקורתי יותר מדי. ובכל מקרה, ההישג האמיתי של הערב הוא לא של המשתתפים ולא של הבשלנים: הוא של ההפקה, שהצליחה להכניס כל כך הרבה אגו לאולפן אחד ולהוציא משם את כולם בריאים ושלמים.