זה לקח קצת זמן, אבל שירות הסטרימינג דיסני+ סוף סוף נחת בישראל. כדי לעזור לכם למצוא בו את ההמלצות השוות באמת, חזרנו לביקורות שפרסמנו על כמה מהסדרות שלו. והפעם: "משפחת קרדשיאן" המחודשת.


לפני שנצלול לפרק הראשון של תוכנית הריאליטי ה"חדשה" על משפחת קרדשיאן - "חדשה" כי היא בסך הכל עברה מערוץ E! לשירות הסטרימינג הולו (שיגיע לארץ בקיץ הקרוב יחד עם דיסני+) - הנה גילוי נאות כפול: אני מעריצה מושבעת של המשפחה ועוקבת אחרי כל צעד שלה מאז הרגע הראשון, אבל מעולם לא צפיתי בפרק שלם של "משפחת קרדשיאן" המקורית מההתחלה ועד הסוף. רק בהמון קטעים מתוכה. אחרי פרק אחד של הגלגול החדש שלה, "משפחת קרדשיאן" ("The Kardashians"), אני יכולה להגיד כמעט בוודאות שזה גם לא ישתנה.

הנה הבעיה עם "הקרדשיאנס", שהייתה גם הבעיה של "משפחת קרדשיאן" - מדובר במשפחה שהיא מכונה כל כך משומנת, שכל דבר משמעותי שמישהי מהאחיות עוברת כבר נחשף ונלעס מכל כיוון בזמן אמת. לכן, כשאנחנו צופים על המסך במה שהתרחש כבר לפני כחצי שנה, חייב להיות ערך מוסף משמעותי כדי לשמור על עניין. לטעמי, הוא לא מספיק נוכח כאן.

>> מארוול, פיקסאר ו"האנטומיה": מדריך ההמלצות המלא לדיסני+

הפרק הראשון מכיל הרבה אינפורמציה שכבר ידענו, ונותן הצצה קטנה לפרשנות האישית של האחיות לאירועים, אבל לא באופן שממש מחייב צפייה. קים בדיוק מתכוננת להנחות את "סאטרדיי נייט לייב", קורטני עפה על טראוויס, קיילי שומרת את מין העובר שלה בסוד למרות שבזמן אמת כבר כולנו יודעים שהיא ילדה בן, קלואי מנסה לשמור על יחסים טובים עם טריסטן וקנדל נעדרת בגלל שחלתה בקורונה, אבל צצה לשנייה ומבטיחה שהיא תופיע בשאר העונה. אה, ויש גם את סקוט דיסיק, שההופעה שלו בפרק הראשון היא מינימלית.

רוב ההתרחשויות ממש לא מחדשות או מציעות מבט מעמיק יותר על הרגשות של נשות המשפחה, מלבד קו עלילה אחד. בתחילת הפרק, קים רואה פרסום על כך שסרטון סקס נוסף שלה עם האקס ריי ג'יי עומד לדלוף, והפרסום הזה עולה על האייפד של בנה סיינט בזמן שהוא משחק בו. העלילה הזאת מעניינת כי היא מעבירה את קים קשת של רגשות: מצד אחד זאת הזדמנות להראות עד כמה היא התבגרה והתחזקה ושהיא ממש לא מתכוונת להתנצל על זה שהיא צילמה את עצמה שוכבת עם מי שהיה בן זוגה. מצד שני, הרצון שלה להגן על הילדים שלה ולא להיכנס שוב למערבולת של שיימינג ציבורי שובר אותה לרגעים, והיא נעה בפרק בין נאומים משכנעים לבכי נוגע ללב.

נראה שהעונה הזאת עומדת להיות העונה של קים. בפרק הראשון היא עדיין לפני תחילת הזוגיות החדשה שלה עם פיט דיווידסון, אבל לפני תקרית הסרטון ממש אפשר לראות שהיא במקום שמח ונינוח יותר בחיים שלה, וקשה שלא לשמוח עבורה. 

ובכלל, מה שעדיין עובד אצל "הקרדשיאנס" הוא בדיוק זה - הפן האנושי. לא משנה עד כמה הן נהיו עשירות ולכאורה מנותקות מהאדם הפשוט - הקרדשיאנס תמיד הסתמכו על האופי שלהן והדינמיקה המשפחתית, שהיא עדיין מצחיקה, מתוקה ומעוררת הזדהות, גם אם החיים שלנו רחוקים שנות אור משלהן. "הקרדשיאנס" כיפית, ויכול להיות שהיא עוד תספק בעתיד תוכן מספיק ייחודי כדי להצדיק את הצפייה בה. אבל בינתיים, אפילו המעריצים הכבדים יכולים להסתפק בחשבונות האינסטגרם של בנות המשפחה. הרי גם ככה החלקים המעניינים ביותר מהריאליטי נחתכים ממנה ומופצים ברשת.