הכינו את בקבוקי היין: הריאליטי הכי כיפי על המסך חזר לעונה נוספת, והכוונה היא כמובן ל"לאב איז בליינד" (או "האהבה היא עיוורת", אבל אני לא משתפת פעולה עם התרגום הזה). תוכנית השידוכים של נטפליקס היא כבר מזמן לא רק ניסוי חברתי שמאפשר לאנשים למצוא אהבה, אלא בעיקר כר פורה לדרמות עסיסיות ומוקד עלייה לרגל של דמויות שערורייתיות משלל סוגים. ואם חשבתם שהעונה הקודמת הציבה רף חרפון שאי אפשר להתעלות עליו, אתם טועים. ששת הפרקים הראשונים של העונה השישית הגיעו לענקית הסטרימינג בשבוע שעבר, והם סיפקו אקשן בכמויות מסחריות (אז אם עוד לא הספקתם לצפות, תשמרו את הכתבה ותחזרו אליה מאוחר יותר - כי יהיו פה ספוילרים).

לא פחות מחמישה זוגות התארסו בשלב התאים, חלקם מעניינים פחות וחלקם מעניינים הרבה (הרבה) יותר. מי שצפה בפרקים כבר מבין שאין מנוס מלדבר על הזוג הכאוטי מכולם, צ'לסי בלאקוול וג'ימי פרסנל, ובאופן ספציפי על הסאגה שמטריפה בימים אלה את הרשת: סאגת מייגן פוקס.

אנחנו מכירים את הנסיבות: צ'לסי התלבטה בין ג'ימי לטרוור, ג'ימי התלבט בין צ'לסי לג'סיקה, ובסופו של דבר כל אחד מהם נטש את האופציה האחרת (והטובה יותר, אבל זה דיון ליום אחר) כדי להיות זה עם זו. אבל עוד לפני ההחלטות האלו, באחת מהשיחות של צ'לסי וג'ימי בתאים, צ'לסי זרקה לאוויר - כביכול כבדרך אגב - שאנשים אומרים לה שהיא דומה למייגן פוקס. היא לא ידעה איזו כתישה מצפה לה.

ההערה הזו שלה היא כנראה הנושא החם יותר בטיקטוק בימים האחרונים, כשגולשים רבים מציעים את תשובתם לשאלה: האם צ'לסי באמת דומה למייגן פוקס? ובכן, היא לא בדיוק הכפילה שלה, אבל מזוויות מסוימות צ'לסי מזכירה את מייגן פוקס הצעירה של תקופת "רובוטריקים", וזה אם לא מחשיבים את מבנה הלסת של צ'לסי, וגם לא את מבנה הגוף. הרבה צופים, אגב, כבר הציעו הבחנות אחרות: למשל שצ'לסי דומה למייגן פוקס רק בחושך (חחח), או שצ'לסי נראית כמו שילוב של מייגן פוקס עם אדל, קייטי פרי ונטלי נאן (תגגלו). אבל האמת היא שזה בכלל לא כזה משנה.

מה שמשנה זה, דבר ראשון, *האופן* שבו נאמרה ההערה של צ'לסי. היא שאלה את ג'ימי אם יש לו כפיל מפורסם ובכלל לא אפשרה לו לענות, כי בעצם היא שאלה את השאלה הזו רק כדי לענות עליה בעצמה. הייתה לה תשובה מוכנה מראש, והיא הגישה אותה בדרך הכי פיק-מי שיכולה להיות: "אני לא בטוחה אם היא החברה של מאשין גאן קלי או אשתו". אחות, עשי טובה ואל תנסי לעבוד עלינו שאת לא זוכרת את השם של מייגן פוקס. זה לא ילך לך.

ומה שעוד יותר חשוב זה *המקום* שבו נאמרה ההערה הזו. נזכיר ש"לאב איז בליינד" היא תוכנית שידוכים שמטרתה להתאהב בלי לראות אחד את השני, ובגדול מקובל שלא לדבר על מראה חיצוני כדי לאפשר לניסוי לעבוד במתכונתו המקורית. במילים אחרות, בכל תוכנית אחרת הערה כזו הייתה עוברת בקלות - במקסימום היא הייתה גוררת קצת דאחקות - אבל לא כאן, כשהיא סמי-עבירה על חוקי הפורמט. וגם סוג של הונאה. צ'לסי, כאמור, לא באמת נראית כמו מייגן פוקס, וברור שהצהרה כזו - בתוכנית כזו - היא הצהרה שמעוררת ציפיות גבוהות. ג'ימי הרי לא יכול היה לראות את צ'לסי בשלב הזה, ובואו, עם כל הכבוד, הוא גבר. גבר שאומרים לו "אני נראית כמו מייגן פוקס" לא חושב כמו שצריך. הוא לא יצפה למישהי שאולי חולקת עם מייגן פוקס מאפיינים מסוימים, הוא יצפה למייגן פוקס בכבודה ובעצמה.

ועוד דבר. במסגרת הוויכוחים האינטרנטיים על ההוגנות של ההערה הזו, יש מי שמגנים על צ'לסי בטענה כזו: "היא לא אמרה שהיא דומה למייגן פוקס, היא אמרה שאנשים אחרים אומרים לה את זה, ואז מיד הסתייגה והבהירה שהיא עצמה לא רואה את הדמיון". סורי, זה לא מחזיק. הרי צ'לסי היא זו שהעלתה את הנושא הזה, והיא לא העלתה אותו במקרה. זה היה ניסיון לפתות את ג'ימי לבחור בה, גם אם זה ניסיון לא לגמרי מודע.

מתוך "לאב איז בליינד" (צילום: יח"צ באדיבות Netflix)
ג'ימי וצ'לסי ב"לאב איז בליינד" | צילום: יח"צ באדיבות Netflix

צ'לסי היא ללא ספק בחורה נאה, אבל היא לא תואמת את אידאל היופי (האכזרי, יש לומר!), וניכר חוסר הביטחון שלה לגבי המראה שלה. ג'סיקה, ה"מתחרה" שלה על ליבו של ג'ימי, היא גם בעלת ביטחון עצמי גבוה יותר וגם תואמת את אידאל היופי. צ'לסי ידעה, או לפחות הניחה, שבחיים האמיתיים היא לא הייתה מצליחה לנצח את ג'סיקה - או, ליתר דיוק, לנצח נשים שהן כמו ג'סיקה. "לאב איז בליינד" היא כנראה הזירה היחידה שבה צ'לסי יכולה "להתעלות" על אישה עם לוק של משפיענית (וזו לא מציאות שאני מרוצה ממנה, זו בסך הכל עוד עדות לשטחיות הרווחת בסצנת הדייטים). אז היא שלפה את נשק ה"מייגן פוקס". היא זקוקה באופן נואש לאשרור, והיא ניסתה להשיג אותו בעזרת ניצחון על אישה שהיא לכאורה נעלה ממנה. אגב, לדעתי זו הסיבה היחידה (ושוב, הלא-מודעת) שבגללה צ'לסי הלכה עם ג'ימי ולא עם טרוור המתוק - כי טרוור רצה רק אותה, והיא רצתה להרגיש שבוחרים בה.

אבל אל תסיקו מזה שאני בצד של ג'ימי. צ'לסי הפעילה טקטיקה שהיא מוצלחת לטווח הקצר וגרועה לטווח הארוך (ואכן ההערה הזו מתנקמת בה בהמשך), ואפשר לומר שהיא שיקרה לג'ימי - אבל ג'ימי רחוק מלהיות קורבן. הגברים שמגיעים ל"לאב איז בליינד" אמנם טוענים שהם רוצים "להתאהב באישיות", אבל כל אחד שצפה בתוכנית יודע לומר שלרבים מהם דווקא אכפת מאוד מהמראה החיצוני של הנשים - קצת יותר מדי, אם יורשה לי לומר. וג'ימי הוא דוגמה מושלמת לזה. 

ברגע שבו המילים "אשתו של מאשין גאן קלי" יצאו מהפה של צ'לסי הוא עשה את הפרצוף הכי אקספרסיבי שראינו ממנו בכל הפרקים. הוא אפילו זרק הערה בסגנון "אז מתי אנחנו מתחתנים". זה היה הרגע שבו הוא החליט שצ'לסי היא האחת. עובדת היותה של ג'סיקה אמא לילדה כמובן תרמה להחלטה הזו, אבל בסופו של דבר ה"דמיון" למייגן פוקס הוא שהכריע את הכף. כימיה, אינטליגנציה, בגרות, שום דבר אחר לא משנה - העיקר שהוא יזכה לצאת עם מישהי "שווה", ויותר מזה - עם מישהי שהיא מעל לליגה שלו לפי המוסכמות החברתיות. הרי אישה יפה היא לא רק אישה יפה, היא גם סמל סטטוס. ג'ימי רצה לצאת עם מייגן פוקס המדומיינת גם כי היא לוהטת, אבל גם כי עצם היכולת שלו "להשיג" מישהי כזו כביכול מעידה עליו דברים: שהוא טוב, שהוא ראוי, שהוא דווקא כן בליגה הזו. 

וכמובן, ראינו איך האשליה הזו התנפצה לג'ימי בפנים ברגע בו הוא פגש את צ'לסי לראשונה. היא רצה אליו בהתרגשות והוא ראה שחור. "היא שיקרה לי", הוא אמר, ציטוט שממנו מגיע שם הפרק שבו שודרה סצנת החשיפה שלהם. מאז אותה חשיפה, כמובן, אין זכר לחיבור שהיה להם בתאים - פשוט כי זה לא היה חיבור אמיתי. צ'לסי המסכנה מבלה את כל החופשה המשותפת שלהם בניסיון לסחוט מחמאות מגבר שלחלוטין לא מעוניין בה. הדבר הכי נכון עבורם יהיה להיפרד בהקדם. הדבר הבא יהיה להשתחרר מהסטנדרטים הבלתי אפשריים שמציב אידאל היופי, אבל זה כבר יהיה קצת יותר מסובך.