אסור לזלזל בתוכן לילדים. קודם כל, בגלל שזלזול אינו פעולה ראויה באופן כללי: עלינו לכבד כל קהל יעד, לא משנה כמה קטן הוא. אבל גם בגלל שלילדים מגיע יותר מסדרות טלוויזיה גרועות - לא הייתם מגישים אוכל מקולקל לילד שלכם, אז ממש אין סיבה שתושיבו אותו מול סדרה מחורבנת רק בגלל שהתגובה שלו לא תישמע כמו "אני מוצא שהמשחק מעט עצי עבורי". זה מה שמשמח כל כך בגרסה החדשה של כאן חינוכית ל"פרפר נחמד", סדרת הילדים המיתולוגית - היא לא עשויה היטב יחסית לסדרת ילדים. היא פשוט סדרה עשויה היטב שמיועדת לילדים. 

זה מתחיל בפתיח אנימציה יפהפה ומושקע, לצלילי "בוא אלי פרפר נחמד" שליווה את הסדרה המקורית בהשתתפות איש הימין דודו זר ונהגת האמבולנסים אפי בן ישראל. במקור שרה אותו אילנית, והגרסה החדשה, בביצועה של נינט טייב (זמרת שלחלוטין משתווה לאילנית, אם לא מתעלה עליה), מקסימה באותה המידה. משם, נראה שהפורמט של "פרפר נחמד" נשמר - המנחים עושים ישיבה של השמחות עם שבי, בץ, אוזה ונולי, ישנו איזשהו קונפליקט מינורי שנפתר תוך כדי למידת מסר חינוכי, אחת המנחות מקריאה סיפור למצלמה והפרק נחתם בנאמבר מוזיקלי. הכל באמת מאוד פשוט, כמעט בסיסי - אבל איך זה שהחתום מעלה עבר את גיל 3 ועדיין התרגש משלושת הפרקים הראשונים?

אודה וקצת אבוש: אין לי יותר מדי קשר נוסטלגי ל"פרפר נחמד". ובכל זאת, הגרסה החדשה ריגשה אותי - בעיקר בגלל שמשמח נורא לראות אנשים מוכשרים משקיעים בתוכן שמיועד לילדי גן. מה גם שלסדרה לוהקו טאלנטים אמיתיים, והם בפירוש נותנים עבודה. אורי בנאי החתיך להפתיע ואסתר רדא משחקים מצוין, משי קליינשטיין מביאה את כל החן והקסם שנסיכת הדיסני הרשמית של ישראל יכולה להביא, ומצטיין צוות המנחים, בן יוסיפוביץ', מצליח לפנות בצורה נכונה ומכבדת לילדים ועדיין לקחת את עצמו ברצינות.

כי זה כל העניין פה, בעצם - גם התוכן הקליל ביותר צריך להילקח ברצינות על ידי אלו שמייצרים אותו. ו"פרפר נחמד" החדשה, רוב הזמן (למעט כמה קטעי קישור די מציקים), לוקחת את עצמה ברצינות. זה בא לידי ביטוי בהופעות האורח: הפרק הראשון נחתם בהופעת אורח יפהפייה של חוה אלברשטיין (שבגדול אומרת שהיא באה בשביל להרים לנכדים שלה), ומשי קליינשטיין ממש לא מנסה להסתיר את ההתרגשות שלה מהעובדה שהיא עכשיו עולה לדואט לצד גדולת הזמרות הישראליות. הפרק השני נחתם בנאמבר בהשתתפות התזמורת מארש דונדורמה, שבהובלת הקול המלטף של אסתר רדא היה משהו שבשמחה הייתי משלם עליו בהופעה חיה, גם בלי ההשתייכות לגן הילדים.

אחד הדברים המשמחים ב"פרפר נחמד" הוא העובדה שלא חשוב לסדרה לגרום למנחים המבוגרים להיות עליונים אינטלקטואלית על הבובות הילדותיות. משי מרשה לעצמה להיעלב; אסתר מרשה לעצמה לתחמן את הכוכב האורח, השף חיים כהן, להכין לה את העוגה שהיא רוצה. קל היה ליפול לחלוקה לפיה הבובות הן המטופשות והשחקנים הם המבוגרים האחראים, אבל האנשים שמאחורי "פרפר נחמד" בחרו להבהיר שאפשר להיות גם מבוגר ודבילי. 

חשוב שנתייחס ברצינות לתכנים שמיועדים עבור ילדים, ולו רק בגלל שחשוב שניקח ברצינות ילדים - לא כל מה שחמוד הוא בהכרח פחות חשוב. "פרפר נחמד" נעשית על ידי אנשים שיודעים כמה חשוב להתייחס לצופיה הזאטוטים כאל שווי ערך לכל מי שהולך לראות אותם אחר כך בבית ליסין או הבימה, וברגעיה הטובים ביותר, היא פשוט תכנית טלוויזיה ממש מתוקה, שגם הבייביסיטר וההורים יוכלו להתרווח מולה בשקט, ולא רק קהל היעד הרשמי שלה.