13 שנים אחרי ירידתו מהמסך, ובזהירות המתבקשת, ייתכן שאפשר להכריז על נס: ערוץ ביפ חזר. לא בצורתו המקורית, כי עד היום לא ברור איך הייתה היתכנות כלכלית לערוץ כל כך חתרני וקטן, אבל ברוחו. זה קורה פעם בשבוע, החל מאתמול - ונקרא "מועדון הסטנדאפ". תוכנית הקומדיה החדשה של כאן 11 מאגדת מדי פרק שורת סטנדאפיסטים, ומשלבת בין קטעים שגרתיים מול קהל לבין מערכונים שבהם מומחזים הפאנצ'ים. כמה פשוט, ככה מטופש. 

ובמקרה של "מועדון הסטנדאפ", שמבוססת על פורמט של ה-BBC, מדובר ב"מטופש" לא רע בכלל. גורי אלפי, תום יער, אורנה בנאי, בן בן ברוך, גיא אדלר, תם אהרון ורבים אחרים לא שורפים כאן את החומרים הכי חזקים שלהם - ובטח שלא שוברים מוסכמה כלשהי. הם בסך הכל מנצלים את הפלטפורמה כמקפצה מרעננת ומקורית לתרבות שתמיד משמח לקבל עוד ממנה, וההבדל היחיד הוא האופן שבו החומרים מובאים למסך ונערכים בקפידה. הסיכונים מאוד נמוכים, והמקסימום שיקרה זה שאורנה בנאי תגלם את אמא שלה במקום את עצמה או שמישהו ישבור לרגע את הקיר הרביעי. אבל זה לא אומר שמדובר בחצי שעה מבוזבזת, בטח אם ניגשים אליה רגע לפני שנרדמים.

סביר שכמו כמה זמרים מקומיים, "מועדון הסטנדאפ" פועלת פה - בטלוויזיה - כשהיא בכלל עם הפנים החוצה. הקטעים שמרכיבים כל פרק קצרים וזריזים יותר מהפסקת שירותים, וניכר שזה נועד בראש ובראשונה כדי שיהיה אפשר לחתוך אותם לטיקטוק ולמשוך את הקהל הרלוונטי. לכך מתגייסים גם כמה שחקנים שרק משתתפים באותן המחזות, כמו נועה קולר או עוז זהבי, ובעיקר מלהקים שהשכילו לא להתביית על קומיקאים מוכרים ומבוססים: יותר מאלפי, יער או בנאי המנוסים, מי שמצליחים לעשות את המיטב מהפורמט הם דווקא אלי חביב וטליה ברטפלד, שעוד לא לגמרי פרצו בז'אנר מחוץ לתל אביב. הם עוזרים לתוכנית להוכיח את הפוטנציאל שלה, כזה שלפחות בטלוויזיה יש לו אופק מוטל בספק. כי אין דין רצועת לילה של ביפ כדין הפריים טיים הממלכתי של כאן 11.