לעונה השלישית של "גולסטאריות" יש עקרון מנחה חדש: לא רק בעיטות בפרצוף, ריבים קולניים ואווירת שכונה, אלא גם מלחמה חסרת פשרות בגזענות וביטוייה. תוכנית הריאליטי הוותיקה התהדרה במהלך הזה בערב ההשקה שנערך לה בשבוע שעבר, ומי שנבחרה להיות הפנים של המאבק היא תקוה גדעון - אחת המשתתפות הבולטות בעונה, שזכתה להוביל קליפ מיוחד הקורא להעדיף את הדומה על פני השונה. חצי שעה תחלוף, הפרק הראשון יוקרן, ואחת המשתתפות כבר תופתע לגלות שתקוה היא בכלל לא טהוניה. שנייה אחר כך היא תקרא לה "כונפה".

"גולסטאר", ספינת הדגל השבורה של HOT (שזו עונתה התשיעית סך הכל), מעולם לא הייתה תוכנית לכל המשפחה. אלא אם המשפחה מאוד מעוניינת לצפות בתוכן שמפגיש קללות, שטחיות ואת אייל גולן. אבל לעונה החדשה של "גולסטאריות", שצולמה במהלך הקורונה, יש משהו שאין לאחרות: קאסט חלומי באמת של כוכבות ריאליטי, כאלה שיודעות להעריך ולתפעל את הפלטפורמה. בעלות מקצוע. מפגש של תקוה, רוסלנה רודינה, ליטל סמדג'ה, שמחה גואטה, אורטל עמר ומאיה בוסקילה הוא חלומו של כל מלהק, וחיזוקים בדמות ח"כ מירב בן ארי (שהייתה באזרחות בזמן הצילומים) ואשת העסקים נעמי הורביץ מביאים תוכן חדש שלא נקבל בשום מקום אחר. כשזה המצב, אפילו ליהיא גרינר וסערת ה"המלטות" שלה מרגישות כמו תוספת מאולצת. 

תקוה גדעון, "גולסטאריות" (צילום: HOT,  יח"צ)
מלכת הסינקים. תקוה גדעון ב"גולסטאריות" | צילום: HOT, יח"צ

כמו תמיד, משחקי הכדורגל והמשימות השונות הם רק מעטפת לחלק החשוב באמת של "גולסטאריות", שהוא אינספור טסטות משחירות. במבחן הסינקים - מי תצליח לתת את המונולוגים הכי מוצלחים למצלמה - תקוה מסתמנת כמנצחת הברורה, בעוד טיילור מלכוב, אורטל ואפילו רוסלנה מתקשות לשכנע. אבל לא צריך להתאמץ בשביל לראות על מי ההפקה שמה כל הז'יטונים שלה: תמי יחזקאל, עובדת עיריית רמת גן/כדורגלנית עבר/אמו של כוכב הרשת ברי דרבוקה, ואישה שנראית כאילו אמרו לאוהדת בית"ר אביגיל שרעבי, יוצאת "גולסטאריות" בעצמה, "לא שומעים, יותר חזק!". תמי שואגת, מקללת, מטיחה עלבונות וממציאה מילים שאיש מעולם לא שמע, וניכר שהיא משתפת פעולה עם ההפקה, ולא נותנת לדאחקה להיעשות על חשבונה.

חזרה למלחמה בגזענות של "גולסטאריות", ולעובדה שהראשונות לצפצף עליה הן חברות הקאסט בעצמן. כשנעמי, בת זוגו לשעבר של מנכ"ל טבע לשעבר, נוחתת בבלומפילד עם מסוק פרטי, תקוה מכנה אותה "הסינית מהתרופות". תמי, ברגעים שבהם היא לא עסוקה בלצעוק "אל תעלי לי את השונטל", מזכירה ש"עד אתמול היא קיפלה מגבות של ברבורים". נכון, תמיד כיף להתקטנן ולהיתפס לאמירות האלה, מתוסרטות ככל שיהיו. אבל הבעיה האמיתית של "גולסטאריות" היא לא ההחלטה להכניס אותן בעריכה - אלא היומרה להיות תוכנית שדוחפת לשינוי. אפשר רק לקוות שהבנות עצמן יעברו "תהליך" כלשהו לאורך העונה, ושלמרות שהמטרות קרובות מתמיד, לא נצטרך להתמודד עם בדיחות על אוקראיניות. או מזרחיות. או נשים מלאות. 

כמוצר טלוויזיוני פשוט, אחד שדורש כיבוי של המוח ותו לא, "גולסטאריות" עובדת ברמות. הקצב מהיר, הטאלנטיות משופשפות ורגעי הצחוק האמיתיים עוד יגיעו כשהן יתחילו לחטוף מכות. היא גורמת למופעים הקשים ביותר של ריאליטי - "מה שקורה באילת", "זוג מנצח", "4 חתונות" - להיראות כמו מלאכת מחשבת, ומקפידה לספק את הדבר שהיא נשלחה לספק: בידור. מילה כל כך זקנה, כל כך מיושנת, ונטולת תחליף. היא לא סתם "מצחיקה" או "כיפית", אלא באמת עושה טוב על הלב. יש לנו על המסך הרבה תוכניות שעושות טוב, אבל היא היחידה שעושה אותו באמצעות זבל טהור. יאללה, גזגזו.