ממש כמו סתיו קצין כשמישהו מפריע לה באסיפת הדיירים, גם בהפקת "האח הגדול" (רשת 13) נקטו אמש בגישת "אין בעיה, אז נתחיל מההתחלה". 16 דיירים מקוריים, ארבעה דיירים בכניסות ביניים, שבעה דיירים חדשים ודייר אחד שנשאר בשלט חוצות - העונה הזאת היא בופה ה"אכול כפי יכולתך" של מלהקי הריאליטי. כולם רעבים למיליון ולפרסום, אבל אף אחד לא עושה קולות של מישהו שיחטוף את השליטה בעלילה מידיה של סתיו. גם הזכייה, אם יורשה להמר בזהירות, לא תתגלגל לכיוונו של דייר טרי.

יש תלונות ברשת על ייצוג להט"בי דל, למעט כמה ביסקסואלים שקטים? אין בעיה, קבלו נבחרת בכל צבעי הקשת, בהנהגת ממשיך דרכו של דרור קונטנטו, ליאל קוצרי. ספיר ואברהם התחברו מהר מאוד וחזק מאוד, וצריך שמישהו יטלטל את הספינה הרומנטית היחידה ששווה משהו? הנה אורי נגר, "אקס" של ספיר שהיה איתה בערך בגיל 17. שום טוויסט לא מצליח להפוך את ניקול לדיירת מעניינת? אולי דנה משה תצליח למלא את המקום שלה עם קצת יותר אופי. למרות שתעודות הזהות מעולם לא עזרו להבין את המשך העונה (אברהם לא בלט, סתיו נראתה כמו גימיק, והיה רושם שכל הז'יטונים מונחים על לין), מרגיש שבמקרה שלה זה לא מאוד סביר. 

דנה משה (צילום: רשת 13 )
ניקול, הניסיון השני. דנה משה ב"האח הגדול" | צילום: רשת 13

עוד עלו ובאו: שיר צרפתי, שהייתה פעם ב"הכוכב הבא" ונכנסה בשביל לתמוך בסתיו קצין (כולנו ראינו את העונה, אין סיכוי שהיא תישאר סבלנית אליה). אה, והיא גם חושבת שהמאפיונר המיתולוגי נקרא אֵל קַפּוּנָה; ריקי רוטר היא חרדית לשעבר ולהט"בית בהווה שהופיעה לאחרונה בתחקיר של "עובדה"; יאיר כמכאג'י הוא מאמן כושר שמזכיר את ההתנהגות הכוחנית של שניר; ועדן שבירו נכנסה בשביל לחזר אחרי יובל לוי. היא מאוד בעניין של יובל לוי, היא רוצה לחזק את יובל לוי, וזמן המסך שקיבלה בתעודת הזהות לא מנבא דרך ארוכה בהמשך. כבר אמרנו שהיא נכנסה בשביל יובל לוי?

בין לבין, בעוד תוכנית שנמשכה שעתיים ורבע ועדיין הרגישה קצרה מדי, הייתה גם המשימה הסודית הכפולה של אברהם וספיר. הם הוכיחו עד כמה הזוגיות ביניהם חזקה, ובעיקר הרוויחו כמה קטעים שישתלבו היטב בקליפ הזכייה של אחד מהם - כי לפחות לבינתיים, זה עדיין ההימור הכי סביר. אחרי פתיחה מעולה של ספיר נראה שהיא קצת נחלשת, ודווקא אברהם עובר תהליך קותי-זציה מבטיח. חוץ מהם קשה לראות את סתיו פורצת את המקום השני-שלישי, כי שם רוב הנבלים מסיימים, ויענקי הולך ודועך במקום לממש את הפוטנציאל האדיר. בהעדר אפשרות לרומן חסידי עם ריקי, לא בטוח שיהיה איתו שיפור משמעותי. 

אם צריך להסתכל במבט-על על הליהוקים הטריים, נראה שמישהו בהפקה הולך אול-אין על עונת קיץ ורווקים. ההדחות והפרישות דיללו משמעותית את בריכת הפנויים-פנויות, אבל לדיירים החדשים אין ממש עם מי להזדווג חוץ מאחד עם השני. ועם כל הכבוד לליאל, ניכר שחסרה כאן איזו בראצית אמיתית - לא סתם דיירת שנראית ומתנהגת באופן מסוים, אלא מישהי שתהיה קונטרה הולמת לסתיו ותוציא אותה מדעתה כמו שהיא מוציאה את האחרים. רק שאחרי המשימה השבועית, שבה סתיו הוכיחה את הקלות שבה היא מטרילה את הבית סתם כי מישהו ביקש, ברור שהבעלות שלה על העונה לא מסתכמת ב"טו טו טו" שהיא מזמזמת לעצמה. היא מתמרנת את המתמודדים והצופים לא פחות מההפקה, וגם מאה כניסות חדשות לא יצליחו לאיים עליה. תנו לה שרוול פתיבר בשבוע, והיא כבר תיצור לכם מספיק עניין.