עם מפלצות הרייטינג שגייסה אליה אפל טיוי ואינפלציית התוכן הכללית, גם הפקות מקור של ענקית הסטרימינג נטפליקס יכולות ללכת קצת לאיבוד. אחת מהן היא בשבילי אתם מתים (Dead to Me), שנעלמה לה בים התכנים למרות שמחוברים אליה שמות לא רעים בכלל, כמו כריסטינה אפלגייט (קלי באנדי לנצח) שמככבת בסדרה ומפיקה אותה בפועל לצד וויל פארל. מי שיצרה אותה היא ליז פלדמן, תסריטאית קומית שכתבה בין השאר את תוכנית האירוח של אלן דג׳נרס, את מרוששות וכמה מטקסי האוסקר.

בבשבילי אתם מתים אפלגייט מגלמת את ג'ן, אלמנה טרייה שפוגשת בקבוצת תמיכה לאבלים את ג׳ודי (לינדה קרדליני מפריקים וגיקים ומד מן). את הקשר שנרקם בין השתיים קצת קשה להסביר מבלי לספיילר את כל הפרק הראשון, אז רק נספר שנוצר אחד כזה. בכלל, הרבה מפרטי העלילה הנוספים, גם הבסיסיים שבהם, מתגלים בסדרה כטוויסטים עלילתיים, כך שניתן לכם לגלות אותם בזמן אמת. אמנם מדובר בתפניות לא מקוריות במיוחד, שראינו יותר מפעם בטלוויזיה או בקולנוע - אבל בשבילי אתם מתים כתובה מספיק טוב כך שלמרות שהטוויסטים כמעט מתבקשים, הם עדיין מצליחים להפתיע ברגע האמת ולייצר מתח לגבי איך הם יפתרו בעתיד.

הייחוד של הסדרה טמון בטון המעניין שלה - היא מהלכת על הקו הדק שבין דרמה לקומדיה, בלי להתמסר לאף אחד מהז'אנרים גם כשמדובר בנושא אפל כמו מוות. עם נושא התמותה היא לא מתמודדת באופן ישיר כמו שעושות, למשל, עמוק באדמה או הנותרים, שצוללות לעומק חוסר האונים. בשבילי אתם מתים מתמודדת עם המוות כמו שלא מעט אנשים מתמודדים איתו - עם מנגוני הגנה, סרקזם והדחקה, ומידה בריאה של הומור ופרופורציות.

ואם במנגנוני הגנה עסקינן - הציניות של ג'ן בגילומה של אפלגייט, שרק מתחדדת עם המוות של בעלה (בין השאר כי הסביבה נותנת לה לגיטימציה להיות זועמת), היא זו שמצילה את הסדרה מליפול לקלישאות. הרגעים האינטימיים בינה ובין החברה החדשה שהיא מכניסה לחייה מרגישים אותנטיים, לא מתאמצים ולא דידקטיים, והבעיות הרגשיות שלהן מרגישות כל כך מוכרות - עד שקשה שלא להזדהות לפחות עם אחת מהן, לפחות חלק מהזמן. מה למשל? ג'ן היא אישה צינית עד כדי הרתעה, מה שככל הנראה גם העיק על הקשר הזוגי שלה. יש לה גם תסביך סופר-וומן - היא עושה הכל לבדה, לא סומכת על אף אחד ולא נפתחת רגשית, מה שרק מחדד את תחושת הבדידות שלה. ג'ודי, לעומתה, מאמינה כל כך בצד הטוב של האנושות שהיא הופכת לסמרטוט רצפה מול אנשים, ובזוגיות שלה היא מעלימה את עצמה לחלוטין. נו, מי לא יזדהה עם זה?

בשבילי אתם מתים לא מרגישה כמו סדרה שתהפוך ללהיט מטורף, אבל היא כן סדרה טובה. היא מפתיעה ברגעים הקטנים, בעיקר באלה של כריסטינה אפלגייט, שתמיד הייתה שחקנית אינטיליגנטית, מלאת ניואנסים ולא מספיק מוערכת. גם קרדליני מזכירה פה שלמרות שהיא לא שחקנית נחשבת בהוליווד - היא עקבית ויודעת את העבודה, כשהכימיה המהוססת בין השתיים אמינה למדי. הדיאלוגים ביניהן מאוד שנונים, אבל בלי לחטוא במנת יתר של שנינות כמו בבנות גילמור, אלא ברמה סבירה, מציאותית, מאופקת. בכלל, זה היתרון המשמעותי של בשבילי אתם מתים - היא מרגישה כמו סדרה לא מתאמצת של אנשים שיודעים מה הם עושים. לא בטוח שהיא תצליח לזהור כמו חינוך מיני, בוג׳ק הורסמן או דברים מוזרים - היא קצת פחות מבריקה והרבה פחות ייחודית, אבל היא בהחלט שווה צפייה.