גם אם תחפשו טוב-טוב מתחת לפנס, סביר להניח שלא תמצאו טעויות בקריירה הלא כל כך ארוכה של נועה קירל. מהרגע שפרצה לחיינו עם השיר הפרובוקטיבי-משהו "קילר", קיבעה את מעמדה ככוכבת הגדולה ובעיקר הנכונה של הרגע. נכון, היא לא המציאה את הגלגל וכוכבות פופ טינאג'ריות היו כאן מאז ומתמיד, אבל משהו בקירל נכון, מהודק, חף מטעויות.

זה קורה סביר להניח, בזכות העובדה שהקריירה שלה מנוהלת על ידי סוכן ואיש יח"צ חזקים ונשכניים ואינספור יועצים, סטייליסטים ומאפרים שכנראה מקרקרים סביבה מסביב לשעון - ועוד לא התחלנו לדבר על האבא הפושר שגם מקבל לא מעט חשיפה. רק בחודש נובמבר האחרון ראינו הוכחה חותכת להצלחה שלה, ובעיקר ליצירתיות שבה הקריירה שלה מנוהלת, בטקס פרסי ה-MTV בו היא ייצגה את ישראל כשהיא לבושה בתלבושת שערורייתית ומוגזמת שהפנתה אליה את כל הזרקורים.

עכשיו נועה מנסה לכאורה לחשוף את הצד השני של כל זה, ומבלי להיגרר להשמצות או השחרות של גורמים בתעשייה. בעוד שכוכבות אחרות בגילה, לפחות בעולם, כבר ליקקו את פצעי התהילה בגיל הזה (בחודש אפריל הקרוב נועה תחגוג 17) היא עושה את זה בסטייל, בגובה העיניים, או לפחות בגובה העיניים של האחים הקטנים שלכם. זה קורה בסדרה החדשה "כפולה" שעולה השבוע לשידור בערוץ Kidz ביס ובהוט, שמבוססת באופן חלקי על החיים שלה ומתיימרת לחשוף מה קורה מאחורי הקלעים.

נכון, "כפולה" היא בהגדרה סדרת ילדים ונוער, אבל אתחיל מהשורה התחתונה: נהניתי מהפרק הראשון שלה, למרות שמזמן כבר עברתי את הגיל שהיא מכוונת אליו. מדובר בקומדיה כיפית, קלילה ובעיקר עשויה ברמה גבוהה, הכי רחוק מההפקות הזולות שהכרנו בילדותנו בערוצי הילדים. אמנם אווירת המיוזיקל מעיקה לעיתים, ממש כמו בסרט "כמעט מפורסמת" בו כיכבה נועה בקיץ האחרון, אבל כל היתר עובד נהדר.

מתרגשת להראות לכם הצצה מתוך "כפולה" שתשודר בתאריך 1/1 בשעה 14:50 בערוץ KIDZ אל תשכחו לספר לי איך היה! @kidz_tv @eyanjoel @elad_atrakchi @kfula_tv @yestv @hotvodyoung

A post shared by Noa Kirel (@noakirel_) on

נועה משחקת כאן תפקיד כפול: בראש ובראשונה היא עצמה, נערה-כוכבת ותלמידת תיכון שמנסה לג'נגל בין הקריירה, הסוכן התובעני ובית הספר, שגם לא בדיוק מתייחס אליה כתלמידה מן השורה. את דמות הסוכן הקשוח רוברט (על שמו של הסוכן במציאות, רוברטו בן שושן) משחק שלום אסייג, ואילו את היחצ"ן המוחצן מגלם עפר שכטר, שבהחלט אולי לקח את התפקיד הזה כמה צעדים רחוק מדי.

בני הנוער שמקיפים את נועה אמנם סטריאוטיפיים להחריד, אבל עדיין מצליחים לשעשע ולהוסיף עניין. ברשימה הזאת אפשר למנות את ירדן (ריף נאמן), האקרית מופנמת שנמצאת בסכסוך עמוק עם נועה, בן, הבויפרנד המפוקפק בגילומו של עומר דרור שלוקח את נועה לדייטים עמוסים בתוכן שיווקי לאינסטגרם ושחר, כנראה הלאבר האמיתי בסיפור הזה בגילומו של תובל שפיר, ילד טבע שמגיע מחור שכוח אל ולא מזהה את הכוכבת הגדולה שיושבת לידו בכיתה.

<

מה קורה כשלוקחים את עפר שכטר ושמים אותו בתור היחצ״ן של נועה קירל? �� כן, זה אושר פטנגה �� #כפולה מתחילים ב1.1! @kfula_tv @ofershechtet

A post shared by kidZ (@kidz_tv) on

אז מי היא ה"כפולה"? ההשערה הראשונית, לפחות שלי, הייתה שמדובר במעין גרסה ישראלית ל"האנה מונטנה" האהובה של מיילי סיירוס ושנועה במראה הממושקף היא בעצם הגרסה החנונית והאנונימית של עצמה. אלא שכבר בפרק הראשון אנחנו מגלים שזה ממש לא הסיפור, ונועה היא גם קיטי פופר - בלוגרית אלמונית שמשחירה את הכוכבת בכל הזדמנות אפשרית אבל גם מנווטת את הקריירה שלה במקומות שבהם לא ממש שואלים את נועה מה דעתה. זה טוויסט נחמד ובעיקר רלוונטי, בטח בעידן השיימינג שטרם חלף מעולמנו.

חייבים לתת ליוצרי הסדרה נקודות זכות על היכולת להישאר מעודכנים ולא ליפול לקלישאות המתבקשות של הז'אנר. בקלות היה אפשר להפוך את "כפולה" לקריקטורה שכל תפקידה הוא להלל את קירל עצמה, אבל לפחות אם נשפוט לפי הפרק הראשון, זה לא ממש לא העניין במקרה הזה.

tvbee בפייסבוק