כמה: הביקורת נכתבה אחרי צפיה בכל פרקי העונה השלישית
איפה: ימי חמישי ב-22:00 ב-yesCOMEDY, ב-yesVOD ובסטינג TV
החלטת tvbee: לראות

לא תאמינו מה קורה בעונה השלישית של האחיות המוצלחות שלי! אוקיי, אז נטלי - נמאס לה מהעבודה שלה והיא לא מוצאת את עצמה, והיא עוזבת הכל ומנסה להתאפס על החיים שלה אבל בעצם רק בורחת מהם, ויש לה גם רומן חולף עם בחור חתיך מאוד, ובסוף היא חוזרת הביתה ומתחילה מהתחלה. ולא תעלו בדעתכם מה קורה לאורית - היא גם לא מסתדרת מבחינה מקצועית, ויש לה קצת אישיוז עם קארן, והיא כל הזמן צריכה להוכיח את עצמה כאדם בוגר וגורם מארגן בכל מיני מערכות. ומור… מור זה סיפור שלם. היא דג מחוץ למים, רק שהיא כל הזמן במים. היא מוקפת באנשים שתובעים ממנה להיות מגניבה וזורמת יותר, ובאמת שהיא לא כבדה או משהו, זה פשוט הבן אדם שהיא - בן אדם שקשה לו להשתחרר. וההורים עושים להן בעיות, ויש גם, כאמור, עניינים עם הדירה, ומידד ובנים אחרים, וחברויות, ומלא מלא הופעות אורח של אצולת המשחק הישראלי אבל גם של סטנדאפיסטים שתחום ההשפעה שלהם מתחיל - ונגמר - בתל אביב.

אז כן, לגמרי תאמינו מה קורה בעונה השלישית של האחיות המוצלחות שלי משום שבגדול, זה מה שקרה בשתי העונות הקודמות. מור (טס השילוני) משתחררת מהצבא אבל לא באמת מצליחה להשתחרר ממנו. היא מתחילה את העונה כשהיא עוד "כלואה" במערכת היחסים עם דור (דור כאהן), אבל הקשר המשמעותי שלה באמת מגיע בצורת חברה חדשה - מיטל (הדס בן ארויה), מה שקורה כשנשים כותבות מאניק דרים פיקסי גירל. גם נטלי (נלי תגר) עוברת בעונה הזו קווי עלילה שמשיקים, שלא לומר מחקים, עלילות מעונות קודמות. היא יודעת מה היא לא רוצה - היא לא רוצה להמשיך לעבודה בהפקת כנסים - אבל מה היא כן רוצה? שאלה טובה. לא, ברצינות, זו שאלה טובה מאוד, וכיוון שמדובר בחיפוש מאוד לא סקסי, הרבה סדרות מתעלמות ממנו. אבל האחיות המוצלחות שלי פורחת במקומות הלא סקסיים, ולכן גם הדיון הקצת אפרפר הזה - איך מוצאים את מה שרוצים לעשות - זוכה לטיפול חכם ושנון, נודניקי (בכל זאת - נטלי), חומל ומצחיק.

ועכשיו להפתעה האמיתית של העונה - אורית קטן. אם הייתם מקבלים את אורית (דנה סמו) בשאלון "מי אתם מהאחיות המוצלחות שלי", כנראה הייתם מתבאסים, נכון? כי אורית לא כיפית. היא נכשלת סדרתית כזו, אבל מהסוג שמביא על עצמו את רוב אסונותיו. אבל אחרי שתי עונות, ועם נתוני פתיחה לא מדהימים (היא מגיעה לעונה השלישית מובטלת, ושותפה להריון שלא תכננה לקחת בו חלק), אורית עושה את הבלתי ייאמן ומצליחה במשהו. אפילו בכמה דברים. היא חוזרת לבית הספר שעזבה בעונה הראשונה וחוזרת לקארן (גילי סער) - וזה אשכרה עובד. זה לא מבריק, לא זוהר, לא סקסי, אבל כאמור - האחיות יודעת לקחת מצבים לא סקסיים ולהפוך אותם לסיפורים מעניינים שמבוצעים בכישרון רב.

נשאלת השאלה אם יש לסדרה מה לעשות גם בעונה רביעית וחמישית. ברמה הכי אנוכית, מפתה להגיד "ברור שכן", כי האחיות היא חתיכת סדרה מתוקה ומהנה ואין לנו מספיק סדרות כאלה בישראל. מצד שני, ולמרות הקצוות הפתוחים שנשארו בסוף העונה הזו, אפשר גם לבקש ממנה שתעשה את המעשה הלא טרנדי, ותסתיים בדיוק כמו שהיא - מדויקת, שלמה ומושלמת. באמת שלא צריך יותר.

בעונתה הראשונה, היתה הסדרה של גלית חוגי ונועה ארנברג תגלית משוגעת. היא ליהטטה באלגנטיות בין קומדיה ודרמה, והעמידה במרכז הבמה סיפורים טיפ-טיפה עלובים על נשים צעירות שלא מצליחות למצוא את עצמן. וזה מה שהיא עושה מאז באופן עקבי למדי. בעונה השניה, הסדרה הלכה צעד נוסף קדימה וטיפלה בסיפורים האלה על רקע עלילת מלחמה, שטענה את הסיפורים האישיים והמשפחתיים בגוון פוליטי-בטחוני, ובעונה השלישית נראה שמטפלים בעלילות האלה - ושוב, יש סיבה שמדובר באותן העלילות פעם אחר פעם - בזווית שלישית.

מה ששונה בעונה השלישית של האחיות המוצלחות שלי הוא שבנות קטן באמת מתבגרות בה. הן לומדות לא רק להתלונן, לא רק לשפוט, לא רק לחוות ולהתרשם - אלא גם ליצור. הפתרון שחוגי וארנברג מציעות לחוסר השקט של מור, נטלי ואורית הוא פתרון יצרני. במהלך העונה, נטלי לומדת להשלים עם העבר המביש-למחצה שלה כשחקנית, גדולתה של מור מתגלה כשהיא נדרשת להמציא סיפור שעוזר למיטל למכור עציצים מכוערים, ואורית זורחת כבמאית במחזמר בית ספרי. הנושא של ההצגה שלה? סיפור טיפ-טיפה עלוב על נשים צעירות שלא מצליחות למצוא את עצמן. אלא מה.