העיתונאית ומגישת החדשות איילה חסון הותקפה הערב (ד') על ידי המון יהודי מתפרע ליד בית המשפט בלוד. "תקפו את הצלם ואותי באבנים. לה פמיליה רצו לרסק לו את המצלמה ועלי זרקו אבן בגודל סלע. הסאונדמן גונן עלי", בישרה חסון בווטסאפ של חמ"ל רשת 13 לאחר שהאירוע הסתיים.

חסון בילתה את היום עם צוות צילום בלוד כדי לתעד מקרוב את העיר רווית האלימות. במשך שעות שוטטה עם הצוות במספר אתרים, ושוחחה עם תושבי במקום- יהודים וערבים.

בשיחה עם גלובס עם מתארת את האירוע המטלטל שעברה: "הייתי בלוד עם הצוות שלי וצילמנו באינספור מקומות. צילמנו את כל העיר הטעונה. אחרי כמה שעות טעונות ואינטנסיביות כבר עמדנו להתקפל כדי לחזור לנווה אילן ולשדר משם.

"שמענו שיש פרעות באזור בית המשפט שם הייתה הארכת המעצר. הגענו לשם וקבוצה של מתפרעים צעירים יידו אבנים בטירוף. הם ראו שהצלם שלי מצלם, ניגשו אליו תפסו את המצלמה וניסו לשבור אותה.

"אלה היו צעירים משולהבים. בקשתי מהם שיניחו את המצלמה וספגנו בתגובה מטח של אבנים. מישהו עם אבן בגודל של סלע בא לפוצץ.. הצלם הגן עלי וסוכך כלי בגופו.. לא יודעת אם את הרגשתי סכנת חיים אבל כן הרגשתי שהראש שלי יכול להתפוצץ .. המשיך מטח האבנים עד שהמגבניקים הגיעו וחילצו אותנו".

חסון מספרת כי לא הפסיקה לבכות מאז. כשמבקשים ממנה לשים את האצבע על מה גרם לעיתונאית מנוסה כמוה לבכות כל כך הרבה זמן היא משיבה "אין לי תשובה לזה. אני לא פחדנית והתמודדתי בכל מיני אירועים קשים, בפיגועים.. ולא נבהלתי בכלל. אבל היה משהו באטרף הזה שקשה מאוד להסביר אותו. אני מבולבלת ונסערת".

החוויה הקשה לא מנעה מחסון לחזור לשדר ולספר לצופים של חדשות 13 על החוויות שעברה - לרבות התקיפה שחוותה.

מחדשות 13 נמסר: "אנו מגנים בתוקף את גילויי האלימות נגד אילה חסון, הצלם רמי סיגאווי והמקליט קובי שמר, בעיר לוד. עיתונאים, צלמים ואנשי תקשורת צריכים להיות חופשיים לעשות את עבודתם בכל מקום מבלי להרגיש מאויימים. עיתונאי חדשות 13 ימשיכו לעשות את עבודתם במסירות ומקצועיות, בכל ימות השנה בכלל ובעיתות משבר בפרט"

 הכתבה פורסמה במקור באתר גלובס