אחרי הסרט המושמץ, "פרסי ג'קסון" מקבל סדרת טלוויזיה חדשה – אבל ליהוק של שחקנית שחורה עורר מהומה ברשת, והסופר ריק ריירדן והשחקנית אלכסנדרה דדאריו יצאו נגד המעריצים. שירות הסטרימינג דיסני+ החליט להפיק גרסה טלוויזיונית לסדרת הספרים האהובה המבוססת על המיתולוגיה היוונית של הסופר ריק ריירדן. בשבוע שעבר נחשף כי לתפקיד הנשי הראשי בסדרה לוהקה שחקנית שחורה בשם ליאה ג'פריז, עובדה שעוררה סערה בקרב חלק ממעריצי הסדרה - שְמַחו על העובדה כי גוון עורה לא תואם את זה של הדמות בסדרת הספרים עליהם הסדרה מבוססת.

התגובות השליליות הרבות ברשת שכוונו כנגד ג'פריז גרמו לסופר, ריירדן, להתערב – והוא כתב רשומה ארוכה בבלוג שלו שמסבירה למה ג'פריז היא הבחירה הנכונה לתפקיד. "הפוסט הזה מיועד למי שיש להם בעיה עם הליהוק של ליאה ג'פריז בתור אנבת' צ'ייס", כתב הסופר. "זו בושה שפוסטים כאלה צריכים להיכתב, אבל הם צריכים... ליאה מביאה כל כך הרבה אנרגיה והתלהבות לתפקיד הזה, כל כך הרבה מהכוח של אנבת'. היא תהיה מודל לחיקוי לדורות של ילדות שיראו אותה וירצו להיות גיבורות כמוה".

"אם יש לכם בעיה עם הליהוק הזה, תפתרו את זה איתי. אין לכם אף אחד אחר להאשים", המשיך הסופר. "אנחנו צריכים להיות מסוגלים להסכים שבריונות והטרדה של ילדים ברשת זה שגוי ובלתי נסלח. ליאה חזקה, דיברנו לפני על הסיכוי לתגובה כזאת ועל הלחץ האינטנסיבי שהתפקיד הזה יביא. אבל התגובות השליליות שהיא קיבלה ברשת עברו את הגבול. הן צריכות להיפסק. עכשיו".

על פי הדיווח באתר וראייטי, כשריירדן ודיסני התחילו את תהליך הליהוק לסדרה הם עקבו אחר מדיניות החברה בנושא אי אפליה, וביצעו את הליהוק "ללא קשר לנכות, מגדר, מוצא אתני, גיל, צבע, זהות מגדרית או כל בסיס אחר האסור בחוק". בהמשך דבריו הסופר התייחס למעריצים שכעסו על כך שהוא מאשים אותם בגזענות, והסביר כי הם לא מתייחסים להישגים של השחקנית אלא רק לגוון עורה, ורמז כי זו למעשה גזענות.

"אתם מסרבים להאמין לי, האדם שכתב את הספרים ויצר את הדמויות האלה, כשאני אומר שהשחקנים האלה מושלמים לתפקידים בשל הכישרון שלהם והדרך שבה הם השתמשו באודישנים שלהם כדי להרחיב, לשפר ולחשמל את השורות שניתנו להם", המשיך הסופר. "ברגע שתראו את ליאה בתור אנבת' היא תהפוך בדיוק לדרך בה אתם מדמיינים את אנבת'. נניח שהייתם נותנים לה את הסיכוי הזה, אבל אתם מסרבים להודות בכך שזה עלול להיות נכון".

גם השחקנית אלכסנדרה דדאריו ("הלוטוס הלבן"), שגילמה את אנבת' בגרסה הקולנועית של הסיפור בשנת 2010, יצאה להגנת הקולגה. "ליאה ג'פריז הולכת להיות אנבת' נהדרת!!!", כתבה השחקנית בטוויטר, בציוץ שזכה לעשרות אלפי לייקים ומעל 12 אלף שיתופים. 

מלבד ג'פריז, לסדרה החדשה לוהקו גם השחקנים ווקר סקובל ("פרויקט אדם") ואריאן סימהאדרי ("Cheaper by the Dozen"), שיגלמו את דמויותיהם של פרסי ג'קסון ושל גרובר. כמו הסרט והספרים עליהם היא מבוססת, הסדרה תעקוב אחר פרסי (סקובל), בנו של פוסידון אל הים בן ה-12 שמואשם על ידי זאוס בגניבת הברק ויוצא למסע לטיהור שמו. הפקת הסדרה תתחיל בקרוב בוונקובר, ועתידה לעלות בשירות הסטרימינג דיסני פלוס במהלך 2023.