עבור מיליוני צופים מסביב לעולם, ובדרום אמריקה בפרט, מותה של אדית גונזלס התקבל כמכה קשה. גונזלס (54) חשפה כבר לפני שלוש שנים שהיא סובלת מסרטן בשחלות, ועוברת כימותרפיה בשביל להתמודד עם המחלה. בסוף השבוע שעבר פורסם שהשחקנית המקסיקנית, שגילמה תפקידים רבים בכמה מהטלנובלות המקסיקניות הפופולריות ביותר בעשורים האחרונים, הוכרעה על ידי המחלה והלכה לעולמה בבית החולים אינטרלומס במקסיקו סיטי. "אידית גונזלס השאירה מאחוריה מורשת של אהבה למשפחתה, לקריירה שלה ולמדינתה", נכתב בהודעה לעיתונות שהעבירו בני משפחתה.

גונזלס נולדה ב-1964 בעירה מונטריי במקסיקו. היא החלה לשחק בגיל צעיר, התגלתה כמשתתפת בתוכנית הבידור Siempre en Domingo (תמיד ביום ראשון), ומשם המשיכה לתפקידי משחק רבים בסרטים ובטלוויזיה. היא בוגרת הסטודיו למשחק של לי שטרסברג בניו יורק, למדה משחק מול מצלמה בלונדון והעבירה בצעירותה גם תקופה בפריז, שם למדה מחול וכן השלימה תואר בספרות אנגלית ותולדות האמנות באוניברסיטת הסורבון. את דרכה בעולם הטלנובלות החלה בסוף שנות ה-70, בתפקיד משני בטלנובלה Los Ricos También Lloran (גם העשירים בוכים), וב-1984 קטפה תפקיד ראשי ראשון בסדרה Sí, Mi Amor (כן, יקירי/תי).

View this post on Instagram

Hola a toda mi fan-milia! Como siempre prefiero darles la información para evitar especulaciones. En días pasados fui intervenida por que padecía unos fuertes dolores en la base abdominal y efectivamente encontraron tejidos cancerosos que fueron removidos en su totalidad. Como es parte del proceso tendré que recibir tratamiento por unos meses. Estoy fuerte,llena de vida y trabajando! Solo espero que me acompañen con su amor y respeto. Agradezco el interés por mi salud, los mantendré informados en mis redes sociales y no daré más declaraciones al respecto. Todo mi cariño y amor!!! #fuerzafuria!! Los quiero!!!!

A post shared by Edith Gonzalez Lazo (@edithgonzalezmx1) on

הצופים הישראליים יכולים לזהות את גונזלס מהסדרות "לב פראי", "הגורל של אווה", "תחת שמיים אדומים", "זיקיות" וההפקה הקולומביאנית "דונה ברברה", ששודרו בערוצים ויוה ו-ויוה פלטינה. "דונה ברברה" היתה, עבור רבים בישראל, החשיפה הראשונה לכוחה הדרמטי ולאיכויות המשחק של גונזלס, שגילמה בסדרה את התפקיד הראשי. גונזלס המשיכה לעבוד גם אחרי שאובחנה כחולת סרטן, אם כי קצב העבודה של הופחת, ובשנים האחרונות נמנעה מלקחת תפקידים ראשיים בסרטים ובסדרות טלוויזיה. היא כן דיברה באופן גלוי על מחלתה, והופיעה לאירועי מעריצים רבים ולשטיחים אדומים בראש מגולח. גונזלס נישאה לכלכלן לורנזו לאצו מרגן ב-2010, ויש לה בת בשם קונסטנצה, שנולדה במהלך מערכת יחסים קודמת.

מעריצים רבים של גונזלס פנו לרשתות החברתיות כדי להביע את צערם ולהזדהות עם כאבה של המשפחה. השחקנית ג'קלין גוזמן קרסרס (ששיחקה עשרות תפקידים קטנים בסדרות שונות בהוליווד) כתבה "זה כואב" וצירפה סרטון חייכני של גונזלס. מעריצים נוספים ספדו גם הם בטוויטר, וכתבו, בין השאר: "אדית גונזלס היתה השראה, ושם אהוב בהמון משקי בית לטיניים. לא אשקר, בכיתי כמה דמעות ואמרתי כמה תפילות. תודה על הסיפורים האייקוניים שהקמת לתחייה, נתגעגע אליך".