קריירת המשחק של צ'ארלי שין התחילה לפני כ-40 שנה, אבל למרות שהוא כיכב בעשרות סרטים ובשלב מסוים היה הכוכב עם המשכורת הגבוהה ביותר בטלוויזיה הודות לתפקיד הראשי בקומדיה "שני גברים וחצי" - החיים האישיים שלו תמיד קיבלו את רוב הפוקוס. במשך שנים הדיווחים על ההתנהגות שלו לא פסקו, החל מהתמכרות קשה לסמים ואלכוהול, דרך חיבה יתר לצריכת זנות, טענות על אלימות כלפי הנשים שאיתן היה בקשרים רומנטיים ואישום בתקיפה מינית של נער ששיחק לצדו בסרט בשנות ה-80. 

ב-2011, אחרי עוד סיבוב לא מוצלח בגמילה ואחרי שקיבל צו הרחקה מברוק מיולר, מי שהייתה אשתו עד לאותה שנה, שין פוטר מתפקידו ב"שני גברים וחצי", הסדרה שהכניסה לו 1.8 מיליון דולר לפרק. לאחר הפיטורים הוא יצא לסיבוב ראיונות טלוויזיוניים שהפכו אותו לבדיחה ויראלית, עם אמירות שרודפות אותו עד היום כמו הביטוי "Winning" (מנצח) שהפך להשאטג ויראלי או הטענה שיש לו "דם של נמרים" ("tiger blood"), וזו הסיבה ש"אלכוהוליסטים אנונימיים" היא לא דרך גמילה רלוונטית עבורו. 

בעשר השנים שעברו מאז אותם הראיונות, שין המשיך לייצר כותרות. הוא הספיק לעבור עוד כמה קשרים רומנטיים, רובם עם שחקניות פורנו, חשף לעולם שהוא נשא HIV, התמוטט ממנת יתר לפחות פעם אחת והמשיך להסתבך עם החוק, בין השאר לאחר שאיים על חייה של אחת מהאקסיות שלו. בשנה שעברה הוקרן גם סרט תיעודי על חייו של השחקן המנוח קורי היים, בו נטען כי שין - שהכיר את היים לראשונה כשהאחרון היה נער, על סט צילומי הסרט "לוקאס" - עודד את הנער לצרוך סמים ואנס אותו. טענות אלה הוכחשו מכל וכל על ידי שין ואנשיו.

כדי לציין את העשור שחלף מאז ההתמוטטות הפומבית של שין, ערך השחקן ראיון עם אתר יאהו, ובו מסר את גרסתו שלו לאירועים. האם יש לשין חרטות? נראה שהחרטה העיקרית שלו נוגעת לכך שהוא איבד את עבודה ב"שני גברים וחצי". אחרי שהאולפנים החליטו להיפרד ממנו (ולאחר שהציעו לשלוח אותו לגמילה על חשבונם) הוא התבטא נגדם ונגד יוצר הסדרה צ'אק לורי, שספג משין גם עקיצה על מוצאו היהודי, ואפילו אמר שהוא מוכן לחזור רק אם יקבל העלאה של עוד 50% במשכורת שלו. "היו 55 דרכים אפשריות להתמודד עם הסיטואציה הזאת, ואני בחרתי בדרך מספר 56", הסביר שין בשיחה עם יאהו. "ואני חושב שהצמיחה האישית שלי אחרי ההתמוטטות חייבת להתחיל עם זה שאני לוקח אחריות מלאה על החלק שלי בסיפור הזה. הייתי ילדותי".

בנוגע להתלהבות מהראיונות המוטרפים שלו מאותה התקופה - בהם ראיון טלוויזיוני נפיץ עם רשת ABC, בשיאו שלף שין סיגריה ועישן אותה לעיני המצלמות -  הוא אמר: "אנשים אמרו לי 'זה היה כל כך קול, כל כך כיף לצפות בזה ולתמוך ולהיות באנרגיה הזאת של לדפוק את המערכת', אבל המחשבה שלי לגבי זה היא 'אה, נהדר. אני כל כך שמח שוויתרתי על פנסיה מוקדמת לטובת האשטג מזוין".

"אני חושב שזה היה בגלל הסמים או ההשפעה המצטברת של הסמים", הוא הוסיף. "וגם ים של סטרס והר געש של בוז. אני יצרתי את כל זה בעצמי. כל מה שהייתי צריך לעשות זה לקחת רגע צעד אחורה ולעשות רשימה של הדברים שהולכים לי טוב בחיים ומה שלא. והרשימה הטובה הייתה ממש מלאה. הרשימה של הדברים הרעים הייתה איזה שני דברים, שהייתי יכול להתמודד איתם בקלות. אבל הצפתי את עצמי והמוח שלי לא עבד כמו שצריך".