"המנדלוריאן" הייתה אחת הסדרות המדוברות והמצליחות של השנתיים האחרונות - היא זכתה לנתוני צפייה נאים ואף נועמדה לפרס האמי האחרון בקטגוריית סדרת הדרמה הטובה ביותר - אבל עכשיו היא עולה לכותרות בנסיבות פחות מחמיאות, ואחרי התבטאות בעייתית של אחת מהכוכבות שלה - ג'ינה קראנו, אלופת אומנויות לחימה לשעבר שמגלמת בסדרה את דמותה של קארה דיון. על פי הדיווחים, נראה שאולפני לוקאספילם של ג'ורג' לוקאס חיפשו סיבה לפטר את השחקנית בחודשים האחרונים, וכעת הגיע הקש ששבר את גב הגמל: פוסטים שפירסמה אתמול ברשתות החברתיות, שנמחקו מאז, ובעיקר אחד מהם - ריפוסט שעשתה השחקנית לפוסט בחשבון אינסטגרם אחר, שהשווה בין התחושה של להיות שחקן רפובליקני בהוליווד לבין להיות יהודי בתקופת השואה.

הפוסט השנוי במחלוקת ההוא, כמובן, עורר סערה של ממש - ולוקאספילם שיחררו הצהרה בה נכתב: "ג'ינה קראנו לא מועסקת יותר על ידינו ואין לנו תוכניות לעבוד איתה בעתיד. הפוסטים שלה ברשתות החברתיות משפילים אנשים על בסיס הזהות התרבותית והדתית שלהם וזה מתועב ולא מתקבל על הדעת". בנוסף, סוכנות הטאלנטים UTA בה היא הייתה חתומה, נפרדו ממנה גם הם. 

הפוסטים שהצהרת לוקאספילם מתייחסת אליהם כוללים שלל התבטאויות או שיתופי פוסטים של קראנו במהלך החודשים האחרונים, שכללו בין השאר ציוצים טרנספוביים, פוסטים שלועגים למסכות הפנים והפצה של מידע שקרי לגבי הונאה בבחירות האחרונות. בעקבות ההתבטאויות האלה, מעריצי הסדרה לוחצים כבר זמן מה על האולפנים בדרישה לפטר את השחקנית. ההחלטה הסופית הגיעה אתמול, אבל על פי מקורות, כאמור, האולפנים "חיפשו סיבה לפטר אותה בחודשיים האחרונים". לא ברור כרגע מה יעלה בגורלה של דמותה של קראנו בסדרה - אבל היא הספיקה להצטלם כבר לעונתה השנייה של "המנדלוריאן", שצילומיה הסתיימו ב-2020, ולא תחזור לעונה השלישית.