כנסיית הסיינטולוגיה תפסה בשנים האחרונות לא מעט כותרות, בין היתר הודות לסדרה התיעודית של השחקנית ליאה רמיני, שחשפה את מגנוני הפעולה שלה בכל הנוגע להתמודדות עם אנשים המבקשים לצאת ממנה. מהצד השני, סלבריטאים סיינטולוגים אחרים, כמו טום קרוז ואליזבת' מוס, דווקא הביעו תמיכה בכנסייה ותקפו את רמיני בחזרה. השחקנית ג'נה אלפמן ("דארמה וגרג", “אימת המתים המהלכים"), סיינטולוגית אף היא, מעדיפה דווקא שלא להתערב, לפחות לא מבחינה פומבית. 

אלפמן התראיינה לאחרונה למגזין Us Weekly ונשאלה מה עמדתה הנוכחית על הכנסייה. "השערורייה בנוגע לסיינטולוגיה היא משעממת", ענתה, "זה כלום ושום דבר עבורי. אני יודעת מה שאני יודעת ואיך שהיא עוזרת לי. היא מסייעת לי להישאר עם רגליים על הקרקע".

בראיון אחר למגזין People לפני כשנתיים, טענה אלפמן שהסיינטולוגיה סייה לה לתחזק את מערכת היחסים שלה עם השחקן בודהי אלפמן, לו נישאה בשנת 1995. לשניים שני בנים, סטורי בן ה-12 ואיסטון בן ה-10. "מעולם לא בגדנו אחד בשנייה”, אמרה אז אלפמן, "מעולם לא נפרדנו. אנחנו מחזיקים מעמד ומגדלים ילדים, שומרים על שפיות בעולם משוגע. העולם שלנו משוגע ונהייה יותר משוגע, והוליווד היא בכלל סופר משוגעת". 

כמו כן חשפה אלפמן כי "אני משתמשת בסיינטולוגיה בכל יום ויום, והיא מסייעת לי לשמור על אנרגיות ועל נמרצות ואושר. אז למה שאכניס שליליות לחיים שלי ואצא לבדוק למי יש דעה קדומה בנוגע לכנסייה? למה שאחפש אחר הדעות הקדומות הללו בעולם הזה, כשזה הדבר היחיד שהיווה לי עזרה עצומה וסייע לי לשמור על שפיות ולגדל ילדים נהדרים?".

סדרת הדוקו של רמיני, "סיינטולוגיה והחיים שאחרי", רצה במשך שלוש עונות ואף זכתה בפרס אמי. בפרק האחרון של הסדרה, ששודר באוגוסט שעבר, עסקה רמיני בפרשת דני מסטרסטון - כוכב "מופע שנות ה-70" והאונס שביצע והושתק על ידי הכנסייה, בזמן שבסיינטולוגיה המשיכו להכחיש לכל אורכה את הטענות שהעלתה רמיני.