בימים אלה ממש משודרת העונה החמישית והאחרונה של ג׳יין הבתולה, וג'ינה רודריגז ממשיכה ללהטט בין תפקיד הכוכבת הראשית, מפיקה בפועל, במאית לעת מצוא ובעיקר - הלב הפועם של הסדרה האינטיליגנטית, הרגישה והממכרת הזאת. במקביל, היא ממשיכה לפעול לקידום לטינים ומיעוטים אחרים בהוליווד, מפיקה ומככבת בפרויקטים נוספים, בעיקר של נטפליקס.

עם כל הכדורים האלה שהיא מג'נגלת, נראה שמדובר בגיבורת על. אבל המציאות, אומרת רודריגז, לגמרי שונה. ב-2017 רודריגז חשפה באינסטגרם שהיא סובלת מחרדה, ועכשיו, בראיון חדש בתוכנית אירוח אמריקאית, היא מספרת פרטים נוספים, כולל איך המצב הנפשי שלה הפריע לצילומי העונה האחרונה של ג׳יין הבתולה.

"אני חושבת שהתחלתי להתמודד עם דיכאון בסביבות גיל 16", סיפרה השחקנית בת ה-34. "התחלתי להתמודד עם הרעיון שהכל יהיה טוב יותר אחרי שאני כבר לא אהיה קיימת. החיים יהיו קלים יותר. כל הכאבים יעברו, כל הבעיות. ואז, אני לא אצטרך להיכשל או להצליח, נכון? אז כל הלחץ המתגבר הזה יעלם". הסימפטומים הנפשיים של רודריגז הם בחלקם תוצאה של מחלת ההשימוטו ממנה היא סובלת (וגם ג'יג'י חדיד, אגב), שמשפיעה על תפקוד בלוטת התריס.

"העונה הזאת הייתה העונה הראשונה שבה הייתי צריכה לעצור את ההפקה", היא סיפרה. "הייתה לי עונה סוערת ולא פחדתי להגיד 'אני לא יכולה יותר'. הייתה נקודה שפשוט לא יכולתי לדחוף את עצמי יותר. אני מהאנשים האלה שתמיד אומרים 'אני אתמודד עם זה אחר כך, אני חייבת להתמקד במשימה כרגע' ואז אני ממשיכה לעבודה כשאני כל הזמן צריכה לחיות עם הדרקון הקטן והשקט הזה בראש שלי".