המעריצות הוותיקות של מועדון ווינX הן מזמן כבר לא ילדות. מאז הימים בהם ההרפתקאות של הפיות האהובות היוו מפלט, הרבה תוכן חדש זרם בנהר והסדרה המצוירת הוחלפה בסדרות של מבוגרים - אבל לא משנה כמה זמן עבר - ל"מועדון ווינX" תמיד תהיה פינה חמה בלב. עכשיו, אותן מעריצות זכו למשב של נוסטלגיה, תזכורת נחמדה לסדרה שליוותה את ימי ילדותן - בדמות סדרה חדשה בנטפליקס על הפיות ממועדון ווינX. הסדרה החדשה, "גורל: סאגת ווינX", החליפה את פלטת הצבעים הבהירה והבוהקת באחת אפלה יותר, ואת הדמויות המצוירות בשחקניות בשר ודם - אבל מבחינת העלילה עצמה, היא מתיימרת לספר את אותו הסיפור.

ואכן, יש שיגידו שהעיבוד החדש הצליח לספק את הציפיות ממנו ומהר מאוד "גורל: סאגת ווינX" הפכה ללהיט בקרב הצופות של אז (וגם בקרב צופות חדשות), וכבר הספיקה להתברג בראש רשימת הסדרות הנצפות ביותר בנטפליקס כרגע. אבל לצד ההתרגשות הרבה וההייפ, ישנן גם צופות שלא היו כל כך מרוצות. והסיבה? היעדרותה של דמות מאוד מרכזית, שהושמטה לחלוטין מהסדרה - דמותה של פלורה.

בעבור מי מכם שכבר הספיק לשכוח אותה, פלורה היא פיית הטבע ושוחרת השלום מתוך החבורה. הסדרה המצוירת הייתה יחסית תקינה-פוליטית בהתחשב בעובדה שהיא עלתה לאוויר לפני מעל 15 שנה, כאשר לצד פלורה ההיספנית, כיכבו בה גם איישה השחורה ומוזה האסייתית. למרות הניסיון הרווח של נטפליקס להדגים מגוון אתני בסדרות שלה - דמותה של פלורה מצאה את עצמה מחוץ לעניינים. פיית טבע אחרת, לעומת זאת, דווקא כן נוכחת בסדרה: שמה הוא טרה ומגלמת אותה שחקנית לבנה.

הצופות המאוכזבות לא יכולות היו להישאר אדישות ושיתפו את דעתן בציוצי טוויטר זועמים. אחת כתבה, "אז אני צופה ב"גורל: סאגת ווינX". כשגדלתי, 'מועדון ווינX' הייתה אחת מהסדרות האהובות עליי ואני די עצבנית מזה שזה לא דומה בשום דבר לסדרה המצוירת. הם נפטרו מהפיה האהובה עלי פלורה, הפיה ההיספנית היחידה! אני אפילו לא יכולה לשרוד את הפרק הראשון". גולשת נוספת הוסיפה, "אני לא יכולה להסביר כמה זה מכעיס אותי. כילדה, אהבתי את פלורה לא רק בגלל שהיו לה כוחות על, אבל בגלל שהיא הייתה היספנית! כילדה היספנית לא היה לנו שום ייצוג. זה יותר משגוי". עוד גולשת כתבה, "עכשיו סיימתי לצפות ב'גורל: סאגת ווינX' ושנאתי את זה. הם מחקו את פלורה?! יש לי כל כך הרבה בעיות עם הסדרה ואני לא יודעת מאיפה להתחיל". 

הסדרה הואשמה ב"ווייט-וואשינג", פרקטיקת ליהוק במסגרתה שחקנים לבנים מלוהקים לשחק דמויות שאינן לבנות, אבל לא בגלל היעלמותה של פלורה בלבד: דמותה של מוזה האסייתית אמנם לא הוסרה מהסדרה, אבל גם היא מגולמת על ידי שחקנית לבנה. גולשת נוספת בטוויטר כתבה, "האדפטציה הזו ל'ווינX' יכולה להיות הדבר הכי טוב בעולם, ובכל זאת הם עשו וויט-וואשינג למוזה ומחקו את פלורה. אז אני אוותר על זה".