ביולי 2020 גופתה של נאיה ריברה, המוכרת בעיקר בתור סנטנה לופז מ"גלי", נמצאה באגם פירו שבקליפורניה אחרי ימים של חיפושים. בהצהרה מטעם לשכת השריף המקומית נמסר בזמנו כי ריברה ובנה בן ה-4, שיצאו לשיט באגם, ככל הנראה שחו במים והבחינו כי הסירה מתרחקת מהם. השחקנית הצליחה להעלות את הילד לסיפון בבטחה, אך כוחה לא עמד לא להציל גם את עצמה והיא טבעה למוות, כשהייתה רק בת 33.

זמן קצר לאחר מותה, יוצר "גלי" ריאן מרפי הודיע שיחד עם שאר יוצרי הסדרה, הוא יקים קרן לקולג' בעבור בנה הקטן של ריברה, ג'וזי. בימים האחרונים התברר שהבטחתו מעולם לא קוימה: אביה של נאיה, ג'ורג' ריברה, פרסם שלשום מספר ציוצים, וטען כי מרפי לא יצא קשר עם המשפחה ולא נעשתה התקדמות מצידו כדי לעמוד בהתחייבות ההיא.

בתגובה לציוץ של מעריץ מיולי האחרון, הנוגע להסכם לגבי קרן הקולג' המתוכננת, כתב ג'ורג' כי "כולם צריכים לדעת מה ריאן מרפי באמת עשה... או לא עשה!! אני עומד לפוצץ את הסיפור הזה ולוודא שהוא יודע שאני יודע". בציוץ נוסף, המשיך והסביר ש"כשאתה חלק מהאליטה ההוליוודית, יש אנשים שמתייחסים לאחרים כאילו הם 'פחות מ...'. הם אומרים שזה 'משחק טוב', אבל זה שטחי כמו הסטים שהם יוצרים. הבטחות שנעשות בפומבי, רק כדי לדעוך עם הזמן, והתירוצים... אפילו בטרגדיה בלתי ניתנת להסבר...". בציוץ שלישי, כתב ג'ורג': "הבטחות שהופרו... זעם מזויף... מחוות חלולות... אין שיחת טלפון".

גולשים רבים מיהרו לעמוד לצידו של ג'ורג'. אחת כתבה, "אנחנו איתך מר ריברה! אתה יכול לסמוך עלינו". אחרת הגיבה, "אנחנו מגבים אותך. אני מבטיחה לך את זה. אף אחד לא יתקוף אותך כל עוד אנחנו פה". עוד גולשת הגיבה, "יש לך את מלוא התמיכה שלנו". 

גם מרפי, מצידו, לא איחר להגיב להאשמות, כשלטענתו - הוא ושותפיו עדיין מחויבים למחווה שהציעו בזמנו. בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר שלו כשעה לאחר טענותיו של ג'ורג', כתב כי "אני, בראד פאלצ'וק ואיאן ברנאן התחייבנו להקים קרן קולג' בעבור בנה של נאיה ריברה, ג'וזי, דרך העיזבון של נאיה ריברה. היינו בשיחות חוזרות ונשנות עם המוציאים לפועל של עיזבונה".