כוכבת "סופרגירל" ו"גלי", מליסה בנויסט, חשפה אתמול שהייתה קורבן של התעללות אלימה. בסרטון בן 14 דקות שהעלתה לאינסטגרם היא שיתפה: "אני ניצולה של אלימות במשפחה, או אלימות בין בני זוג". בנויסט בת ה-31 סיפרה כיצד פגשה את בן הזוג המתעלל שלה בתקופה בחייה בה יצאה מקשר ארוך ולא בהכרח חיפשה להתחיל משהו חדש. השניים הפכו לחברים ומאוחר יותר התחילו לצאת, ולדבריה הקשר הזוגי ביניהם הרגיש לה כמו רכבת דוהרת.

ההתעללות, לדבריה, התחילה כמניפולציה רגשית וקנאה תכופה מצד בן זוגה. הוא נהג לחטט במכשירים האלקטרוניים שלה, התעצבן כשהיא דיברה עם גברים אחרים, ביקש ממנה לשנות תלבושות כדי שאחרים לא יביטו בה והתעצבן כאשר היא שיחקה בסצנות רומנטיות בעבודה. "העבודה שלי בכלל היה נושא רגיש", אמרה, "הוא לא רצה שאנשק או שאפלרטט עם גברים בסצנות והיה לי קשה להימנע מזה, אז התחלתי לדחות אודישנים והצעות עבודה וחברויות, כי לא רציתי לפגוע בו".

View this post on Instagram

A post shared by Melissa Benoist (@melissabenoist) on

התקרית האלימה הראשונה החלה כחמישה חודשים לאחר תחילת הקשר, כשבן הזוג הטיח בפניה כוס של שייק פירות. היא הסתירה את התקרית מכולם משום שהתביישה, לא רצתה להודות שזה מה שקורה לה, וחששה שזה יקרה שוב. וזה אכן קרה שוב: "גיליתי איך ההרגשה שמצמידים אותי לקיר וסוטרים לי בלי הפסקה", אמרה, "שמכים בי כל כך חזק עד שהנשמה יוצאת ממני, גוררים אותי על המדרכה בשיער, נוגחים בי, צובטים אותי עד שהעור נפצע, מטיחים אותי בקיר כל כך חזק עד שהצבע מתקלף וחונקים אותי", היא אומרת. כאשר היא הייתה נועלת את עצמה בחדרים, הוא היה שובר את דלתותיהם.

לאחר כל התקפה אלימה, בן זוגה היה מניח אותה בתוך האמבטיה ופותח את הברז, ואז חוזר לאחר מכן ומתנצל. "נשארתי איתו למרות שלא באמת האמנתי שהוא יכול להשתנות", היא אומרת, "אבל רימיתי את עצמי במחשבה שאני יכולה לעזור לו. מישהו היה צריך להבהיר לו שההתנהגות הזו לא מקובלת, ומי יותר טוב מאשר האדם שהוא מוציא את זה כלפיו?". כמו כן אומרת בנויסט כי היא החלה להגיב באלימות למתקפות שלו בעצמה - "השתניתי ואני לא גאה באיך שהשתניתי".

View this post on Instagram

A post shared by Melissa Benoist (@melissabenoist) on

הקש ששבר את גב הגמל היה כאשר בן הזוג שלה הטיח אייפון בפניה, קרע לה את הרשתית ושבר לה את האף, מה שפגם בראייה שלה באופן בלתי הפיך. היא שיקרה בבית החולים ובמשטרה בנוגע לנסיבות הפציעה, ואף הופיעה בתוכנית הלילה של ג'ימי פאלון בשנת 2016 וטענה כי היא נפלה במדרגות ונפצעה בעין מעציץ. "נראיתי כמו קראש מ'למצוא את נמו'", אמרה אז לפאלון, וכעת היא חושפת כי זה מה שבן הזוג המתעלל אמר לה. את האמת היא אמרה רק לחברה טובה. "ככל שהכנסתי יותר אנשים פנימה, כך הרגשתי שאני מתחזקת". זמן קצר לאחר מכן נפרדה מבן הזוג המתעלל.

"זו הייתה המציאות שלי", אומרת בסוף הסרטון, "מה שעברתי גרם לי לזעזוע עמוק בדרך שבה אני רואה את החיים. אני רוצה שהסטטיסטיקות בנוגע לאלימות במשפחה ישתנו, ואני מקווה שהסיפור שלי ימנע מעוד מקרים כאלה לקרות. אם אתם עוברים את מה שאני עברתי ורואים את זה, אולי תצליחו למצוא בזה קש קטן שישבור את גב הגמל". בנויסט לא חושפת בסרטון את שם התוקף שלה, אלא רק טוענת שהוא צעיר ממנה. בעבר היא נקשרה רומנטית לצלם ניק וורדרמן בן ה-37, הייתה נשואה לשחקן בלייק ג'נר בן ה-27, וכיום היא נשואה לשחקן כריס ווד בן ה-31 כבר למעלה משנה.

חוששת שאת במערכת יחסים אלימה? יש לאן לפנות

האגף לקידום מעמד האישה בויצ"ו: 03-6923791
קו החירום הארצי למניעת אלימות במשפחה (בשפות: עברית, רוסית, אמהרית, ערבית): 1-800-220-000