דסטיני לאשי, שהייתה המשתתפת הטרנסג'נדרית הראשונה בתוכנית הריאליטי "My 600-lb Life", הלכה לעולמה בגיל 30 בלבד. התוכנית עוקבת אחר חייהם של אנשים שסובלים מהשמנת יתר חולנית, כשכל אחד מהם שוקל מעל ל-600 פאונד (מעל ל-270 קילו). במשך השנה בה הם מתועדים לתוכנית, מנסים המתמודדים לרדת יחד במשקל. סיבת המוות של לאשי לא פורסמה.

את הידיעה על מותה אישר אחיה של לאשי, וויין קומפטון, בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו. "אני מקבל אותך כפי שאת, אני מקבל את כל הפגמים שלך, אני מצטער על כך שהרגשת לבד, אני מצטער על כך שלא היה לך למי לפנות, אני מצטער", כתב קומפטון. אח נוסף של דסטיני הלך לעולמו לאחרונה גם כן. על כך, קומפטון המשיך וכתב: "אלוהים, למה אתה ממשיך לקחת ממני את האחים שלי, כמה עוד אני יכול לספוג?". מרשת TLC שמשדרת את התוכנית נמסר כי  "אנחנו שולחים את אהבתנו למשפחתה של דסטיני ולאהובים שלה בתקופה הקשה הזו".

דסטיני לאשי, מתוך "My 600-lb Life" (צילום: The Learning Channel, צילום מסך)
דסטיני לאשי ב"My 600-lb Life" | צילום: The Learning Channel, צילום מסך

לאשי נולדה בשם מתיו ונטרס והתחנכה במשפחת אומנה. היא הופיעה בעונה השביעית של " My 600-lb Life", ששודרה ב-2019. כך נכתב ברשת השידור על הפרק בכיכובה של לאשי: "דסטיני מעולם לא הרגישה שהיא שייכת. עכשיו, כשיצאה מהארון כאישה טרנסג'נדרית, היא אוהבת את הקימורים שלה – אבל עדיין צריכה להגיד להיפרד מהם, כדי להשלים בהצלחה את תהליך ההתאמה המגדרית שלה". 

לאשי שקלה 699 פאונד (317 קילוגרמים) בתחילת התוכנית. "אני פשוט שוכבת כאן כל היום ומחכה לאוכל. אני לא רואה אף אחד מהמשפחה והחברים שלי, אלא אם הם באים לראות אותי. אני מרגישה שכל מה שאני עושה באופן קבוע זה לברוח מהדיכאון ומהכאב שלי", אמרה בפרק בכיכובה. "ואוכל הוא הדבר היחידי שיש לי לפנות אליו כדי לעשות את זה. הדבר הזה, שמציל אותי כל יום, הוא גם הדבר שהורס את חיי כרגע - עד לנקודה בה אני יכולה להרגיש שזה הורג אותי".

דסטיני לאשי (צילום: destineelashaee2018, instagram)
דסטיני לאשי אחרי ההרזיה | צילום: destineelashaee2018, instagram

עוד אמרה לאשי כי "אני צריכה להיות מסוגלת לקבל עזרה, אני צריכה להיות מסוגלת לרדת במשקל - או שיקברו אותי. אני לא חושב שאני יכולה לחיות עד השנה הבאה כשאני עד כדי כך גדולה. בקצב הזה, אני נותנת לעצמי כמה חודשים". 

מאז תחילת התוכנית עברה לאשי תהליך הבראה משמעותי, ובמהלכה - היא השילה מעל ל-100 קילוגרמים ממשקלה. אחרי הירידה במשקל, לאשי אף עברה ניתוח להסרת עור עודף. בשנת 2020 כבר הייתה מתגאה בגופה החדש והחטוב בפוסטים רבים שפרסמה בפייסבוק ובאינסטגרם. מסע הקבלה העצמית שלה הפך למעורר השראה עבור רבים.