בחודשים האחרונים, שתי סדרות של נטפליקס הפכו ללהיטים בסדר גודל חסר-תקדים. שתיהן סדרות תקופתיות על מעמד האצולה בבריטניה, שתיהן שברו שיאי צפייה, ובשתיהן כיכבו שחקנים אנונימיים למדי שהפכו מיד לכוכבי ענק. מדובר, כמובן, בעונה הרביעית של "הכתר" - העוסקת בחייה של הנסיכה דיאנה, וב"ברידג'רטון" - שמתארת את מעלליהם של בני החברה הגבוהה בלונדון של המאה ה-19. עכשיו, נחשף כי לדרמות חביבות הקהל יש מאפיין משותף נוסף.

צופה חדת עין, שככל הנראה צפתה בשתי הסדרות בשנית, הבחינה בפרט משעשע למדי: "הכתר" ו"ברידג'רטון" השתמשו באותם לוקיישנים לצילומים. בסרטון שפרסמה בחשבון הטיקטוק שלה, השוותה אותה גולשת בין הסצנה מ"ברידג'רטון" דפני (פיבי דינבור) וסיימון (רגה ז'אן פייג') מברידג'רטון כשהם מופיעים בבית המשפט בפני המלכה שרלוט, ובין הסצנה מ"הכתר" בה ניתן לראות את הנסיכה דיאנה (אמה קורין) מחליקה בגלגיליות בארמונה. לדברי הגולשת ההיא, "המיקום בו דפני וסיימון מדברים עם המלכה על נישואים (הקדמת נישואיהם, שג"מ) הוא גם המיקום של סצנה מעונה 4 של 'הכתר'".

מתוך "הכתר" (צילום: Des Willie/Netflix)
גם היא מצולמת במבנים מפוארים בבריטניה. "הכתר" | צילום: Des Willie/Netflix

חלק מהמעריצים ציינו נכונה כי אותן סצנות אכן צולמו באותו מבנה מפואר, לנקסטר האוס, שממוקם בלונדון. אבל לא רק שהסדרות השתמשו באותו המבנה בעבור הצילומים, גולשת אחרת שמה לב שאפילו התמונות התלויות על הקיר זהות בשתי הסצנות המדוברות: "אני חושבת שהיא (הסצנה ב'ברידג'רטון') צולמה מהצד ההפוך של החדר, הדיוקן של המלכה שדיאנה עוצרת להסתכל עליו נמצא בצד השני של החדר!" גולשת נוספת כתבה, "הם אפילו לא החליפו את התמונות".

וזה לא נגמר כאן: הצופים הבחינו בלוקיישנים נוספים אותם חולקות שתי הסדרות, דוגמת בית ווילטון בווילטשייר, שמשמש כארמון בקניגהאם ב"הכתר" וכארמונו של דוכס הייסטינגס ב"ברידג'רטון", כאשר המשרד של המלכה אליזבת (אוליביה קולמן) והמשרד של הדוכס הוא בעצם אותו משרד. גם אחוזת סומרלי בהמפשייר הופיעה בשתי הסדרות, כאשר ב"הכתר" מצלמים בה את מעון המלוכה הייגרוב, וב"ברידג'רטון" את בית סומרסט בו שוהה דפני ברידג'רטון. גולשת אחת התבדחה, "אני מניחה שהם חסכו בתקציב כשהם חלקו את הסטים". 

צהובון הסאן הבריטי דיווח לאחרונה כי הדרמות המובילות של נטפליקס היו במלחמה זו עם זו על לוקיישנים מסוימים, כאשר שתיהן היו נואשות לצלם באותם מבנים מפוארים. על פי מקור, "בהתחשב בכך שבשתיהן יש תפאורות דומות, זה היה רק עניין של זמן עד שהן יתחילו לדרוך אחת לשנייה על הבהונות. זה תלוי בחברות ההפקה להחליט מתי יהיו צילומים, אבל נטפליקס שואפת שהכל יהיה מסודר כי הדבר האחרון שמישהו צריך זה עוד עיכובים". לאחר אותה חשיפה, דובר של נטפליקס הסביר כי מדובר בשמועה כוזבת: "'הכתר' תצטלם בקיץ 2021 ואין כרגע לו"ז צילומים. אין אמת בסיפור לפיו היא מתחרה עם 'ברידג'רטון' על לוקיישנים". 

@rakhee_81

Reply to @kyliedunlap13 Good spot! I’m down the rabbit hole now! #bridgerton #dukeofhastings #regejeanpage #thecrown #netflixoriginals #fyp

♬ Simon And Lady Danbury (From "Bridgerton") - Geek Music

@rakhee_81

I guess they saved on the budget by sharing sets! #bridgerton #dukeofhastings #regejeanpage #thecrown #oliviacoleman #netflixoriginals #fyp

♬ Wildest Dreams - Duomo