במסגרת חגיגות ה-25 לעלייתה של חברים (כנראה הבחנתם בריבוי הכתבות שמסקרות את הסדרה בזמן האחרון, ואם לא - אהלן) יצא כעת ספר בשם " Generation Friends: An Inside Look at the Show That Defined a Television Era" - "דור חברים - מבט מבפנים על הסדרה שהגדירה עידן טלוויזיוני" - ובו מגוון סיפורים מאחורי הקלעים של הפקת הסדרה. בימים האחרונים פורסמה אנקדוטה מתוך הספר, והיא עוסקת בתהליך הליהוק שעברה ג'ניפר אניסטון, הלא היא רייצ'ל גרין, לפני תחילת הצילומים.

לפני חברים, אניסטון הייתה שחקנית צעירה ואלמונית יחסית (אביה הוא שחקן אופרות הסבון ג'ון אניסטון) שהשתתפה במספר פיילוטים כושלים ותפקידי אורח קטנים שלא ממש התקדמו לשם מקום. בשלב מסוים נהיה לה ברור שאחד המכשולים שהוליווד הציבה בפניה הוא משקל גופה. כן, אנחנו יודעים, ג'ניפר אניסטון נתפסה כלא רזה מספיק להופעה בטלוויזיה בתחילת שנות ה-90.  "היא הייתה צריכה להוריד 14 קילו אם היא רצתה להישאר בהוליווד", נכתב בספר. "לוס אנג'לס זה מקום קשוח להיות בו שחקנית - ואישה - והסוכן של ג'ניפר דיבר איתה בכנות".

כך למשל, באחד מהאודישנים שנשלחה אליהם, אניסטון הונחתה ללבוש בגד גוף וצחקה, "זה מה שיהרוס לי את זה". "ג'ניפר לא הייתה שמנה", נכתב בספר, "וכולם היו יכולים לראות שהיא יפהפייה, אבל המצלמה כידוע מוסיפה כמה קילוגרמים". אניסטון עצמה התייחסה לעניין בראיון למגזין רולינג סטון בשנת 1996, בו אמרה "אכלתי יותר מדי סנדוויצ'ים עם מיונז ולחם לבן - הדבר הכי טעים בעולם", וטענה כי לא האשימה את הסוכן שלה בכך שהיה כן איתה. "הוא אמר לי את זה חד וחלק, וזה הדבר הנחמד ביותר שהוא אי פעם עשה. זה הדבר הכי מגעיל בהוליווד, העובדה שלא קיבלתי עבודות כי הייתי כבדה מדי".

שנים לאחר מכן, בראיון נוסף למגזין People, אמרה אניסטון כי התקופה הזו עודדה אותה לקבל החלטות בריאות יותר', וסיפרה איך הגיבה אחרי אותה שיחה עם הסוכן. "חשבתי משהו כמו 'מה?!', אבל הדיאטה שלי הייתה נוראית. מילקשייקים וצ'יפס עם רוטב... זה היה דבר טוב שהתחלתי להקפיד".