השחקן והבמאי פרד סבאג', שנודע בעיקר בשל תפקידיו ב"שנות הקסם" ו"הנסיכה הקסומה", פוטר מבימוי החידוש של "שנות הקסם" בשל חקירה על התנהלות בלתי הולמת מצדו. על פי הדיווח באתר דדליין, בדיסני החליטו לפטר את סבאג' בן ה-45 מבימוי והפקת הריבוט, שנוצר על ידי אולפני 20th television שבבעלות תאגיד דיסני, וזאת בעקבות מספר האשמות ותלונות שהוגשו נגדו והאשימו אותו בהתנהלות בלתי הולמת על סט הצילומים. התלונות נחקרו והובילו לפיטוריו.

"לאחרונה נודע לנו על האשמות על התנהגות בלתי הולמת מצד פרד סבאג', ובהתאם למדיניות נפתחה חקירה בנושא. עם סיום החקירה התקבלה החלטה להפסיק את העסקתו של המפיק והבמאי של 'שנות הקסם'", מסר דובר מטעם האולפנים בהצהרה לאתר דדליין, ולא הוסיף פרטים באשר לאופי ההאשמות.

סבאג', שכיכב בסדרה המקורית בתור קווין ארנולד, לא משחק בריבוט אך מחזיק בתפקידי מפתח מאחורי הקלעים. זוהי לא הפעם הראשונה בה הוא מואשם בהתנהגות בלתי הולמת: בשנת 2018 טענה השחקנית אלי מילס, שגילמה את אמו הטלוויזיונית ב"שנות הקסם" המקורית, כי הסדרה המיתולוגית בוטלה בשל "תביעת תקיפה מינית מגוחכת לחלוטין" שבה הואשמו סבאג' וג'ייסון הארווי (שגילם את אחיו הגדול) כשסאבג' היה בן 16. מילס הוסיפה כי נמצאה פשרה בין הצדדים מחוץ לבית המשפט.

פרד סבאג', 1988, "שנות הקסם" | getty images (צילום: George Rose , getty images)
סבאג' ב"שנות הקסם" | צילום: George Rose , getty images

גם בסדרה נוספת בה שיחק סבאג', "הכריש" (The Grinder) משנת 2015, הוגשה נגד השחקן תביעה בה הוא הואשם בתקיפה מינית ובהטרדה על הסט. סבאג' הגיב לתביעה בזמנו וטען כי ההאשמות הן "חסרות טעם לגמרי ושקריות לחלוטין", ואולפני 20th television שהפיקו גם את "הכריש" טענו כי הם חקרו את הטענות ולא מצאו ראיות לאותן האשמות. על פי הדיווחים, גם במקרה הזה התיק נסגר מחוץ לכותלי בית המשפט. 

סבאג' התחיל את קריירת המשחק שלו בגיל 9 והשתתף במספר סדרות טלוויזיה, ביניהן גם "אזור הדמדומים". בשנת 1987, כשהיה בן 11 בלבד, כיכב בתפקיד הילד ב"הנסיכה הקסומה" שהפך אותו לכוכב בקנה מידה עולמי, ושנה לאחר מכן לוהק לתפקיד הראשי של "שנות הקסם". בהמשך פיתח סבאג' קריירה גם בתחומי הבימוי וההפקה וחתום על סדרות כמו "פילדלפיה זורחת", "מרוששות" וכמה פרקים מתוך "מדריך ההישרדות של נד".