עונה 17 של "פרויקט מסלול", ששודרה בשנה שעברה, מעוררת בימים האחרונים עניין רב מצד הצופים - אבל לא מהסיבות הרגילות. סרטונים מאחד מפרקי העונה הפכו לוויראליים בטוויטר ובטיקטוק לאחר שהמעריצים משוכנעים שמתמודד מאותה עונה "חזה" את מגפת הקורונה. נשמע מופרך? אז לא כל כך: העונה המדוברת כללה בין מתמודדיה מעצב אופנה צעיר בשם קוביד קאפור ועלתה לאוויר בשנת 2019 - צירוף מקרים די משונה, יש לומר. אבל זה ממש לא הכל: באחד האתגרים במהלך העונה שנקרא "Head To Toe" נאלצו המתמודדים ליצור עיצוב עם פרינט מיוחד מכף רגל ועד ראש, ובאותו אתגר המעצב תפר פריט לבוש שאולי אז לא היה בשימוש, אבל כיום - הוא מעטר את הפנים של כולנו. יש לכם ניחוש?

העיצוב של קוביד לאתגר המדובר הקדים את זמנו: המתמודד תפר בכישרון רב חליפה בהדפס משבצות אדומות, שכללה בין השאר - תאמינו או לא - מסכת פנים נלווית. ולא רק זה, השופטים כינו את התלבושת שהכין קוביד "Sick" ("חולה" באנגלית), כינוי שכמובן נאמר אז כמחמאה - אבל היום, מקבל פרשנות אחרת לחלוטין. ברור שבאותה תקופה לא היה ניתן לדעת כמה רלוונטי תהיה המסכה ליום יום שלנו, ואי אפשר היה לשער שהשם "קוביד 19" יכתיב את אורחות החיים. אבל עכשיו, כשנה לאחר שידור הפרק - הגולשים חזרו לצפות בפרק המדובר וקלטו את צירוף המקרים המטורף, והם לא יכלו לעצור את עצמם מלחגוג על זה ברשתות.

בדומה למה שקרה עם "הבחורה החדשה" שגולשים טענו שחזתה את הקורונה, כך גם קרה עם "פרויקט מסלול": הצופים נדהמו מכמה שם המעצב דומה לשם הנגיף שמשתלט על חיינו, ומהעובדה שהוא תפר מסכה הרבה לפני שבכלל השתמשנו בפריט הזה באופן תדיר. גולשת אחת כתבה בחשבון הטוויטר שלה, "ב'פרויקט מסלול' 2019 היה מתמודד שקוראים לו קוביד שהכין מסכה בלוק שהציג על המסלול!" גולשת אחרת שיתפה, "צופה בעונה 17 של פרויקט מסלול. מעצב בשם קוביד תפר אאוטפיט עם מסכה כמעט שנה לפני המגפה". גולשת נוספת נדהמה: "צופה בפרק ישן של 'פרויקט מסלול' ותוהה אם אני היחידה שהבחינה בזה. האירוניה של הרגע הזה!" 

ובעוד הצופים מתפתים לקונספירציות, קוביד עצמו משועשע מכל הסיפור ולא לוקח את הצהרות הצופים ברצינות. בראיון להפינגטון פוסט הוא סיפר כי הוא "מחייך בכל פעם שהסרטונים חוזרים" (מאז פרוץ המגפה, המקרה הפך לתופעה - ומדי כמה זמן הגולשים נזכרים בצירוף המקרים ומשתפים על כך ברשת). "זה הפך לחלק מהותי בזהות שלי באמריקה", סיפר המעצב שעלה מהודו ב-2014. הוא הודה כי מאז שהתיאוריה עלתה לרשתות, "אנשים מושיטים לי יד וקוראים לי מתחזה שהממשלה שילמה לו כדי להפיץ מסר". קוביד לא מתרגש יותר מדי, וחשף כי הוא מוצא הומור "בטענות כאלה", ואף פרסם אתמול בטוויטר תגובה לאחד הסרטונים המדוברים - אימוג'ים של פרצופים צוחקים. בהמשך הראיון שיתף קוביד כי "לא היה לי מושג שעניין המסכה יתפוצץ". ובסך הכל, נראה שהסנסציה סביבו עשתה לו רק טוב: "בסופו של יום, כל מה שגורם לאנשים לדבר על העבודה שלך - שווה את זה".