מרגע שמשבר הקורונה החל להשפיע על מדינות בכל רחבי העולם, היה ברור שבשלב כזה או אחר יגיעו גם יוצרי הקולנוע והטלוויזיה שירימו עיבודים ליצירות בהשראת נגיף הקוביד-19. שבועות בודדים עברו, והשלב הזה כבר כאן. מחר צפויה לעלות בספרד סדרה קומית חדשה בשם "יומני הבידוד", שמתמקדת בסיטואציות היומיומיות בחייהם של אנשים הסגורים בבית ומאבדים את שפיותם.

הסדרה החדשה, בה השחקנים והשחקניות נאלצו לצלם את עצמם מהבית, אמורה לצחוק על האופן בו אנשים נדחקים לקצה כאשר הם נאלצים להיות מוקפים באנשים האהובים עליהם 24/7, ובעוד חלק מהקהל הספרדי שמח לקצת הומור-קורונה, אפשר למצוא גם תגובות זועמות לעלייתה של הסדרה. אותם תגובות שצפו בימים האחרונים, טוענות כי הסדרה מזלזלת במקרי המוות הרבים מסביב לעולם, ובעיקר בספרד - שם מתו כבר מעל ל-12 אלף איש, המהווים כ-18% מכלל מקרי המוות העולמיים כתוצאה מהנגיף. 

 "הכסף שהושקע ב'יומני הבידוד' יכול היה לשמש לרכישת מסכות, מכונות הנשמה או כל דבר אחר. אבל לא, בגלל שיש לנו מקום למותרות ואין משבר רפואי לאומי, אנחנו פשוט נוציא את הכסף הזה על סדרה של חרא מזוין", כתב אחד הגולשים. "אין לכם שום בטשה או קומץ של אנושיות", כתב גולש אחר, "מבטיחים לנו צחוק עם אלפי משפחות שמתאבלות מרחוק. על זה אתם משלמים עם המיסים שלנו... מעולה". "יומני הבידוד", יש לציין, אכן משודרת ברשת RTVE - תאגיד השידור הממשלתי של ספרד. 

"לא בטוח שזה רעיון טוב עכשיו", כתב גולש נוסף על הסדרה, "חבל לי שהם לא נותנים קול למשפחות של הקורבנות או לחולים שהתגברו על זה". משתמש אחר בטוויטר הגיב לחשבון של רשת RTVE ושאל אם לא מדובר בבדיחה: "יותר מ-10,000 מתים, יותר מ-100,000 נדבקו, מיליונים ללא עבודה, אלפי אנשי עסקים קורסים ואתם מציגים לנו סיטקום שמבטיח לנו לצחוק? תודה רבה לכם". 

"יומני הבידוד" צפויה להיות מורכבת ממערכונים שונים, ותדלג בכל פרק לבית אחר של אחד השחקנים הקומיים שמשתתפים בה. בתיאור הסדרה הרשמי מטעם רשת RTVE נכתב כי "לחיות עם אנשים זה תמיד עניין קשה, בין אם אתם זוג, משפחה או שותפים. אבל עכשיו, בלי אזהרה מוקדמת, אנחנו צריכים לבלות 24 שעות ביממה עם אותו האדם". ברשת הספרדית המשיכו ותיארו את הסדרה כ"שיקוף ריאליסטי, אינטימי וכיפי של דו-קיום שנדחק לקצה בתקופה של מגפה, עם אנקדוטות מצחיקות, נואשות ודרמטיות ומריבות על מי בוחר באיזו סדרה לצפות, מי יוצא לקניות בסופר ובאיזו שעה מתעוררים בבוקר". 

העונה הראשונה של הסדרה צפויה לכלול שמונה פרקים של חצי שעה כל אחד, שיקפצו בין עשרה בתים. השחקנים והשחקניות קיבלו הביתה ציוד צילום, ואת החזרות הם עורכים יחד בשיחות וידאו, לפני שכל אחד מצלם לבדו את חלקו בסדרה.