זהו סופו של עידן טלוויזיוני: אחרי 25 שנים באוויר, ואחרי שהפכה לאחת הנשים העשירות ביותר על המסך ולאחת הדמויות המזוהות ביותר עם טלוויזיית הטראש האמריקאית, "השופטת ג'ודי" תסתיים. התכנית בכיכובה של השופטת חדת הלשון וקצרת הסבלנות ג'ודי (ג'ודית) שיינדלין, שהציגה בכל פרק שורת מקרים משפטיים וסכסוכים זעירים, צפויה להסתיים בסוף עונת השידורים הבאה שלה, מה שיקרה בתחילת 2021.

"השופטת ג'ודי" (שמשודרת בארץ בערוץ CBS ריאליטי) היתה ונותרה אחת מהתכניות המצליחות ביותר בשוק הסינדיקציה האמריקאי - כלומר, כל תחנה היתה יכולה לרכוש את זכויות השידור עליה בנפרד, ישירות מחברת ההפקה וללא תלות ברשת טלוויזיה ארצית - ומושכת גם היום כמעט 10 מיליון צופים בכל שבוע. היא מסתיימת במקביל לחתימתה של שיינדלין על חוזה להפקת תכנית חדשה בכיכובה.

ואין מה לחשוש לחשבון הבנק של השופטת, שקיבלה הצעה לתכנית משלה אחרי שהופיעה כמומחית בתכנית התחקירים הוותיקה "60 דקות", ואחרי שצברה ניסיון של יותר מעשור כשופטת ועוד עשרים שנים כעורכת דין לענייני משפחה. שיינדלין תפיק סדרה חדשה, במתכונת דומה ל"השופטת ג'ודי", שתיקרא "הצדק של ג'ודי" (Judy Justice), ומחפשת כרגע בית טלוויזיוני חדש. על פי ההערכות בהוליווד, שיינדלין תמצא את עצמה בשירות סטרימינג, שם צפויים להציע לה את המחיר הגבוה ביותר עבור נסיונה והקהל הרב שהיא מביאה עמה. "השופטת ג'ודי" הופקה על ידי חברת ההפקות של רשת CBS, שעל פי דיווח באתר "וראייטי" יזמה את הפרידה מהשופטת המפורסמת.

CBS הבינה שאלפי הפרקים של "השופטת ג'ודי" מכילים חומרי גלם שיוכלו לפרנס גם מאות פרקים "חדשים" של התכנית, שיורכבו אך ורק ממקרים שכבר צולמו ושודרו בעבר. הצעד הזה מאפשר ל-CBS לשמור לעצמם גם את זכויות ההפצה של הסדרה המקורית, שעד כה לא נמכרה כמעט לשידורים חוזרים. תשאלו אם יש בכלל מישהו שירצה לראות שידורים חוזרים של "השופטת ג'ודי" ונעדכן ש-CBS קנתה באופן את זכויות השידור הבלעדיות של התכנית בסכום משוער של 100 מיליון דולרים, כך שהתשובה היא "בהחלט יש".

אגב מאות מיליונים, שיינדלין הפכה בשנים האחרונות לאחת הנשים המתוגמלות ביותר בטלוויזיה, הודות לזיהוי המיידי שלה עם המותג המצליח בכיכובה. בסוף 2018 עמדה שיינדלין בראש ראשימת המנחים בעלי המשכורת הגבוהה ביותר בעולם, ושכרה הוערך ב-147 מיליון דולרים בשנה.

"אני מצפה לעונת חצי יובל משובחת", אמרה שיינדלין בהצהרה שהעבירה לעיתונות על כוונתה לסיים את התכנית. "CBS היתה שותפה טובה במשך יותר מ-20 שנים. הם החליטו להרוויח מספריית השידורים החוזרים של 'השופטת ג'ודי'. אני מאחלת להם הצלחה בניסוי שלהם". זאת על רקע עדותו של מקורב לפרשה, שסיפר ש-CBS העדיפו פשוט לא לחדש את "השופטת" לעונה נוספת ולהתמקד אך ורק בעריכה של תכניות חדשות מהחומרים הקיימים. ולמרות ההצהרה הקרירה, שיינדלין תמשיך ביחסי עבודה עם הרשת, וגם התכנית החדשה שלה תופק על ידי חברת ההפקות של CBS כי בכל זאת, סוס שווה מיליונים לא מחליפים.