בחודש שעבר חשף אתר "האפינגטון פוסט" כי השחקן דני מסטרסון ("מופע שנות ה-70") הואשם באונס של ארבע נשים בתחילת שנות האלפיים, כששלוש מתוכן היו חברות הכנסיה הסיינטולוגית וטענו כי היא פעלה להשתקת ההאשמות נגד חבר הדת הבכיר. מסטרסון, שהתפרסם בסוף הניינטיז בזכות תפקידו כהייד בסדרת הקאלט, מככב כיום בסיטקום "החווה" של נטפליקס לצד אשטון קוצ'ר, שהשתתף גם הוא בסדרה הקלאסית.

למרות שהפרשה נחשפה לפני מספר שבועות, בנטפליקס לא מיהרו להיפטר מהשחקן, כפי שעשו במקרה של קווין ספייסי. יתרה מכך, בתחילת השבוע פורסם כי בכיר בענקית הסטרימינג אמר שבחברה לא מאמינים לנשים שהאשימו את השחקן. אך למרות העיכוב בהחלטה, אמש הודיעה נטפליקס כי מסטרסון לא ימשיך להשתתף ב"החווה". בהצהרה שמסרה החברה נכתב: "כתוצאה מדיון מתמשך, נטפליקס והמפיקים שכתבו את 'החווה' כך שדני מסטרסון לא יופיע בה. אתמול היה היום האחרון שלו בתכנית, וההפקה תתחדש בתחילת שנת 2018 בלעדיו". 

בימים אלה נערכת במשטרת לוס אנג'לס חקירה של ההאשמות נגד מסטרסון, אך עיתוי ההחלטה מעלה את השאלה האם היא הייתה קשורה לפרסומים אודות הבכיר בנטפליקס, שלפי הדיווחים טען כי החברה לא מפטרת את מסטרסון מכיוון שאינם מאמינים למתלוננות. לפי האתר "האפינגטון פוסט", אותו נציג אמר את הדברים לאישה שפגש במשחק כדורגל של בתו ושאלה אותו על הפרשה, ולא ידע שהיא בעצמה הייתה אחת מהמתלוננות. 

מסטרסון הגיב להחלטת נטפליקס בהודעה שפרסם אמש, ובה הביע צער על ההחלטה והכחיש את ההאשמות נגדו. הוא המשיך והביע התנגדות לאווירה הציבורית בתקופה האחרונה, שמתעלמת לטענתו מחזקת החפות: "מעולם לא יצא נגדי כתב אישום על שום פשע, ובטח שלא הורשעתי באחד. במדינה הזאת, אתה נחשב חף מפשע עד שהוכחה אשמתך. עם זאת, באקלים הנוכחי, נראה שאתה נחשב אשם ברגע שהואשמת. אני מבין את זה ומצפה לרגע בו שמי יטוהר אחת ולתמיד".

mako תרבות בפייסבוק