שוקלים קריירה בתעשיית הטלוויזיה? הנה כמה מספרים שישכנעו אתכם, אבל רק אם אתם לוקחים בחשבון רילוקיישן להוליווד. למרות שנטפליקס נכנסים לתחרות קשה עם שירותי הסטרימינג החדשים של דיסני ואפל - או אולי בדיוק בגלל זה - הבכירים של נטפליקס יהנו מקפיצה משמעותית בשכר שלהם ב-2020. 

ריד הייסטינגס, מנכ"ל נטפליקס, מושך כל שנה משכורת "נמוכה" יחסית - 700 אלף דולר לשנה, אבל הוא נהנה גם מהחלק שלו במניות, שעומד לגדול משמעותית. ב-2020 הייסטינגס ישלשל לכיסו עוד 34 מיליון דולר. ב-2019 ההכנסות שלו מחלקו במניות היו 31.5 מיליון דולר, וב-2018 הן עמדו על 29.4 מיליון דולר.

 

טד סרנדוס, סמנכ"ל התוכן של החברה, יזכה גם הוא להעלאה נאה. הוא ירוויח משכורת שנתית של 20 מיליון דולר, ואליה יתווספו אופציות על סך 14.65 מיליון דולר, כך שבסך הכל הוא ירוויח סכום כמעט זהה להייסטינגס המנכ"ל. שני בכירים נוספים שקיבלו העלאה הם ספנסר ניומן, סמנכ"ל הכספים של נטפליקס, שירוויח משכורת שנתית של 6.05 מיליון דולר בנוסף לאופציות על סך 5.5 מיליון דולר, וגרג פיטרס, מנהל המוצר הראשי, שירוויח 12 מיליון דולר לשנה פלוס אופציות על סך 6.9 מיליון דולר.

 

מדובר בעלייה משמעותית מהשנים הקודמות, בעיקר מבחינת המניות - עלייה של 24% מהנתח השנתי שלהם ב-2019, וסך הכל עלייה של 500% במהלך חמש השנים האחרונות, מה שמראה שהמשקיעים של נטפליקס מאמינים בבכירים האלה, וביכולת שלהם להמשיך ולשמר את נטפליקס כשחקנית חזקה בתחום, גם עם התחרות הקשה של ספקיות הסטרימינג האחרות. ולנו יש רק שאלה אחת - מה עם המניות של מילי בובי בראון?