בשבועות האחרונים, חזר צחי הלוי להופיע במסכי הטלוויזיה. הפעם לא בסדרה חדשה, אלא כחלק ממחאתם של האמנים והעצמאיים על מתווה היציאה ממשבר הקורונה. הלוי פקד את הפגנת העצמאים שנערכה בסוף השבוע שעבר בכיכר רבין בתל אביב, והגיע הבוקר ל"חדשות הבוקר" בהנחיית ניב רסקין כדי להרחיב בנושא. הלוי התרעם על גרירת הרגליים של משרד האוצר בנוגע לפיצויים שהובטחו לעצמאים שאיבדו את פנרסתם בחודשים האחרונים, ואמר: "אין מענה מבחינה כלכלית עד עכשיו, חודשיים לתוך המשבר". הוא תיאר את התחושה הכללית כחוויה של חוסר אמון. "יש פשוט אי אמון גורף בנבחרי הציבור, בפקידות הבכירה… בשורה התחתונה, אין מענה למאות אלפי אנשים". 

הלוי דיבר גם על הכוונה לחזור ולפתוח בתי קולנוע ותאטרונים בשלב מאוחר יחסית במתווה שהציג משרד הבריאות. "למה קניונים כן ומוזיאונים כן ואולמות תאטרון לא?", שאל, "אנחנו צריכים להיות בהסגר שנתיים?". כשנשאל אם יש לו עצמו תוכנית הבראה מהירה ויעילה יותר, הסביר הלוי שהתוכניות קיימות וקרא לנציגי האוצר "שישבו עם נציגי התרבות. יש לנו רעיונות איך להתחיל לעבוד ואיך לשחרר את עולם התרבות". הוא הוסיף "וגם בהיבט הכלכלי, יש תקציבים שמוקפאים ועדיין לא ניתנו ממשרדי הממשלה".

השחקן סיפר גם שיצא בשבועות האחרונים למעין מסע ברחבי הארץ ופגש בו אמנים רבים שפרנסתם נפגעה עקב סגירת מוסדות התרבות. "היו מחאות מול בתים של הפקידות הבכירה ונבחרי ציבור", סיפר ואמר "התחושה היא שזה לא הולך להירגע ויש מצב שזה גם יחמיר. אז כדאי מאוד שיתעוררו שם למעלה שיתחילו לעשות את העבודה שלהם, הם מקבלים שם תשלום. שיתחילו לעשות את העבודה שלהם". ואם חשבתם ששחקנים מוכרים כמו הלוי חסינים מפני פגיעה כלכלית, הוא הבהיר במהלך הראיון "אני, כמו כולם, לא קיבלתי שקל. אנחנו חיים, מה שנקרא, על אוויר".