חוזרת הביתה: השחקנית ניב סולטן, כוכבת הסדרה "טהרן" של כאן 11 ואפל TV פלוס, הודיעה היום (ב') בחשבון האינסטגרם שלה על הפסקת צילומי העונה החדשה של דרמת הריגול - וזאת עקב שביתת השחקנים בהוליווד. בשל השבתת הצילומים, סולטן צפויה לשוב לישראל לאחר חודשים של עבודה באתונה. בין כוכבי העונה השלישית של הסדרה נמצא גם השחקן הבריטי יו לורי (האוס").

"חזרתי לאתונה, לא לעבודה אלא כדי לארוז", כתבה סולטן, "השבוע הזה היה אמור להיות השבוע האחרון לצילומים, אבל בעקבות שביתת איגוד השחקנים נאלצנו להפסיק לעבוד, רק חמישה ימים לפני הסוף. 87 (ימים) מתוך 93 - כמעט עשינו את זה!!! זה מרגיש מוזר אחרי שבעה חודשים, אבל לפחות אזכה לראות את כל האהובים שלי כאן לחמישה ימים נוספים". בדומה לסולטן, גם השחקן ליאור רז - שמצטלם בימים אלה לסרט ההוליוודי "גלדיאטור 2" - נאלץ לחזור ארצה.

גורמים המעורים בפרטים אמרו בשיחה עם mako כי "ההחלטה היא בסופו של דבר של אפל, והם יקבלו החלטות בימים הקרובים. לחלק מהשחקנים נאמר כי הם צריכים להיערך להשלמות". בנוגע להיבט הכלכלי, אומרים הגורמים כי "נכון לרגע זה לא ברור עדיין מה הנזק הכלכלי שנגרם לאפל וכאן 11 בעקבות ביטול הצילומים". 

איגוד השחקנים המרכזי של הוליווד, SAG-AFTRA, הודיע בשבוע שעבר כי הוא מצטרף לשביתת התסריטאים - כחודשיים אחרי שזו הוכרזה. זאת, בעקבות כישלון המשא ומתן שניהל האיגוד עם האולפנים ובטענה שאלה לא הציגו מענה הולם לדרישות השחקנים, שקשורות בין השאר לענייני שכר ותמלוגים. זוהי השביתה הראשונה של איגוד השחקנים מזה ארבעה עשורים, והיא צפויה לערער עוד יותר את התעשייה, שגם ככה נפגעה משביתת התסריטאים. הפעם האחרונה שבה איגודי התסריטאים והשחקנים שבתו במקביל הייתה לפני 63 שנה, כאשר רונלד רייגן היה נשיא ה-SAG-AFTRA.