רגע לפני שיכריזו הזוכים בפרס האמי לשנת 2019 ביום ראשון הקרוב, האקדמיה לאמנויות הטלוויזיה מסתכלת רחוק יותר, ובאתר World Screen פורסמה רשימת המועמדויות לפרס האמי הבינלאומי. הטקס, שיתקיים ב-25 בנובמבר בניו יורק, יכיל 11 קטגוריות בלבד ובהן 44 מועמדויות מ-21 מדינות - כולל ישראל.

הסדרה קופה ראשית של ערוץ כאן 11 תתחרה בקטגוריית הסדרה הקומית הטובה ביותר, מול סדרות מברזיל, סינגפור וקנדה. קופה ראשית, למי שלא יודע, היא תכנית מערכונים שמתרחשת בסניף של רשת סופרמרקטים קטנה אי שם במרכז הארץ. הדמויות הן דמויות שנשלפו היישר מהסופר הישראלי והתוכנית מצולמת, מבויימת וערוכה בסגנון דוקו והסיפורים מסופרים דרך עדויות של הדמויות המשולבות בתוך החומר המצולם.

בקופה ראשית משתתפים בין היתר קרן מור, נועה קולר, אושיק לוי, דב נבון, יניב סוויסה, דורית לב ארי, יגאל עדיקא ויעל עמית. היא נוצרה על ידי יניב זוהר ונדב פרישמן, בוימה על ידי אורן שקדי ומופקת על ידי חברת יולי אוגוסט. העונה הראשונה שלה שודרה בחינוכית, עם שידורים חוזרים בערוץ 10 וכאן, בעוד העונה השנייה תשודר בלעדית בכאן 11 בשנה הבאה.

זוהי הפעם השלישית בה סדרה ישראלית מועמדת לפרס האמי הבינלאומי, לאחר רמזור של קשת 12 בשנת 2010 ונבסו של רשת 13 ב-2018, כך שהסיכויים של קופה ראשית לזכות לא רעים בכלל. בין היתר יתמודדו בטקס סדרות מארגנטינה, אוסטרליה, בלגיה, ברזיל, קולומביה, פינלנד, צרפת, גרמניה, הולנד, דרום אפריקה, טורקיה, בריטניה וארה"ב.