אין משהו שיותר מנגן על מיתרי הנוסטלגיה מאשר שירים שליוו אותנו בתור ילדים. מי שלקח חלק נכבד בתקופה הזאת הוא כמובן ערוץ הילדים, כשלפעמים יותר מהתכניות ששודרו בו - אלה היו דווקא שיריו שעיצבו את הילדות של דור שלם בארץ. כעת, הערוץ חוגג זאת עם משדר מיוחד שבו מנחי הערוץ מכל הזמנים ישירו את תשעת השירים הגדולים שלהם מכל הזמנים, וגם אתם יכולים להשפיע על הרשימה הסופית באמצעות בחירת 9 מתוך 40 השירים שמופיעים באתר "ערוץ הילדים", או אפילו לזכות בכרטיס זוגי למשדר עצמו, בפעילות שנערכת בדף הפייסבוק של tvbee. עד אז, תנו לנו לרענן את זיכרונכם עם 6 שירים שאנחנו פשוט לא מסוגלים לשכוח:

תנו לגדול בשקט

אחד מהשירים הכי יפים של שלומי שבת שודר בערוץ בלופים חוזרים, וחוזרים, וחוזרים. בקליפ אפשר למצוא כל מיני מפורסמים תמוהים מבליחים, ביניהם אורנה ומשה דץ, גלית גיאת ואנחנו די בטוחים שבשלב מסוים גם פנינה רוזנבלום. מדובר באחת מהדוגמאות הבולטות לאחד מהחוקים החשובים ביותר של קליפים - אם שמים ילד במרכז הפריים ומתקרבים אליו בזום איטי, זה אוטומטית יהפוך את הקליפ למרגש.

האדומות

עוד לפני שהעצמה נשית הפכה לחלק בלתי נפרד מהתרבות הפופולרית, "האדומות" הביא לערוץ הילדים של שנות האלפיים המוקדמות את הקידמה עם קבוצת בנות שמחליטה, כנגד כל הסיכויים, להקים קבוצת כדורגל משלהן ולהילחם בפטריארכיה. כל הילדים, בנים ובנות כאחד, ידעו לזמזם "הנה הן באות, הנה הן באות, האדומות" - אז סימן שמשהו פה הצליח.

דברים שכדאי לדעת

לפני שאברי גלעד יצר מהומות פוליטיות, לפני שרינת גבאי ויתרה על החלום להפוך לזמרת למבוגרים ולפני ש-MC שירי נעלמה מהחיים הציבוריים, השלושה שיתפו פעולה בקליפ המשונה הזה. אברי גלעד נותן לילדים עצות מאוד כלליות כמו "תאהבו את הגוף שלכם" ו"תלמדו ליהנות", רינת גבאי חוזרת על המשפט "דברים שכדאי לדעת" ו-MC שירי עושה ראפ. החכמנו.

חכם בשמש

מדובר בלא פחות מפסגת הקריירה של מאור כהן. רק הוא מסוגל לקחת שיר חינוכי על שימוש נכון בקרם הגנה וכובע, ולהפוך אותו לאחד משירי הרוק הכי גדולים שנוצרו בניינטיז. וכאילו שזה לא מספיק - תקלטו את הצילומים המדהימים האלה. מתי בפעם האחרונה ראיתם קליפ שנראה ככה?

סימן שאנחנו מגזימים

"אלימות זה רע" זה כנראה אחד מהמסרים הכי שחוקים בספר - אבל הקליפ הזה הוכיח שערוץ הילדים ידעו להפוך מסרים חינוכיים לאמנות. מה אין בו? ריבים מבוימים בסלואו מושן, הראסטות של נמרוד רשף, המבט הנוגה של ליאת אחירון וסימן אחד שכל ילד בניינטיז ידע לעשות - אבל בתכלס אף אחד לא באמת השתמש בו כשהוא הלך מכות ביסודי.

המקום האמיתי

מספיק להעיף מבט אחד בקליפ הזה כדי להבין את סוד הקסם של השירים בערוץ. אחד מהדברים המדהימים בקליפ הוא העובדה שלא נראה בו שום מנחה מהערוץ. בקליפ מוצגים המוני ילדים שמשתפים יחד פעולה כדי לבנות מטוס, שבסופו של דבר מתעופף לשמיים. מאז ומתמיד הבין ערוץ הילדים שבמרכזו צריכים לעמוד הצופים שלו, הילדים עצמם, ולתת להם להוביל אותו. וזאת כנראה גם הסיבה שכל מי שגדל על השיר הזה יחוש צביטה קטנה בלב כשייצפה שוב בקליפ: כי הוא תפס בצורה מושלמת את הנאיביות של הילדות בשנות התשעים. 

 

tvbee בפייסבוק