משטרת ברזיל הודיעה שתשתף פעולה עם הרשויות בניקרגואה בחיפושים אחר שחקן הטנלובלות, חואן דרטס, שמואשם באונס. ההודעה הזו מגיעה אחרי שהאינטרפול (הארגון הבינלאומי לשיטור פלילי) הוציא אזהרה אדומה בנוגע לדרטס, מה שאומר שעל הרשויות המקומיות לחפש את המבוקש במטרה להסגיר אותו. לברזיל אין הסכם הסגרה עם ניקרגואה ולכן יש חשיבות רבה לצו המעצר של האינטרפול.

דרטס מבוקש באשמת אונס השחקנית הארגנטינאית תלמה פרדין, פרדין טוענת כי דרטס אנס אותה במלון בניקרגואה בשנת 2009, כשהייתה בת 16 והוא בן 45. האונס התרחש במהלך מסע יח"צ לקידום הטנלובלה המצליחה בה השניים כיכבו - "פטיטו".

חואן דרטס
ברח לברזיל ימים אחדים אחרי חשיפת האונס | צילום: פייסבוק - Juan Darthés

דרטס נמצא כעת בסאו פאלו שבברזיל. השחקן עזב את ארגנטינה בשנה שעברה אחרי שפרדין חשפה את האונס. ב-17 באוקטובר, רשויות המשפט בניקרגואה פנו בבקשה לאינטרפול וקראו להסגרתו המידית של דרטס. עורך דינו של דרטס, פרננדו בורלנדו, אמר: "המטרה הייתה להישפט בברזיל, בגלל שבניקרגואה זה לא משנה אם אתה אשם או זכאי בפשעים על רקע מיני, בכל מקרה אתה תשב בכלא עד המשפט".

לפי פרדין, האונס התרחש בבית המלון בו לנו חברי הקאסט של "פטיטו". אחרי שהשחקנים בילו לקניון הם הגיעו למלון ופרדין גילתה שהמפתח שלה לחדר לא פועל. דרטס הציע לה להמתין בחדרו בזמן שתתקשר לקבלת המלון ותבקש מפתח חלופי. כשהשניים נכנסו לחדר, דרטס דחף את פרדין על המיטה ואנס אותה. רק כאשר הגיע פקיד הקבלה עם המפתח הצליחה פרדין להימלט.