המחאה סביב ביטול דרמת המדע הבדיוני The OA בנטפליקס מסרבת לגווע: לקריאות החוזרות ונשנות של מעריצים כלפי נטפליקס לחזור בהם ולשנות את החלטתם, הצטרפה השבוע יוצרת הטלוויזיה שונדה ריימס (האנטומיה של גרייסקנדל), שחתומה בעצמה על חוזה ענק עם נטפליקס להפקת סרטים וסדרות.

"אני נוטרת טינה על כך שהם ביטלו לנו את The OA", כתבה בסוף השבוע ריימס בטוויטר, "חשבתי שזה יעבור אבל... לא ממש". ריימס כידוע היא מפיקת על פופולרית, כך שדעתה ללא ספק תעורר הדים בתעשיית הטלוויזיה.
כוכבת ויוצרת הסדרה, בריט מרלינג, כתבה בעבר כי אפילו אחת המפיקות בנטפליקס בכתה כאשר קיבלה את ההודעה על הביטול: "בפעם הראשונה ששמעתי את ההודעה בכיתי, וכך גם אחת המנהלות בנטפליקס שהייתה איתנו מאז הימים המוקדמים, כשרק שירטטנו את הסטים במשרדי ההפקה בקווינס".

ספק אם נטפליקס ציפתה לרעש כזה כשביטלה את הסדרה בתחילת אוגוסט, ככל הנראה עקב אחוזי צפייה נמוכים. מאז שנפוצה הידיעה קם גל עצום של מחאת מעריצים: התגית SavetheOA# הפכה להיות סימן המאבק, כאשר מעריצים התאגדו מול משרדי נטפליקס עם שלטים וקריאות להחזרת הסדרה.

האירוע הדרמטי ביותר לקמפיין החזרת הסדרה לאוויר אירע לפני כשבועיים, עם הפרסום על כך שחלק ממעריצי ה-OA אף פתחו בשביתת רעב, וטענו שלא אכלו מאז ה-16 באוגוסט. "בידור הוא מזון לנשמה והאלגוריתם של נטפליקס לא מתייחס לזה עכשיו", הסבירה השובתת אימפריאל יאנג בראיון לאינסיידר. יאנג הבהירה גם "בזה שאני לא נוטלת מזון פיזי, אני בעצם אומרת שהסדרה היא מזון חשוב יותר ממזון אמיתי". בראיון לאל. איי טיימס הסבירה יאנג שהיא מודעת לכך ששביתת רעב היא צעד קיצוני. "למחות על ביטול של סדרת טלוויזיה בשביתת רעב - זו תגובת יתר מגוחכת", אמרה, "אני מבינה את זה, אבל זה קורה משום ש-The OA היא שילוב של הרבה מאוד גורמים". יאנג ציינה כי עבורה ועובר צופים רבים, הסדרה היוותה מבט חיובי ומאפשר על התמודדות עם טראומה. "(הסדרה) גרמה לאנשים להרגיש שהם לא בלתי נראים", סיכמה.

במקביל נאספו יותר מ-80 אלף חתימות על עצומה להחזרת הסדרה ב- Change.org, ומנהלי הקמפיין אף גייסו יותר מ-5,000 דולר כדי להרים מודעות מחאה ענקיות, בין היתר בטיימס סקוור ובמרכז לוס אנג'לס. עשרות מעריצים אף התכנסו יחד בסוף השבוע כדי לבצע פלאשמוב, ריקוד בעל כוראוגרפיה שנראה כאילו בוצע באופן ספונטני (וצופי הסדרה יזהו מיד שמדובר במחווה לאופן התקשורת יוצא הדופן של הדמויות בסדרה) מול משרדי נטפליקס בניו יורק, ובטיימס סקוור.

"אנחנו המומים ואסירי תודה על התמיכה של המעריצים", כתבה מרלינג בהצהרה רשמית באינסטגרם לפני כמה ימים, "אתם בונים משהו הרבה יותר יפה ממה שאנחנו עשינו, כי זה בזמן אמיתי, בחיים האמיתיים עם אנשים אמיתיים... הסדרה לא צריכה להמשיך כדי שההרגשה הזו תישאר". הפוסט של מרלינג פורסם במקביל לידיעה על כך ששחקני הסדרה שוחררו סופית מהחוזים שלהם מול חברת ההפקה, מה שהבהיר שחרף המחאה היצירתית, The OA הגיעה לקצה.

View this post on Instagram

A post shared by Brit Marling (@britmarling) on