לא נכחיש שהפסקנו לעקוב אחר "אמריקן איידול" פחות או יותר אחרי שאדם למברט נשדד מהנצחון שהגיע לו בסוף העונה השמינית, אבל ריאליטי השירה האמריקני המצליח עדיין חי ובועט, ואתמול שודר גם פרק הסיום של עונתו ה-19, כשריאן סיקרסט עדיין מנחה אותה -  ג'וב שהוא כנראה לא יפרד ממנו עד המוות.

המנצח הגדול בגמר היה צ'ייס בקהאם בן ה-24, תושב קליפורניה, אבל הבוקר מעריצי התכנית מדברים פחות על הניצחון שלו ויותר על הבדיחה חסרת הטעם של של סיקרסט. זמר הקאנטרי לוק בריאן, שהוא אחד השופטים של "אמריקן איידול", אמר לבקהאם אחרי אחד הביצועים שלו שהוא מבטיח לקחת אותו לטיול דיג ביחד, אחרי שככל הנראה בקהאם אמר במהלך העונה שהוא רוצה לדוג עם בריאן. בתגובה לכך, סיקרסט אמר לבקהאם: "אני יודע שזה יהיה הלם עבורך, אבל יכול להיות שתהיה מעורבת בזה גם בירה".

צ'ייס בקהאם, מתוך "אמריקן איידול" (צילום: Fremantle North America, צילום מסך)
צ'ייס בקהאם, מתוך "אמריקן איידול" | צילום: Fremantle North America, צילום מסך

הבעיה? בקהאם נגמל מאלכוהול ממש בשנה האחרונה, לאחר שכמעט נהרג בתאונת דרכים במהלכה נהג בשכרות. השנה האחרונה הייתה קשה במיוחד עבור בקהאם, והמגפה העולמית גבתה ממנו מחיר, ממש כמו מרוב העולם: הוא לא היה יכול לנגן עם הלהקה שלו ואף נפרד מבת זוגו אחרי שבע שנים וחזר לגור אצל הוריו, שהעידו בראיון לתוכנית שהוא היה מדוכדך. אחרי שהתהפך עם רכבו כתוצאה מנהיגה בשכרות, בקהאם נגמל מאלכוהול וההורים שלו רשמו אותו כמתמודד לתוכנית, בין השאר על מנת לעודד אותו.

"הוא היה במסלול אפל במשך תקופה עם השתייה ותחושת הערך העצמי שלו, לא ידע אם הוא מספיק טוב או לא", סיפרו הוריו בקליפ בו בקהאם הוצג לצופי התוכנית בתחילת העונה. "אני חושב שהם ראו שאני מוותר על החלומות שלי, אז הם מאוד עודדו אותי להיבחן. לא הייתי עושה את זה בלעדיהם", אמר בקהאם באותו הקליפ.

"ריאן ולוק באמת צחקו הרגע על שתיית בירה עם צ׳ייס בקהאם?", צייצה אחת הצופות בטוויטר והוסיפה גיף של פרינס מנער את ראשו לשלילה. צייצנית אחרת כתבה: "אני לא צופה בדרך כלל באמריקן איידול אבל פתחתי את זה הערב בדיוק בזמן לראות את ריאן סיקרסט מתבדח על בירה עם אלכוהוליסט בגמילה. מגעיל. תשתפרו". תגובות נוספות היו באותה הרוח וקראו לסיקרסט "חסר רגישות" ו"חסר טאקט". חלקם אפילו תייגו את המנחה, אבל עד כה הוא לא הגיב לתלונות על הבדיחה.