הסדרה המצוירת "ריק ומורטי" מגדירה בימינו את המונח "סדרת פולחן" – סדרת נישה בערוץ קטן שהצליחה לטפח קהל מעריצים אדוק ומושבע שבטוחים שמדובר בדבר הכי טוב בטלוויזיה אבר. אלא שמתברר שרשת קרטון נטוורק, שמשדרת את הסדרה בארה"ב, קצת פחות בטוחה בזה.

אחד מיוצרי הסדרה, דן הרמון ("קומיוניטי"), ניהל כהרגלו ויכוח בטוויטר עם מעריץ זועם, במהלכו חשף כי קומדי סנטרל עדיין לא הזמינה עונה רביעית לסדרה, זאת למרות שהעונה השלישית הסתיימה כבר לפני חצי שנה. עקב כך, הרמון עוד לא התחיל אפילו לכתוב אותה, כי הוא חושש שלא ישלמו לו עליה.

"אני שומע אותך, המצב קשה", הגיב הרמון לאחד המעריצים שדרש לדעת מתי תשודר העונה הבאה. "מצד אחד זה יכול להיות מאתגר, במיוחד כשאתה מתמודד עם אלכוהוליזם שגורם לך להיות מוגבל ועצלן, לכתוב סדרה שעוד לא הוזמנה בכלל מרשת השידור. מצד שני, המחשבה שהמעריצים ישלמו את המחיר.. אני מתכוון.. אני הולך לשתות משהו".


זו לא הפעם הראשונה בה עולה ספק לגבי עתיד הסדרה: בחודש ינואר האחרון נמסר מהרשת כי "אין כרגע לוח זמנים לגבי תאריך העלייה לאוויר או מצב ההפקה". חודש לפני כן אמר אחד הכותבים של הסדרה, ריאן רדלי, בראיון כי הוא מאמין שבסופו של דבר יהיו פרקים חדשים - אבל לא לפני סוף שנת 2019.

"הם לוקחים את הזמן שלהם", אמר, "מעולם לא הבנתי למה. כל הצדדים – גם יוצרי הסדרה דן הרמון וג'סטין רוילנד, וגם Adult Swim (הרצועה בערוץ שמשדרת את הסדרה) – לא סידרו את החרא שלהם והפיקו את הסדרה מהר. אני פשוט לא מבין את זה, זה לא הגיוני מבחינתי. אני בטוח שיש להם את הסיבות שלהם".

כרמז לכל העניין הזה, אגב, בסוף פרק סיום העונה השלישית מופיעה דמותו של Mr. Poopybutthole בסצנה שלאחר הקרדיטים, ומזהירה את הצופים שייקח הרבה מאוד זמן עד שהסדרה תחזור למסך. שלא תגידו שלא אמרו לכם.