דרמת המתח החדשה "אף אחד לא עוזב את פאלו אלטו", שתעלה הערב (שני) בקשת 12, מתהדרת בקאסט מרשים שכולל את מגי אזרזר, שלומי שבן, גברי בנאי, גולן אזולאי, יניב סוויסה, ריף נאמן ועוד. נאמן מגלמת בסדרה את אסיה, שוטרת צעירה - ואיריס (אזרזר), שמנהלת תיק חקירה שבמרכזו פרשיית רצח שמבעירה את חיפה, רואה באסיה את בת חסותה.

בפרמיירת הסדרה סיפרה נאמן ל-mako כי בין השתיים נוצרה בסט הצילומים חברות אמיתית. "מגי מדהימה. נרקם בינינו קשר ממש אישי", היא מתארת, "אני מאוד אוהבת אותה. אני מתרגשת מלדבר עליה, כי היא מהממת. בסצנות הרגשתי כאילו אנחנו קוראות אחת את השנייה, וזה מדהים".

בחיים האמיתיים היית מסוגלת להיות שוטרת, להתחכך עם הצדדים היותר מכוערים של החיים?
"אני באמת מאוד עדינה ורגישה, אבל בזכות אסיה נוכחתי לדעת שיכול להיות שדווקא כן. יש לאסיה ולי הרבה תכונות משותפות, הרגשתי הרבה דמיון בינינו. אסיה רגישה מאוד, ממש כמוני. כשקראתי את התסריט, לא הצלחתי להפסיק לקרוא. זאת סדרה מדהימה וממכרת בטירוף. הסיפור ממש היפנט אותי".

מראיינת: נעה צימר הוקר | צילום: לירון אבנר

השחקן גולן אזולאי מחזיק ברזומה מרשים שכולל את "טירונות", "שבאבניקים", "הבלתי רשמיים", "השיר שלנו" ועוד עשרות סדרות וסרטי קולנוע. ב"אף אחד לא עוזב את פאלו אלטו" מגלם אזולאי חוקר משטרה שעובד בצמוד עם איריס ואסיה. "שלום איש חביב, שוטר שאין לו כוח לסיבוכים. הוא ואיריס אוהבים-רבים כל הזמן. כשקראתי את התסריטים צחקתי, וגם תוך כדי הצילומים. יש בשלום משהו קליל כזה. אין לו כוח. 'עזבו אותי, באמא שלכם'. הוא רוצה לצאת לפנסיה. זו דמות מורכבת".

איך הייתה העבודה על הסט עם מגי?
"מההתחלה היה לנו קשר מאוד חזק. אנחנו צמד שוטרים, מסתובבים הרבה ביחד. זה עובד אצלנו אפילו בשתיקות, בעיניים. אורן שקדי במאי תותח".

בשנים האחרונות חזר אזולאי בתשובה והציב לעצמו גבולות שאותם הוא לא מוכן לחצות. "יש לי תמיד קווים אדומים", הוא אומר. "סרטים שיש להם סצנות אינטימיות מדי, אני לא עושה. סרטים שמלכלכים על ישראל או שמוציאים אותנו רעים, אני לא משתתף. ב'אף אחד לא עוזב את פאלו אלטו' הדמות חובשת כיפה, אבל אני משחק גם בסדרה בכאן 11 בשם 'האמת' ששם הדמות בלי כיפה".

עד היום מזהים אותך מ"השיר שלנו", "טירונות" ו"השמינייה".
"בטח, עכשיו פנו אליי כנפתלי מ'השיר שלנו'. בגלל 'השמיניה', יש בנות שעדיין לא ישנות בלילה בגללי. 'סקורפיו, סקורפיו, אינפיניטו'. גם מ'טירונות' זוכרים אותי מלא. זה מחמיא לי, זה בסדר. זה חלק מהעניין. מדברים ומפרגנים".

את מפקד התחנה מגלם השחקן יניב סוויסה, שבשנים האחרונות מוכר לרבים בתור ניסים מ"קופה ראשית". "הקומדיה תמיד תהיה בעדיפות ראשונה, אבל דרמה זה דבר מדהים", מספר סוויסה, "זה מאפשר להראות צדדים שלא ידעת שקיימים. הקאסט בסדרה הזאת חלומי. היה תענוג לעבוד עם מגי וגולן, זה מדהים, אין מילים - ובמיוחד עם אהוב ליבי, הבמאי אורן שקדי. הכל התחבר בצורה ממש טובה". 

איך זה עבורך להשיק סדרה חדשה בתקופה כזו מטלטלת?
"כמו בתיאטרון הקאמרי, כשאנחנו עולים עם הצגות חדשות ובאים להצחיק כל ערב, זה ממש לא פשוט. הרגשות מעורבים. בתיאטרון אומרים 'ההצגה חייבת להימשך'. באותה נימה, מקווים שכולם יחזרו הביתה כבר ונגמור את הסאגה הזאת. זה כבר ממש מעיק".

הסדרה עוסקת במשטרה. מה דעתך על מה שקורה היום עם המשטרה במדינה שלנו?
"אני לא כל כך בקיא במה שקורה היום, מנסה להתנתק קצת מהחדשות. לא הרבה השתנה. אם תיקחי סרט של קישון משנות ה-60', 'ארבינקא', שמתייחס לממסד בישראל ולממשלה, תגלי שלא השתנה כלום. 70 שנה עברו וכלום לא השתנה".

מי ששיחק בסרט "ארבינקא" לצד חבריו מהגשש החיוור, היה השחקן גברי בנאי. ב"אף אחד לא עוזב את פאלו אלטו" הוא מגלם את אביה של איריס, אשר מתגורר בדיור מוגן וסובל מבעיות זיכרון. "בסדרה אני בן אדם זקן, דמנטי. הדברים האלה תמיד מטרידים", מודה גבאי, "זה דבר מאוד טבעי שיהיה, אבל אני מקווה שבינתיים הכל בסדר".

איך הייתה העבודה עם החבר'ה הצעירים על הסט?
"נהדר, נהניתי מכל דקה. מגי ואני ביחסים נהדרים. היא נהדרת".

יש רגע אחד ספציפי שאתה זוכר מהצילומים?
"אני זוכר את הפירוטכניקה. מצלמים אותי כאילו אני עומד על מגדל, אבל אני לא על מגדל בכלל. זה הקונצים שעושים בקולנוע".