ג'ורג' ר.ר. מרטין, הסופר שכתב את סדרת הספרים שיר של אש ושל קרח עליה מובססת משחקי הכס, חשף פרטים משמעותיים על סדרת הבת שלה. בראיון לאתר Entertainment Weekly, שפך מרטין אור על הספין אוף שמצטלם בימים אלו ממש בצפון אירלנד.

בעוד שבמשחקי הכס היו שבע ממלכות בווסטרוז, בפריקוול שמתרחש אלפי שנים לפני המצב יהיה שונה: "אחרי הכיבוש של אאיגון היו שבע ממלכות, אבל אם חוזרים אחורה בזמן היו תשע, ולפני כן 12, ואם חוזרים מספיק אחורה היו מאות ממלכות שונות, וזו התקופה שאנחנו מדברים עליה".

אם נתקפתם געגועים למשפחת סטארק בזמן שעבר מאז שמשחקי הכס ירדה מהמסך, הסירו דאגה מליבכם, אבותיה יופיעו גם בסדרת הבת. בנוסף, תוכלו לראות גם זאבי בלהות והלכים לבנים בסדרה החדשה. אך לצערנו, לא נזכה לראות את אבותיהם הקדומים והרשעים של סרסיי וג'יימי לאניסטר, שכן צוק קאסטרלי עדיין מיושב על ידי בעליו המקוריים. "הלאנסטרים עדיין לא שם, אבל צוק קאסטרלי כן והוא עדיין מאויש על ידי משפחת קאסטרלי. על שמם הוא נקרא גם בתקופה של משחקי הכס".

עננת מסתורין עדיין מרחפת מעל הליהוק לסדרה, הדבר היחידי שאנחנו יודעים הוא שהשחקנית ההוליוודית, נעמי ווטס, תשחק "אשת אצולה כריזמטית שמסתירה סוד אפל". המידע הזה הגיע מהבלוג של מרטין בכבודו ובעצמו. מלבדה יש שמועות שגם נעמי אקי (מלחמת הכוכבים), ג'יימי קמפבל באוור (דמדומים,סוויני טוד), טובי פין רגבו (יום אחד) וג'ורג'י הנלי (הילדה מנרניה) יקחו חלק בסדרה. כשנשאל מרטין לגבי הדמות הראשית שתוביל את הסדרה ענה: "אני מהסס להשתמש במילה להוביל, כמו שאתם יודעים גם במשחקי הכס התכנית היא אנסמבל שחקנים. אני חושב שזה יהיה נכון גם לגבי התוכנית הזאת".

ומה לגבי שמה של סדרת הבת? לאחרונה בלוג המעריצים של משחקי הכסWatchers on the wall, חשף את עיצוב הלוגו של הפריקוויל וכך גילה לנו גם את שמה. עד כה היה מקובל לחשוב ששם הסדרה יהיה "הלילה הארוך", אבל לא עוד, בלוג המעריצים פירסם מסמכים מודלפים שמעידים ששם הסדרה יהיה "ירח דם". גורם רשמי עדיין לא אישר עדיין שמדובר בשם הסופי.