בסוף השבוע שעבר, לאחר הפסקה ארוכה מהרגיל שגם אילצה אותם לעבור לפורמט של שידור מהבית, חברי הקאסט של "סאטרדיי נייט לייב" חזרו לאולפן 8H המיתולוגי והוציאו לדרך את עונתה ה-46 של תכנית המערכונים הוותיקה. לצד הצטרפותו של ג'ים קארי באופן זמני לצוות, לצורך חיקויו של המועמד לנשיאות ג'ו ביידן, התכנית אירחה ביום שבת האחרון את הקומיקאי ביל בר, שהנחה את הפרק השני של העונה.

בר - שלצד היותו סטנדאפיסט מצליח (כולל שורת ספיישלים נטפליקס וביקור בישראל) השתתף גם בסדרה "שובר שורות" ובסרט "המלך של סטטן איילנד" - פתח את הפרק עם סשן סטנדאפ קצר, רק שחלק מהבדיחות בו הצליחו לעורר את זעמו של הקהל. כך, למשל, בר יצא נגד סוגיית הפוליטיקלי-קורקט, התייחס לנשים לבנות כאל "הכלבות" (Bitches) שלו ואף טען כי הן "חטפו את תנועת ה-Woke (מודעות פוליטית וחברתית, ר.א)". 

"תנועת ה-Woke הייתה אמורה לעסוק באנשים שאינם לבנים שלא מקבלים הזדמנויות", טען בר, "ואיכשהו, נשים לבנות קפצו עם מגפי הגוצ'י שלהן מעבר לגדר הדיכוי ונדחפו לראש התור". "מעולם לא שמעתי כל כך הרבה תלונות מנשים לבנות", הוסיף.

View this post on Instagram

A post shared by Saturday Night Live (@nbcsnl) on

נשים לבנות לא היו היחידות שזכו לבדיחה שנויה במחלוקת מצדו של בר. הקומיקאי אף תהה מדוע הקהילה הלהט"בית ראויה לקבל חודש שלם שחוגג את קיומה, והסביר: "חודש יוני הוא חודש הגאווה. זה קצת ארוך, אתם לא חושבים, עבור קבוצה שמעולם לא שימשה כעבדים? איך הם השיגו את כל יוני?". "אנשים שחורים באמת היו עבדים, והם מקבלים את פברואר - 28 ימים של מזג אוויר מעונן".

כאמור, לא כל הצופים התחברו לסגנון ההומור של בר. "ביל בר הוא זבל ותמיד היה זבל", כתבה אחת הגולשות, "לא בגלל שהוא לא מעלה ביקורות מקובלות בקומדיה שלו, אלא בגלל שהוא תמיד מינף את היכולת שלו לציין אותן לא לטובת שינוי אלא לטובת עצמו, ועל זה הוא יכול ללכת להזדיין". "הבדיחות שלו היו בטעם רע, לא מצחיק", הוסיף גולש אחר, "בתור גבר גיי בנישואים מעורבים אנחנו נפגענו והחלפנו תחנה. מי אישר את המונולוג הזה?". 

בשלב אחר של המונולוג בר צחק על הנושא הרלוונטי יותר מכולם, הקורונה, ויצא נגד מתנגדי המסכות למיניהם. "תגמרו את הבן דוד החלש שלכם עם האסתמה, לא אכפת לי", הבהיר, "יש יותר מדי אנשים... זה מונע מכם להתרבות". "בתור 'הבן דוד החלש עם האסתמה', בעיניי המונולוג שלך היה חסר רגישות ומזעזע", כתב לבר אחד הגולשים (שמאז מחק את הציוץ), "אתה לא יודע איך זה מרגיש לחיות עם המחלה הזאת - בעיקר בעידן הקורונה. זאת לא בדיחה. זו מציאות מפחידה שבגללה אני צריך להיות דרוך בכל יום. תפגין קצת כבוד ורגישות".