בשתי עונותיה הראשונות, ספגה "ריק ומורטי" הרבה ביקורות על העובדה שצוות הכותבים שלה מורכב ממועדון גברים בלבד. לבסוף הביקורת חלחלה מספיק כך שבעונה הנוכחית הצטרפו סוף סוף שתי כותבות חדשות – ג'סיקה גאו וג'יין בקר. העובדה הזאת הייתה יכולה להיות משמחת לולא הדיווחים לפיהם מהרגע שיצאו הפרקים ששמן היה כתוב עליהם, הכותבות התחילו לסבול מבריונות ממעריצים זועמים ששלחו להן הודעות פוגעניות שכולן מבוססות על - איך לא – המין שלהן.

ריק ומורטי כותבות (צילום:  Photo by Flash90, פייסבוק)
ג'סיקה גאו וג'יין בקר | צילום: Photo by Flash90, פייסבוק

בתחילת העונה יצאו שני פרקים שהסעירו את העולם (ובצדק) – הם גרפו כמה מהביקורות המשבחות ביותר שקיבלה הסדרה; היו בהם סיפורים עמוקים, התמקדות חזקה ברגש ובדמויות הנשיות שבסדרה. אפילו אם שמים את העומק בצד, העונה הנוכחית הביאה איתה את אחד מהפרקים היותר מצחיקים בתולדות הסדרה- "Pickle Rick" שהציף לכולנו את הפיד. אבל למרות כל אלה – הייתה קבוצה גדולה של מעריצים שפחות אהבה את הכיוון שהסדרה הלכה אליו.

ריק ומורטי פיקל ריק (צילום: צילום מסך)
אחד הפרקים הכי טובים בסדרה | צילום: צילום מסך

מאז עליית הפרקים, ג'סיקה גאו וג'יין בקר התחילו לקבל הודעות נאצה דוחות במיוחד שהאשימו אותן ב"הריסת התכנית" בליווי שלל קללות והטרדות מיניות. המצב הסלים כשנעשתה חדירה לפרטיות שלהן, כשדלפו פרטיהן האישיים והן החלו לקבל שיחות מאיימות למספר הטלפון האישי שלהן.

 יוצר הסדרה דן הרמון החליט לצאת נגד אותם בריוני רשת בראיון למגזין "Entertainment Weekly": "מדובר בתת-תרבות מבוססת טסטוסטרון, הם טופחים לעצמם על השכם על זה שהם מציקים לנשים האלו. האידיוטים האלה רוצים להגן על תוכן שהם בטוחים ששייך להם, ואיכשהו משלבים את זה עם הצורך שלהם להתגאות במשהו שיש להם – כשבהרבה מקרים מדובר בגזע או במין שלהם".

ריק ומורטי (צילום: adultswim.com)
"מדובר בתת-תרבות מבוססת טסטוסטרון" (דן הרמון) | צילום: adultswim.com

הוא המשיך ואמר: "זה פוגעני בשבילי, בתור מי שנולד כגבר לבן, שיש איפשהו איזה גבר לבן אחר שמנסה לקדם איזו אג'נדה קריפית ודוחה בטענה שהוא 'מגן' על העבודה שלי. אני לא אסתיר בשום צורה את העובדה שאני מתעב את האנשים האלה. זה פאקינג מבאס. להתמקד בכותבת אחת זה לא הוגן, וכרוך בהתעלמות מוחלטת מהדרך שבה כתיבת סדרת טלוויזיה עובדת".