ביום חמישי האחרון שודר בארצות הברית הפרק האחרון של "האנטומיה של גריי" בהשתתפותו של ג'סטין צ׳יימברס, השחקן שמגלם את דמותו של אלכס קרב. צ'יימברס היה אחד מהשחקנים הראשונים בסדרה, שהחלה את דרכה לפני 16 עונות, ולמעשה מלבדו נותרה מקאסט המתמחים המקורי רק אלן פומפאו, היא מרדית' גריי, לצדם של הרופאים מירנדה ביילי (צ'נדרה ווילסון) וריצ'רד וובר (ג'יימס פיקנס).

צ'יימברס הודיע שהוא עוזב את הסדרה כבר בינואר האחרון, ולמעשה עשה זאת רטרואקטיבית כאשר הודה שהפרק האחרון בהשתתפותו כבר צולם ושודר בתחילת העונה. לא ברור מה גרם לעזיבה החפוזה, אבל כותבי "האנטומיה" נותרו בבעיה שכן לא הספיקו לכתוב לו עלילת פרידה ראויה. לצופים נמסר כי קרב חזר באופן זמני הביתה כדי לטפל באמו החולה, ורק כעת הם התפנו לספק הסבר עלילתי לכך שדמותו למעשה לעולם לא תחזור.

View this post on Instagram

Farewell, Dr. Alex Karev. ❤️ #GreysAnatomy

A post shared by Grey's Anatomy Official (@greysabc) on

במהלך הפרק, שהכיל לא מעט פלשבקים לעברה של הסדרה, נשמע רק קולו של צ'יימברס מקריא מכתב שכתב אלכס למרדית'. במכתב הוא מספר כי הוא עבר לקנזס כדי לחיות עם אשתו לשעבר, דוקטור איזי סטיבנס (אותה גילמה קת'רין הייגל). הוא מספר שהשניים חיים בחווה עם שני ילדיהם התאומים - ילדים אשר הפתיעו לחלוטין גם את הצופים. אלכס הסביר כי לפני חמש שנים איזי יצרה איתו קשר על מנת להשתמש בעוברים ישנים שהקפיאו לפני שנים כאשר היו נשואים, בזמן שעברה טיפולים למאבק בסרטן.

אשתו הנוכחית של קרב, ג'ו, קיבלה אף היא מכתב שבו הוא מסביר כי בחר לחיות עם איזי בגלל הילדים, ולכן הוא שולח לה מסמכי גירושים חתומים, כמו גם מניות בבית החולים גריי סלואן. הוא אף ציין כי למרות שהוא אוהב אותה, הוא אוהב גם את איזי, והתאומים הם למעשה הכף שהטתה את המאזניים לטובת הישארות בקנזס. מכתבים נוספים נשלחו גם לדוקטור ביילי, בו מודה לה אלכס על כך שהפכה אותו למנתח טוב, וגם לריצ'רד. הפרק עצמו הסתיים בקליפ המסכם את מיטב הרגעים של הרומן בין אלכס לאיזי.

"זה כמעט בלתי אפשרי להיפרד מאלכס קרב", כתבה השואו-ראנרית קריסטה ורנוף בהצהרה שפורסמה לאחר שידור הפרק, "אהבנו לכתוב את אלכס ואהבנו לצפות בג'סטין שמגלם אותו. במשך 16 שנים התבגרנו לצדו של אלכס קרב, היינו מתוסכלים מהמגבלות שלו, קיבלנו השראה מהגדילה שלו ולמדנו לאהוב אותו ולחשוב עליו כאחד החברים הטובים ביותר שלנו. נתגעגע אליו מאוד ותמיד נהיה אסירי תודה על ההשפעה שלו על הסדרה, על הלבבות שלנו, על המעריצים ועל העולם".

הפרק ישודר ב-9.3 ב-yes Drama ויעלה גם לשירות STING TV