נטפליקס, מי היה מאמין, עשתה זו שוב. סרט הדוקו-פשע "רצח אמריקאי: המשפחה מהבית הסמוך" הוא אחת ההצלחות הגדולות ביותר של ענקית הסטרימינג מהתקופה האחרונה, בין היתר בזכות סיפורה הקשה של משפחת ווטס משנת 2018, ששיאו רצח מזעזע של האם ההריונית שאנן והבנות הקטנות בלה וסלסט. רגע לפני שנטפליקס ממשיכה הלאה לעוד סיפורים מחרידים שיהפכו לאובססיות עולמיות, חשוב לזכור שיש כמה פרטים שנשארו על רצפת חדר העריכה, ולא נכנסו לסרט. ספוילרים, יש לציין, מכאן ואילך.

כמו שצופי "רצח אמריקאי" כבר יודעים, לאחר שורת התחמקויות והכחשות התגלה כי האחראי לרצח הקשה של בנות משפחת ווטס הוא לא אחר מכריס, אב המשפחה. חייו האישיים של ווטס סוקרו בסרט לא מעט - כולל המאהבת ניקול קיסינג'ר, איתה ניהל רומן טרם הרצח, שהדגישה כי לא הייתה קשורה למעשה - אך סיפור משמעותי שדווקא נשמט מהסרט נוגע לנפשו של הרוצח.

בשורת מכתבים ששלח מהכלא לסופרת שרלין קיידל, שרוכזו ופורסמו על ידה בשנה שעברה, ווטס סיפר כי כל הרציחות היו מתוכננות מראש. כך, ווטס תיאר לקיידל כי בערב שלפני הרצח, כאשר בנותיו הלכו לישון, "הלכתי ואמרתי 'זו הפעם האחרונה שאני משכיב את התינוקות שלי'". ווטס אף תיאר כיצד ניסה לחנוק את בנותיו שהתעוררו בבהלה לפני שרצח את שאנן, מה שאילץ אותו לרצוח אותן רק בשלב מאוחר, כאשר קבר את גופתה של אמן. ווטס אף אישר בפני קיידל כי המניע לרצח היה קשור לרומן שניהל עם קיסינג'ר, וכתב לה: "ידעתי שאם אני אסיר ממנה (שאנן) את הידיים שלי, היא תרחיק אותי מניקול". בנוסף, הוא תיאר כיצד ניסה לסמם את בסתר את זוגתו, וזאת במטרה לגרום לה להפיל את העובר שבבטנה ולעזוב אותה.

מכתביו הקשים של ווטס הם לא הדבר היחיד שנשאר מחוץ לסרט אודותיו. באותה רשימה אפשר למצוא גם את תוצאות בדיקת הפוליגרף שעבר במהלך החקירה, שאמנם הוצגה במהלך הדוקו אך תוצאותיה לא הופיעו בשום שלב. לפי פרסום של המגזין The Tab, תוצאות הפוליגרף של ווטס דווקא מחזקות עוד יותר את האשמה שלו: אם בבדיקה רגילה ציון של 4- ומטה מסמן כי מדובר בשקר, במקרה של ווטס ניכר כישלון חרוץ, שכן הוא הגיע רק לציון של 18-. בנוסף, מתברר כי במהלך הבדיקה ווטס דיבר על בנות משפחתו בלשון עבר, וזאת על אף העובדה שבשלב זה של החקירה הן הוגדרו כנעדרות בלבד. 

פן נוסף בחייו של ווטס שלא זכה לתשומת לב גדולה ב"רצח האמריקאי" הוא הקשיים הכלכליים שלו ושל שאנן. לפי דיווח של CNN מהתקופה שלאחר הרצח, מסמכים משפטיים מצביעים על כך שבני הזוג הגישו בקשה לפשיטת רגל בשנת 2015, וזאת משום שהמשפחה הייתה בחובות של כ-70 אלף דולר. כריס אמנם היה המפרנס העיקרי באותם שנים, אך לפי אותו מידע לא ברור אם אפשר לקבוע כי זה היה המניע לרצח, מאחר ששאנן התחילה בימים שלפני הרצח תפקיד חדש בעל משכורת גבוהה.

בינתיים, כשהוא מרצה את מאסר העולם שנגזר עליו, מתברר כי ווטס לא ניתק לגמרי את הקשר עם העולם החיצון ומעביר חלק גדול מזמנו בהתכתבות עם מספר נשים. "הוא קיבל הרבה מכתבים בהתחלה", סיפר למגזין People מקור ששוחח עם ווטס בכלא, "חלק גדול מתוכם הוא מנשים שחשבו שהוא נאה והרגישו חמלה כלפיו. לא היה לו משהו טוב יותר לעשות, אז הוא כתב להן בחזרה, והתחיל לצבור חברות לעט. חלק מהן בלטו, והם נשארו בקשר". לפי מקור אחר ששוחח עם המגזין, ווטס מודע לסרט החדש אודותיו - אך לא מתכנן לצפות בו. "זה מחזיר אליו זכרונות נוראיים משנת 2018. כריס יודע שכל חלק בחייו חשוף לציבור בסרט", הסביר.