כמו בכל מערכת יחסים טובה, גם למעריצי "ויקינגים" קשה להיפרד מהסדרה האהובה עליהם. הדרמה המושקעת של ערוץ ההיסטוריה האמריקאי עלתה בשנת 2013 וצברה לה מאז קהל גדול ונאמן, כזה שעם עליית העונה השישית והאחרונה של הסדרה - ששודרה בשני חלקים, אחד לפני שנה ואחד בתחילת החודש - הוא הסתער עליהם בשמחה, והפך אותה גם לסדרה השלישית הכי נצפית כרגע בנטפליקס ישראל. אבל כל זה נגמר, ויוצר הסדרה, מייקל הירסט, רחוק מלהתחרט על כך.

"אני אמרתי להם שהסדרה עומדת להיגמר", הסביר הירסט בשיחה עם מגזין Collider, כשנשאל מי עומד מאחורי ההחלטה לסיים את "ויקינגים", "זה מה שתמיד תכננתי". מבלי להיכנס לספוילרים, לטובת אלה שעוד לא סיימו את הצפייה, הירסט הסביר כי "אחרי שביליתי כל יום, ולפעמים חלק מהלילה, במשך שבע שנים בכתיבה, חשיבה וחיים בתוך הסדרה הזאת, הייתי צריך לסיים את זה. הייתי צריך לסיים את הסאגה. הייתי צריך לסגור את קווי העלילה בדרכים שישביעו את רצונו של הקהל".

"אני לא רוצה לרמות מישהו, את השחקנים, את הדמויות, או את הקהל", הוסיף הירסט, שהסביר מה היה האתגר האמיתי עבורו - כשכאן גם יש ספוילר מסוים לסופה של הסדרה. "האתגר הגדול היה לסגור את כל קווי העלילה עם צדק ושביעות רצון, וזה דרש ממני להרוג כמה מהדמויות הכי אהובות עליי. אז זו הייתה חוויה מאוד רגישה עבורי, לכתוב את עשרת הפרקים האחרונים האלה".

אבל אם מעריצי "ויקינגים" לא אהבו את ההחלטות האחרונות של הירסט, שגם כתב את כל אחד מפרקי הסדרה, בקרוב תהיו לו הזדמנות לתקן את זה: בימים אלה היוצר עובד על ספין אוף חדש לסדרה, "ויקינגים: ולהלה" שמו, שיופק הפעם בשיתוף עם נטפליקס. הסדרה החלה את צילומיה באוקטובר האחרון, רק בשביל שהם יושבתו מיד בעקבות התפרצות קורונה על הסט - אך לימים דווח כי מדובר היה בבדיקות שנרשמו כחיוביות בטעות, וכולם חזרו לשגרה תוך ימים בודדים. ובהנחה שמכאן ואילך כל העניינים יתקדמו כסדרם, "ויקינגים: ולהלה" צפויה להגיע לנטפליקס עד סוף שנת 2021. 

אז מה בדיוק עומד לקרות בסדרת הבת? לפי הירסט (שהפעם ישמש כמפיק בפועל ולא כתסריטאי) מדובר בהזדמנות מצוינת עבור כל אלה ששמעו המלצות על "ויקינגים" ולא הצליחו להביא את עצמם לכדי צפייה ב-89 הפרקים שלה, שכן הסדרה לא דורשת היכרות מוקדמת עם העלילה. "ויקינגים: ולהלה" תתרחש כמאה שנים לאחר עלילות סדרת המקור, מה שאומר שכל הדמויות כבר מתו מזמן, וכעת הן רק נחשבות לחלק מהמיתולוגיה המקומית. "אתם לא חייבים לדעת מי זה רגנאר כדי לצפות בסדרה החדשה", הסביר הירסט בהתייחסות לדמותו של טראוויס פימל, "אבל זה מעשיר אותה ואולי יגרום לאנשים לחזור אחורה ולגלות מי אלה האנשים שכולם מדברים עליהם". "הכל עומד להתחבר בצורה יעילה, מעניינת ומרתקת", הוסיף, "זה עומד להיות קשור להאראלד הרדארה, לאריק האדום, ובתקווה שגם לעוד כמה שמות מוכרים של ויקינגים".